دخترانه
مجله سلامت!

تشخیص جنسیت جنین دراوایل بارداری۷/۱/۹۸

تشخیص جنسیت جنین :افسانه های زیادی از ارتباط بین زمانیکه شما حامله شدید و اینکه دختر یا پسر خواهید داشت،وجود دارد. نمودارهای چینی جنسیتی باستانی وجود دارد که ادعا می کنند که ماه آبستنی  و سن مادر می تواند به شما بگوید که شما  پسردار یا دختردار خواهید شد. همچنین، برخی از باورهای قدیمی وجود دارد که ادعا می کنند در طی که آبستن شدن در ماههای فرد،باعث دختر دار شدن و در ماههای زوج باعث پسر دار شدن میشود. همچنین نظریه هایی وجود دارد که فصل حامله شدن  می تواند بر پسردار یا دختردار شدن تاثیر بگذارد.

تشخیص جنسیت جنین دراوایل بارداری

نمودار جنسیتی چینی باستان یک پیش بینی دقیق از جنسیت نیست. همچنین، همانطور که احتمالا قبلا حدس زده اید، باردار شدن شما در ماههای زوج یا فرد جنسیت فرزند شما را تغییر نخواهد داد.

با این حال، فصل ها ممکن است در باردار شدن و جنسیت فرزند شما نقش داشته باشند. مطالعه ای درباره حدود ۱۴۰۰۰ تولد نشان داد که حاملگی هایی که در پاییز رخ میدهند بیشتر احتمال دارد پسر باشند، در حالی که نوزادان در بهار بیشتر احتمال دارد دختر شوند.

مطمئنا، تعداد زیادی از پسران و دختران در هر دو فصل بارور شده اند، و همه حاملگی هایی که در پاییز صورت گرفته اند، پسر نبوده اند.

تشخیص جنسیت جنینتشخیص جنسیت جنین :”تست حلقه”

“تست حلقه” اینطور کار میکند. شما یک حلقه (هر حلقه ای، اما بسیاری از مردم از حلقه عروسی خود استفاده می کنند) و آن را بر روی نخ آویزان کنید. سپس، نخ را نگه دارید – با حلقه آویزانی که روی شکم شما این ور آن ور میرود- حلقه نباید شکم شما را لمس کند، بلکه روی آن حرکت کند.

اگر حلقه در فرم دایره ای حرکت کند، شما یک پسر دارید. اگر از یک سمت به سمت دیگر برود ، شما یک دختر دارید.

در حالی که امتحان این روش  سرگرم کننده است (و کاملا بی ضرر) آزمون حلقه نیز یک افسانه است – هیچ اعتبار علمی برای آن وجود دارد.

تشخیص جنسیت جنین : وزن پدر قبل از آبستنی:

یکی دیگر از داستان های زنان قدیمی این گونه  است. اگر پدر وزن قابل توجهی کسب کند، پس می گویند مادر یک پسر دارد. اگر او وزن اضافه نکند، مادر یک دختر باردار است.

شواهد پزشکی وجود ندارد که این درست باشد. با این حال، درست است که برخی از مردان وزن اضافه می کنند و حتی علائم حاملگی مانند حالت تهوع را همراه با همسرشان تجربه می کنند. این سندرم Couvade یا بارداری”دلسوز “است. با این وجود، ارتباطی با جنس نوزاد متولد نشده ندارد.

تشخیص جنسیت جنین :هوس های غذایی

حکمت عامیانه می گوید که اگر شما شیرینی و هر نوع  لبنیات را میطلبید، می خواهید یک دختر داشته باشید. اگر شما غذاهای طعمدار، شور و یا تند، را میپسندید یک پسر خواهید داشت.

در حالی که هیچ شکی وجود ندارد که برخی از زنان در طول بارداری تجربه ای از هوسهای غذایی میکنند، یک مطالعه برآورد کرده است که بین ۵۰ تا ۹۰ درصد زنان حداقل یکبار در بارداری یک غذای خاص را هوس میکنند – هیچ شواهدی وجود دارد که میل غذایی غذا به جنسیت جنین مرتبط باشد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنان که پسر بار دار هستند به طور کلی بیشتر کالری مصرف می کنند. مشخص نیست که چگونه می توانید این “بیش از حد متوسط” مصرف غذا را به اندازه گیری کنید تا تعیین کنید که آیا شما پسر دار خواهید شد یا خیر.

تشخیص جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین :نوسانات خلقی

حکمت عامیانه می گوید که اگر تغییرات شدید خلقی داشته باشید، احتمالا یک دختر باردار هستید، اما اگر در کنترل عصبانیت خود مشکل دارید، پسر دارید.

استدلال پشت آن به نظر سفت و سخت میرسد. شاید سطح استروژن شما با یک دختر بالاتر باشد و سطح تستوسترون با یک پسر بالاتر باشد؟ هورمون ها بر خلق مردان و زنان تاثیر می گذارند. با این وجود، زنان هنگام دختر باردار بودن،استروژن بالایی ندارند یا هنگام پسر باردار بودن تستوسترون بالایی ندارند. (مایع آمنیوتیک ممکن است غلظت بالاتری از هورمون های خاص جنسی را بسته به جنسیت جنین، داشته باشد، اما این بر سطح هورمونهای خون مادر تاثیر نمی گذارد.)

نوسانات خلقی در دوران بارداری یک واقعیت است. با این حال، هیچ شواهد پزشکی وجود ندارد که روحیه شما درباره جنسیت جنین چیزی بگوید.

تشخیص جنسیت جنین :مو، پوست ودرخشیدن شما”

انواع اسطوره هادر مورد ظاهر شما در ارتباط با جنسیت کودک شما وجود دارد. اگر شما یک دختر دارید، می گویند شما پوست چرب وموی کدر دارید. بعضی ها می گویند اگر “دختر” باردار باشید، یک “جلوه ویژه” خواهید داشت. دیگران می گویند دختران “زیبایی مادر خود را میدزدند” و باعث آکنه می شوند.

هیچ مدرکی وجود ندارد که این موارد درست باشد. شما می توانید  چه پسر داشته باشید یا دختر ،موهای براق و جلوه  مورد انتظار   داشته باشید.

بیش از نیمی از مردان و زنان می گویند که می خواهند جنس نوزاد خود را قبل از تولد بفهمند. طبیعی است که به دنبال راه های آسان برای دریافت پاسخ بگردند، به ویژه روش های که ممکن است به شما پاسخ زودتری از موعد بدهند.

با این حال، نمیخواهید به لحاظ احساسی وابسته به پیشبینی جنسیت بشوید که مبتنی بر علل ناقص یا اسطوره صرف باشد.

تعیین جنسیت جنین:

در صورتی که برای داشتن یک پسر یا دختر به دلتان صابون زده اید، بدون شک در اینترنت به دنبال توصیه گشته اید. شما ممکن است کیتهای جنسیت، مکمل و کوکتل های ویتامین، محصولات آگاهی دهنده و دوش های واژینال را خریداری کنید که وعده می دهند شما در صورت استفاده از آنها شانس باردار شدن یک پسر یا دختر را افزایش خواهید داد.

همچنین درباره آنچه با نام “انتخاب جنسیت” یا “تاثیر بر جنسیت” شناخته می شود، ترکیبی از افسانه ها، اطلاعات نادرست و (به مقدار بسیار جزئی) علوم وجود دارند. اغلب این توصیه ها غیر مضرند اما برخی از آنها می توانند زیان آور باشند. بعضی از رژیم های تعیین جنسیت می توانند کاملا خطرناک باشند و اغلب روشهای تاثیر بر جنسیت می توانند حتی شانس باردار شدن شما را کاهش دهند.

تشخیص جنسیت جنین

تکنولوژی های کمکی به تولید مثل که می توانند کمک کنند شما یک دختر یا پسر داشته باشید وجود دارند. هر چند این تکنولوژی ها گران هستند، خطرات پزشکی در بردارند و هنوز ۱۰۰ درصد تضمین نشده اند. علاوه بر این، همه کلینیک های باروری تکنولوژی انتخاب جنسیت را تنها در صورت نیاز پزشکی ارائه می دهند.

در این مقاله، شما دلایلی خواهید آموخت درباره اینکه چرا یک فرد باردار ممکن است به انتخاب جنسیت فرزند آینده شان امید داشته باشد، یک بررسی اجمالی درباره روشهای طبیعی تاثیر بر جنسیت خواهید دید، و درباره تنها روشهای تحقیقاتی اثبات شده برای باردار شدن دختر یا پسر و معذوریتهای اخلاقی احتمالی انتخاب جنسیت قبل از بارداری مطالبی خواهید آموخت.

چرا یک زن باردار ممکن است امیدوار به داشتن دختر یا پسر باشد؟

دلایل پزشکی و غیر پزشکی وجود دارند که یک زن باردار ممکن است بخواهد کودکی با یک جنسیت ویژه داشته باشد.

از جنبه پزشکی، تعدادی بیماریهای جنسیتی وابسته به جنسیت وجود دارند. برای مثال، هموفیلی و دیستروفی عضلانی نوع دوشن تقریبا همیشه در پسرها رخ می دهند. در صورتی که یک خانواده سابقه این بیماریها را داشته باشد، این خانواده ممکن است آرزوی باردار شدن یک دختر را داشته باشند.

هر چند اغلب افراد که امید ویژه برای یک پسر یا دختر دارند دلایل غیر پزشکی دارند.

متداولترین دلیل تعادل خانواده است. این مساله زمانی است که یک خانواده قبلا کودکی (یا کودکان بسیاری)   از یک جنس داشته و امید دارد کودک بعدی از جنس مخالف باشد. یا در صورتی که یک زوج تصمیم بگیرند دو بچه داشته باشند و آنها قبلا یک پسر (یا دختر) دارند، و مصمم تر هستند که بچه دومشان جنسیت دیگری داشته باشد.

تحقیقات نشان داده اند که در خانواده هایی که همه بچه های آنها پسر است، احتمال بیشتری دارد که زوجها اندازه خانواده ای که از ابتدا درباره آن برنامه ریزی داشته اند را افزایش دهند، به امید اینکه کودک بعدی در نهایت یک دختر باشد.

تعادل خانواده معمولا یکی از ملاحظات اعضاء درجه یک خانواده است، اما می تواند مشکل بستگان درجه دو نیز باشد. برای مثال، در صورتی که یکی از پدربزرگ/مادربزرگ ها تنها نوه های دختر دارد، یکی از بچه های آنها ممکن است امید داشته باشد که یک فرزند پسر برای وی به دنیا بیاورد.

دلایل دیگری که شخص ممکن است یک پسر یا دختر را ترجیح دهد شامل این مواردند:

ترجیح دادن بزرگ کردن یک کودک با جنسیت ویژه: در صورتی که یک زوج برنامه ریزی کرده اند که تنها یک بچه داشته باشند، ممکن است قویا ترجیح دهند که کودکشان یک پسر (یا یک دختر) باشد. یا برای مثال یک مادر مجرد که برای بچه دار شدن برنامه ریزی کرده ممکن است با بزرگ کردن یک دختر احساس راحتی بیشتری داشته باشد. یک مرد مجرد یا زوج همجنسگرای مرد که از طریق لقاح مصنوعی دارای فرزند شده اند ممکن است با بزرگ کردن یک پسر احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

دلایل فرهنگی یا مذهبی: برخی فرهنگ ها و باورها یک جنس را به دیگری ترجیح می دهند. (از سوی دیگر، برخی مذاهب هر نوع انتخاب جنسیت قبل از بارداری را ممنوع می کنند(

مرگ یک کودک: در صورتی که فرد باردار یک کودک را از دست بدهد، وی ممکن است امیدوار باشد که کودک دیگری از همان جنسیت داشته باشد. از سوی دیگر، وی ممکن است بخواهد کودکی از جنس مخالف داشته باشد تا تلاش کند از خاطرات بد مربوط به فقدان فرزند اجتناب نماید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید