دخترانه
مجله سلامت!

بهترین زمان برای خوردن میوه چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خوردن میوه چه زمانی است؟

میوه ها مواد مغذی شگفت آوری هستند که غنی از ویتامین ها، مواد مغذی، فیبر و آب می باشند. اما چندین ادعای تغذیه ای وجود دارد که نشان می دهد میوه می تواند در صورت مصرف همراه با غذاهای دیگر مضر باشد. بیانیه اصلی این است که میوه های با قند بالا به تخمیر سایر غذاهای هضم شده در معده کمک می کنند و باعث نفخ و گاز معده، سوء هاضمه و مشکلات دیگر می شوند. در حالی که میوه به سرعت بخشیدن به تخمیر در چیزهایی مانند نان میوه کمک می کند، این ایده که می تواند این عمل را در معده نیز انجام دهد کاملا نادرست است.
هیچ کس نمیتواند نقش مهم میوه ها را در حفظ سلامتی در تمام گروههای سنی نادیده بگیرند. اکثر ما می دانیم که میوه ها برای ما بسیار مفید هستند، اما حداکثر مزیت میوه ها در صورت مصرف آن ها در زمان مناسب کسب می شود. یعنی مصرف میوه ها در هر زمانی مفید نخواهد بود. در عوض ما به دنبال مناسب ترین زمان برای مصرف میوه ها هستیم تا از تمام مزایای تغذیه ای و بهداشتی میوه بهره مند شویم.

مزایای بهداشتی میوه ها

به غیر از خوشمزگی میوه ها، نیروی محرک اصلی برای خوردن میوه ها، این است که صدها مزیت بهداشتی دارند. برخی از مزایای آن عبارتند از:
• حفاظت در مقابل سرطانهای خاص.
• آنها خطر سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند.
• افزایش سطح ایمنی
معمولا چه زمانی میوه می خورید؟
• اولین ماده غذایی در صبح
• میان وعده
• پیش از ورزش
• بعد از ورزش
• قبل از خواب

بهترین زمان برای خوردن میوه
بهترین زمان برای خوردن میوه
خوردن میوه ها در زمان مناسب به بدن کمک می کند مواد مغذی را از میوه ها استخراج کند و مانع از تخمیر میوه ها در معده، در هنگام هضم غذاهای دیگر می شود.
در زیر بهترین زمان برای خوردن میوه ذکر شده است
صبح
بهترین زمان برای خوردن میوه ها صبح زود با معده خالی است. افرادی که مشکلات اسیدیته دارند، می توانند صبح زود موز بخورند. این کار نه تنها مواد مغذی لازم را فراهم می کند، بلکه به آنها کمک می کند مشکلات اسیدیته خود را درمان کنند. مصرف میوه ها با معده خالی به بدن شما اجازه می دهد تا هضم میوه به سرعت انجام شود. زیرا در صورت پر بودن معده، زمان بیشتری برای هضم میوه مورد نیاز است.
بعضی از میوه ها حاوی قندهای ساده هستند و از این رو آنزیم های لازم برای هضم آنها متفاوت هستند. این روند سریع است اما، بهتر است که بین مصرف میوه و هر چیز دیگر نیم ساعت فاصله وجود داشته باشد. البته می توانید میوه ها را مخلوط کنید. می توانید ماست را با میوه بخورید، زیرا چربی ساده است.
البته برای افراد مبتلا به دیابت یا سایر بیماری ها، بهتر است با پزشک خود در خصوص میوه مناسب شما مشورت کنید.
بعد از ظهر بین وعده های غذایی
مصرف میوه با شکم خالی باعث افزایش انرژی می شود. حتما از قانون ۳۰ دقیقه پیروی کنید .
قبل و بعد از ورزش
یکی دیگر از زمان های مناسب برای مصرف میوه، قبل و بعد از ورزش است؛ زمانی که بدن شما می تواند از قند به عنوان انرژی در طول ورزش استفاده کند یا انرژی بعد از ورزش ذخیره می شود.
قبل از خواب
میوه ها اساسا قند هستند. بنابراین وقتی قبل از رفتن به رختخواب میوه می خورید، قند خون شما افزایش خواهد یافت و باعث فعال شدن شما می شود. یا به عبارت دیگر، خوابیدن سخت می شود. بنابراین، بهترین کاری که باید انجام دهید این است که میوه را حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب بخورید.
بهتر است میوه را به تنهایی بخورید و با چیزی مخلوط نکنید. بنابراین اگر می خواهید پوست شما سالم به نظر برسد و بدن شما مواد مغذی موجود در میوه را دریافت کند، باید میوه را با معده خالی بخورید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید