خانه / بارداری / تست تعیین جنسیت جنین

تست تعیین جنسیت جنین

با رصدکردن DNAشناور در خون مادر وبایک ازمایش خون ساده (تست تعیین جنسیت جنین)در هفته ۷بارداری شمامیتوانید به جنسیت جنین خود پی ببرید.قطعاتی از DNA جنینی (DNA سلول آزاد)، که به جریان خون مادر باردار  از طریق دیوار جفت نفوذ کرده است (اوایل  پنج هفته پس از لقاح ). این قطعات کروموزمی را می توان تجزیه و تحلیل و مورد استفاده برای آزمایش ژنتیکی پیش از تولداستفاده میکنند.به تازگی ردیابی مقدار كمی از DNA جنین در خون مادر قابل ردیابی شده است،  از همین طریق می‌توان با روش حساس Real time PCR، كروموزوم Y را در خون مادر ردیابی كرد. اگر این كروموزوم در خون مادر باردار در هفته دهم بارداری یافت شود، جنین پسر است و اگر یافت نشد به طور حتم كروموزوم‌های جنین xx بوده و جنین دختر خواهد بود.

سلول تست DNA جنین به طور معمول در فرانسه، اسپانیا و هلند استفاده می شود. این جایگزین غیر تهاجمی نسبت به آمنیوسنتز می توانید جنسیت و مشکلات مربوط به رابطه جنسی را تعیین کند.در چند سال آینده، دانشمندان عقیده دارند که تست DNA سلول آزاد برای تشخیص سندرم داون، فیبروز کیستیک و بتا تالاسمی ارائه خواهدشد.یک آزمایش خون ساده است که می تواند جنس نوزاد در اوایل هفت هفته intopregnancy  بسیار دقیق تعیین کند. مزیت این تست تعیین جنسیت زودهنگام جنین نسبت به روشهای دیگر، مانند اولتراسوند،  آمنیوسنتز و روش های دیگر که حامل ریسک های سقط جنین است .

دستگاه تناسلی کودک شما می تواند در سونوگرافی در اوایل ۱۱ هفته دیده شود.ست، اما پیش بینی های اشتباه  جنسی حدود ۴۰٪اتفاق میوفتد.بهترین زمان سونوگرافی برای تعیین جنسیت  بین هفته۱۸ تا ۲۰ بارداری است. حقیقت این است که اکثرمردم  صبر طولانی را دوست ندارند .اما کنجکاوی تنها برای تعیین جنسیت جنین نیست گاهی در خانواده هایی که بیماریهای ژنتیکی وابسته به جنس دارند (مانند هموفیلی) که اگر جنین پسر باشد حتما مبتلا خواهد شد و چنانچه دختر باشد یا سالم شده و یا صرفا مانند مادر خود ناقل بیماری خواهد شد که خطرناک نمی باشد.در حال حاضر، خانواده های در معرض خطر این بیماری ها می توانندبا انتخاب کردن آمنیوسنتز یا نمونه پرزهای جفتی که هر دو آزمون خطر سقط جنین  را بهمراه دارد.آزمایش خون می تواند به جلوگیری از اقدامات تهاجمی تر کمک کند.

کدام آزمون برای شما بهتر است؟ برای پدر و مادری که هر دو حامل یک بیماری خاص هستند و به احتمال ۲۵٪ از داشتن یک کودک مبتلا رنج میبرند، خطر سقط جنین ممکن است ارزش اطمینان بیشتری از روش های تهاجمی تر داشته باشد. از سوی دیگر، اگر شما سال ها و هزینه صرف بارداری  با IVF،کرده اید هر گونه خطر سقط جنین می تواند غیر قابل تحمل باشد.
بررسی علل سقط‌های مكرر، تشخیص به موقع پارگی زودرس كیسه آب، انجام تست ترومبوفیلی برای شناسایی علل از دست دادن جنین در زنان باردار و تست‌های دیگر در این خصوص موجب شده است که در سال‌های اخیر میزان مرگ و میر مادران و بویژه جنین كاهش و یا قابل كنترل و پیشگیری باشد.

زمان انجام تست  تعیین جنسیت:

این تست را می توان از هفته ۷ جنینی (۹ حاملگی) با دقت۸۰% و از هفته ۹ جنینی(۱۰حاملگی) با دقت۹۰% و از هفته ۱۰ جنینی (۱۲حاملگی) ۹۵% انجام داد.
۱- Positive:: به معنی یافتن قطعات اختصاصی کروموزوم Y در نمونه خون مادر می باشد که قطعا از DNA جنین وارد شده است و به مفهوم پسر بودن جنین می باشد.

اگر بارداری چند قلویی باشد با مثبت شدن تست فقط می توان گفت که حداقل یکی از جنین ها پسر می باشد

۲- Negativ::به معنی عدم یافتن قطعات اختصاصی کروموزوم Y بوده به این مفهوم کهجنین یا جنین ها دختر هستند و یا میزان DNA جنینی در خون مادر بقدری کم بوده است که امکان پذیرنیست.

تست تعیین جنسیت خانگی وسنتی                   تعیین جنسیت جنین در خانه

 

 1. تست کلم

باید کلم قرمز را در آب بجوشانید و آب آن را با ادرار خود مخلوط کنید. اگر آب صورتی شد، فرزند شما دختر است. اگر آب بنفش شد، کودکتان پسر است.

 1. تست جوش‌شیرین

باید ادرار خود را با جوش‌شیرین مخلوط کنید، اگر همانند نوشابه گازدار، صدای فش داد، فرزند شما پسر است. اما اگر گاز نکرد و صدا نداد، فرزندتان دختر است.

 1. تست سیر

اگر زن باردار سیر بخورد و بوی آن در عرق بدنش منعکس شود، فرزند پسر است. اگر هم عرقش بوی سیر ندهد، بچه دختر است.

 1. تست اکنه

زنان بارداری که اکنه می زنند، فرزند دختر در شکم خود دارند.

 1. تست کلید

چند کلید را در یک جا بگذارید و از خانم باردار بخواهید یکی از آنها را بردارد، اگر کلیدی که برداشت انتهای باریکی داشت، نوزاد دختر است. اگر هم کلیدی را برداشت که انتهای گردی داشت که فرزند پسر است.

 1. تست خط مو

خط موی پشت گردن فرزند شما می تواند جنسیت فرزندی که باردار هستید را تعیین کند. اگر خط مو راست باشد، فرزند دختر است و اگر در یک جا جمع شود، پسراست.

 1. زوج و فرد

سن مادر و تاریخ بسته شدن نطفه و سال لقاح را با یکدیگر جمع کنید. اگر عدد  به دست آمده زوج بود، فرزند دختر است. اگر  فرد بود، پسر است.

 1. تست ضربان قلب

اگر تعداد ضربان قلب کودک ۱۳۰ بار در هر دقیقه یا بیشتر باشد، فرزند دختر است. اگر زیر۱۳۰ ضربه در دقیقه باشد، پسر است.

 1. حالت تهوع های صبحگاهی

زنان بارداری که تهوع  صبحگاهی آنها در سه ماه نخست مدام تکرار می شود، فرزندشان دختر است. البته این تهوع ها برای هر دو جنس دختر و پسر یکسان است اما بسیاری از افراد اعتقاد دارند اگر تهوع ها زیاد و طولانی باشند، فرزند دختر خواهد بود.

 1. بالا یا پایین بودن شکم

اگر شکم زن باردار بالا باشد، فرزند دختر است و اگر پایین و افتاده باشد، پسر است.

 1. ویار

اگر زن باردار میل شدیدی برای خوردن غذاهای شور داشته باشد، فرزندش پسر است. اگر شیرینی جات دوست داشته باشد، فرزندش دختر است.

 1. تست انگشتر

حلقه را به نخی بلند ببندید. آن را بالای شکم خود بگیرید، اگر حلقه در جهت عقب و جلو حرکت کرد، فرزند دختر است. اگر به صورت دایره ای در بالای شکم حرکت می کرد، فرزندتان پسر است.

تعیین جنسیت جنین به روش ابن سینا

اگر جنین پسر باشد:!
اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع نداشته اید.
ضربان قلب نوزاد کمتر از ۱۴۰ در دقیقه است.
در قسمت شکم چاق می شوید.
شکمتان مثل یک توپ فوتبال می شود.
نوک سینه هایتان به طور قابل ملاحظه ای تیره تر می شود.
به غذاهای ترش و شور علاقه دارید.
به پروتئین گوشت و پنیر علاقه دارید.
پاهایتان سردتر از دوران قبل از حاملگی خواهد شد.
موی روی پاهایتان سریعتر رشد می کند.
دستهایتان خیلی خشک می شود.
حاملگی برایتان بسیار خوشایند است.
رنگ ادرارتان زرد روشن خواهد شد.
بینی تان بزرگ تر خواهد شد.
حلقه ازدواجتان را با نخ روی شکمتان آویزان نگاه دارید، دایره دایره می چرخد.
سردرد خواهید داشت.
سنتان را موقع بارداری با عدد ماهی که در آن باردار شدید را جمع کنید، عدد زوج به دست می آید.
اگردخترباشد:!
اوایل حاملگی اول صبح حالت تهوع دارید.
ضربان قلب نوزاد حداقل ۱۴۰ در دقیقه است.
در قسمت های ران و باسن چاق می شوید.
سینه ی سمت چپتان بزرگتر از سمت راستی می شود.
موهایتان هایلایت قرمز می گیرد.
شکمتان شکل هندوانه می شود.
به غذاهای شیرین علاقه مند می شوید.
به میوه جات علاقه دارید.
به آب پرتقال علاقه مند می شوید.
در دوران حاملگی نسبت به واقع عادی حال خوبی ندارید.
در دوران حاملگی بداخلاق و ترشرو می شوید.
صورتتان بیش از همیشه جوش می زند.
ته مانده ی نان را نمی خورید.
سینه هایتان طراوت خاصی می گیرد.
رنگ ادرارتان زرد تیره می شود.

 

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

حاملگی خارج رحمی

حاملگی خارج رحمی: ectopic pregnancy

حاملگی خارج رحمی :از لقاح تا زایمان، حاملگی نیاز به تعدادی از مراحل در بدن …

یک دیدگاه

 1. من بچه ام سمت راست رحممه. اصلا حالت تهوع نداشتم سر بارداریم. ضربانش کمتر از ۱۴۰ بود. سر سینه فوق العاده پر رنگ و سیاه شد. فقط شکمم بزرگ شد. ران و باسنم هیچ تغییری نکرد. تا ماه پنجم به گوشت و پنیر و دوغ و خیارشور و ترشک خیلی علاقه داشتم.بعدش هم ترشی هم شیرینی دوست داشتم.
  صورتم جوش نزد. دست و لبم همش خشک بود. حالم تو بارداری خوب بود و زبر و زرنگ بودم. سینه سمت راستم بزرگتره.و اولین ترشح شیر از سمت راستی بود.
  اوایل سردرد هم داشتم.
  جنینم دختر خانومه. با کلی علایم پسرونه.
  به نظر من این علایم قطعیت نداره.شاید از ده نفر برای ۶ نفر درست بیاد اما نه برای همه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code


جهت تماس کلیک کنید