دخترانه
مجله سلامت!

گرفتگی عضلات در۳ماه بارداری

گرفتگی عضلات بارداری:در دوران بارداری، اندام های داخلی شما به اطراف هل داده می شود تا جا برای نوزاد ایجاد کند. این می تواند باعث سوء هاضمه ، گاز، یبوست ، و یا اسهال شود. همه این مسائل مربوط به دستگاه گوارش، با شکل خاصی از گرفتگی عضلانی همراه است. همه این ها متاسفانه طبیعی هستند. شما می توانید میزان ناراحتی معده خود را با شروع به خوردن یک رژیم غذایی سالم با مقدار زیادی میوه و سبزیجات قبلا از بارداری، کاهش دهید.

گرفتگی عضلات در۳ماه بارداری

حتی اگر بارداری شما ناخواسته باشد، یک رژیم غذایی سالم را شروع کنید و نتایج خوبی حاصل می شود. عوارض جانبی این نوع غذاخوردن بدین معنی است که شما در دوران بارداری، وزن سالم خود را حفظ می کنید و کودک شما دارای بهترین ویتامین ها و مواد معدنی برای ساختن سالم ترین بافت ها است. شکل دیگری از گرفتگی ناشی از کشش رحم و ماهیچه ها و پوست اطراف شکم است. این می تواند ناراحت کننده باشد، اما اغلب به سرعت از بین می رود.

گرفتگی عضلات در بارداری

گرفتگی عضلات در بارداری

اغلب گرفتگی هایی که زنان در دوران بارداری تجربه می کنند، درد ندارد، اما بیشتر باعث ناراحتی و آزار است. آنها معمولا شدت های مشابه با گرفتگی قاعدگی در طول حاملگیتان دارند. با این حال، آنها گرفتگی قاعدگی نیستند. شما در دوران بارداری خود، قاعدگی را تجربه نخواهید کرد و در طول حاملگی، گرفتگی قاعدگی را تجربه نخواهید کرد. اما، ممکن است خونریزی حتی با دوره منظم داشته باشید. گرفتگی های بارداری تا چه حدی بد می شود؟ برای اکثر زنان، شما نباید گرفتگی های شدیدتر از آنچه که در طول قاعدگی تجربه کردید، داشته باشید.

گرفتگی زودرس در دوران بارداری ممکن است این احساس را بدهد که چیز بیشتری غیر از درد در حال حرکت است. این کار، فضا باز کردن رحم برای رشد رحم است. با پیشرفت بارداری، ممکن است فقط در یک قسمت، گرفتگی های بارداری را تجربه کنید. پزشکان مطمئن نیستند که چرا این مورد روی می دهد، اما آنها معتقدند که در عضلات شکم، قدرت و کشش متفاوت از عضلات ممکن است احساس شود. اگر دچار درد شدید یا احساس سوزش شدید، به پزشک خود مراجعه کنید. این می تواند نشانه مشکل زیاد داشتن باشد.

گاهی اوقات، زنان در دوران بارداری، زمانی که بدن خود به خود بارداری را متوقف می کند، گرفتگی عضلات را تجربه می کند. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، مادر هیچ کاری اشتباهی انجام نداده است، فقط چیزی است که در طبیعت اتفاق می افتد. این باعث گرفتگی عضلانی شدیدی می شود. گرفتگی ها معمولا شدید و در پایین ناحیه کمر قرار دارند.

در حالی که کار کمی برای متوقف کردن این روند می توان انجام داد، اگر این نوع گرفتگی ها را تجربه کنید، باید بلافاصله به اتاق اورژانس  بروید. در موارد نادر، این مسئله می تواند باعث خونریزی شدید برای مادر شود. همانطور که به اواخر سه ماهه اول و اوابل نیمه دوم وارد می شوید، تقریبا هر چیزی می تواند موجب گرفتگی شما شود. در اغلب موارد، زنان در سه ماهه دوم کاهش گرفتگی را تجربه می کنند. فشار بر روی شکم یکی از دلایل اصلی گرفتگی در طول این دوره از بارداری است. کشیده شدن گوشت و تاندون می تواند باعث ایجاد استرس در پشت و گردن شود.

به طور معمول این گرفتگی های بارداری به آنچه که در طول روز انجام داده اید برمی گردد. بعضی از افراد، گرفتگی در طول سه ماهه دوم را به پسر یا دختر بودن کودک ارتباط می دهند. متاسفانه، این فقط یک داستان زنان پیر است که هیچ پایه ای ندارد. نه یک پسر و نه یک دختر انواع مختلف گرفتگی ایجاد نمی کند.

با عبور زن از سه ماهه دوم به سه ماهه سوم، وزن کودک و حرکت کودک است که باعث بیشتین گرفتگی ها برای زن می شود. در حال حاضر، بیشترین خطر سقط جنین کاهش یافته یا پزشک نظارت کرده و اقدامات احتیاطی ویژه برای مادران ارائه می کند. بزرگترین زمان برای گرفتگی در ماه قبل از تولد نوزاد است.

این یک زمان فعالیت عالی برای کودک است و بدن آماده تولد می شود. درست قبل از شروع تولد، رحم افت می کند، کودک سرش را پایین می آورد، و بسیاری از عضلات و تاندون شروع به شل شدن می کنند. اگر این اتفاق خیلی زود یا خیلی سریع روی دهد، گرفتگی های شدید ممکن است روی دهد. به این ترتیب، گرفتگی و ناراحتی در این حالت کاملا طبیعی است.

گرفتگی عضلات بارداری

گرفتگی عضلات در بارداری

همانطور که نوزاد آماده به دنیا آمدن می شود، بدترین گرفتگی تمام حاملگی خود را تجربه خواهید کرد. این ها به عنوان انقباض  شناخته می شوند. به منظور کاهش این انقباضات، باید به توصیه های پزشک یا ماما توجه کنید: زایمان کنید. به لحاظ فنی، هنگام زایمان، گرفتگی های بارداری متوقف می شوند. اغلب پس از تولد فرزند، اسم آنها به گرفتگی زایمان تغییر می یابد. زن به علت جدا شدن جفت و دفع آن از بدن گرفتگی خواهد داشت. برگشتن اندام ها به جای خود می تواند گرفتگی ایجاد کنند و سیستم گوارش ممکن است گاز و ناراحتی ایجاد کند تا هضم طبیعی ادامه یابد. تا چند سال بعد،یک زن در بسیاری از قسمت های بدنش، دچار گرفتگی می شود، زیرا کودک خود را روی لگن و آغوش خود حمل می کند.

از آنجا، بسیاری از گرفتگی ها به سوی سر می روند زیرا کودکان باعث سردرد و میگرن  می شوند. اما، لحظات بسیار شیرین است که ارزش همه این ها را دارد.

علاوه بر این، بسیاری از زنان در دوران بارداری هیچ ترشحات مهبلی را تجربه نمی کنند. با این حال، بسیاری از زنان، حدود ۲۵٪، در اوایل بارداری خونریزی ناگهانی را تجربه می کنند. با این وجود، حتی این امر لزوما باعث نگرانی نیست، اما هنوز هم باید با دکتر خود مشورت کنید تا مطمئن شوید. ۱۵ تا ۲۰ درصد از همه حاملگی ها در طی ۱۲ هفته اول حاملگی،با  سقط جنین پایان می یابند. زنان بارداری مولار  را تجربه می کنند، که در آن رشد غیرطبیعی بافت ها در مراحل اولیه بارداری رخ می دهد. این بافت می تواند جدا یا پاره و باعث خونریزی جزئی شود. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، این دلیلی برای نگرانی نیست.

این باید توسط یک دکتر بررسی شود تا اطمینان حاصل شود هیچ مسئله دیگری اتفاق نمی افتد. به رنگ خون نگاه کنید. خون تیره تر از رنگ قرمز تا قهوه ای نشانه ای از خون کهنه است و احتمالا از زمانی مانده است که تخم در رحم لانه گزینی کرده است. اغلب پزشکان در مورد این نوع خون نگران نیستند. اما اگر خون شروع به قرمز شدن تر شود، این امر موجب نگرانی می شود. هرچه رنگ خون روشن تر شود، تازه تر است. همانطور که به دوران بارداری خود ادامه می دهید، نباید در طول بارداری، دچار گرفتگی عضلانی با خونریزی کم شوید مگر اینکه یک مشکل وجود داشته باشد.

هنگامی که شما گرفتگی و برخی از ترشحات از واژن خود را تجربه می کنید، این طبیعی است. واژن یک اندام خود تمیزگر است و به طور مرتب توپ های کوچک خیس را دفع می کند. آنها به طور کلی،  بی بو و بی رنگ هستند. اگر شروع به دیدن ترشحات رنگی بکنید، مخصوصا رنگ های زرد تیره یا سبز یا بوی قوی، این نشانه ای است که باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

مشکل دیگر می تواند یکپارچگی ساختاری خود رحم باشد. زناني که قبلا سزارین داشته اند، ميتوانند دچار جفت سرراهی  شوند. این جایی است که جفت تقریبا جدا شده و هانه رحم را می پوشاند. این یک حالت اضطراری پزشکی است. به طور معمول، خونریزی بدون درد رخ می دهد. ما آن را در بخش مربوط به گرفتگی ها اضافه می کنیم، بنابراین می دانید که باید آگاه باشید و به هر نشانه ای توجه کنید که بدن شما ممکن است به شما این نشانه را بدهد که چیزی اشتباه است.

این ها نشانه هایی است که در بارداری مشکلی وجود دارد و شما باید از آنچه در حال وقوع است، آگاهی داشته باشید. مسائل مربوط به فشار خون، جداشدن جفت ، سقط جنین خودبه خودی و حاملگی های خارج رحمی همه موارد اضطراری هستند که به مراقبت های پزشکی نیاز دارند.

انواع مختلفی از گرفتگی عضلانی در سراسر بدن وجود دارد که می تواند شما را ناراحت کند. شما در طول حاملگی، گرفتگی عضلات پا، گرفتگی کمر در بارداری خود و انواع دیگر قسمت های بدن داشته باشید. گاهی اوقات این به دلیل وزن اضافی است که حمل می کنید. این به احتمال زیاد باعث درد پشت است. بسیاری از علل دیگر وجود دارد، مثلا گرفتگی پا یا گرفتگی دست می توانند ناشی از کمبود مواد مغذی باشند. کودک برای رشد مناسب خیلی از بدن گرفته است، که برای شما مقدار کافی نمی ماند. به همین دلیل توصیه می کنیم تا حد زیادی بر روی میوه ها و سبزیجات سالم تمرکز کنید. به این ترتیب شما ویتامین ها و مواد معدنی کافی برای حمایت از سلامت کودک و سلامت خود دریافت خواهید کرد.

گرفتگی عضلات در ۳ماهه بارداری

اطمینان از اینکه حالت ایستادن شما برای اندازه بدنتان مناسب است، پایان می پذیرد.

کار کمی می توان برای این نوع گرفتگی انجام داد. با این حال، ما ورزش و کشش را کشف کردیم که می تواند رویداد آن را کاهش دهد. این نوع گرفتگی ها در دوران بارداری بسیار طبیعی است. بعضی از زنان دارای گرفتگی های کم هستند، در حالی که زنان دیگر اغلب آنها را تجربه می کنند. همانطور که قبلا گفتیم، گرفتگی در طول بارداری بسیار رایج است. در نهایت، نوع گرفتگی های ناخواسته وجود دارد.

زنان اغلب در طول بارداری هنگام اسهال یا یبوست گرفتگی را تجربه می کنند. دلیل خوبی برای این وجود دارد. همانطور که رحم گسترش می یابد تا جا برای نوزاد باز کند، روده به جهات عجیبی هل داده می شود. این می تواند باعث کاهش یا افزایش زمان عبور مواد غذایی شود. این می تواند باعث تولید گاز بیش از حد شود یا گاهی اوقات احساس کنید گرفتگی های بارداری مانند احساس دستشویی داشتن است.

در حالی که معلوم نیست که آیا زنان بیشتر یبوست یا اسهال را تجربه می کنند، زنانی که ما شناخته ایم، مشکلات بیشتری با یبوست در طی بارداری و گرفتگی عضلانی زیاد با گاز دارند. خوشبختانه، اغلب اسهال را تجربه نمی کنند. درست مانند مشکلات در انتهای پشتی، گرفتگی می تواند در انتهای جلویی نیز وجود داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید