دخترانه
مجله سلامت!

سم زدایی کبد

سم زدایی کبد

 

؛واقعیت یا شایعه ؟
جامعه امروز در وضعیت غم انگیز کبد های پر کار است. پرخوری؛ خوردن غذاهای سرخ شده و یا بودن در معرض استرس های محیطی و آلاینده ها باعث پرکاری کبد می شود. بعضی از غذاها به پاکسازی کبد یا سم زدایی کبد کمک می کند ؛ فقط با تحریک توانایی طبیعی خود کبد که دفع مواد سمی از بدن است.
این مقاله بیشتر متمرکز برغذاهایی است که می تواند به پاکسازی کبد کمک کند. بر این اساس شما فقط چند قدم با ارتقاء سطح سلامت کبد خود فاصله دارید.به علاوه برای داشتن کبدی سالم ؛ انجام سالانه دوبار پاکسازی کبد کافی است. خوردن مواد غذایی زیر می تواند بهترین راه برای سالم نگه داشتن و کارکرد خوب کبد باشد. ما به شدت به شما توصیه می کنیم که این مواد غذایی را در رژیم غذلیی خود بگنجانید .

سم زدایی کبد
سیر
حتی فقط یک قطعه کوچک از سیر می تواند آنزیم های کبدی که مسبب دفع سموم از بدن هستند؛ را فعال کند. سیر حاوی میزان بالایی از سلنیوم و آلیسین است که دو ماده طبیعی بسیار فعال در پاکسازی کبد است.
چغندر و هویج
چغندر و هویج هر دو حاوی مقادیر بالای بتا کاروتن و فلاونوئیدها است. هر دو می تواند به شما در تحریک و حمایت از عملکرد کلی کبد کمک کند.
آووکادوها
آووکادو حاوی مواد غذایی متراکم فوق العاده مغذی است که به بدن در تولید گلوتاتیون کمک می کند. گلوتاتیون یک ترکیب لازم برای کبد برای پاک کردن سموم مضر است.
سیب ها
سیب مملو از پکتین و ترکیبات شیمیایی لازم برای پاکسازی بدن و دستگاه گوارش از سموم است. این کمک بزرگی به کبد در فرآیند پاکسازی کبد است.
روغن زیتون
روغن های گیاهی مثل روغن زیتون در میزان مناسب بهترین انتخاب برای کمک به سلامتی کبد است. روغن ها از طریق ایجاد یک فضای لیپیدی که مواد سمی را جذب می کند به حفاظت از بدن کمک می کنند. به این طریق؛ این مواد مقداری از باز مسیولیت را از دوش کبد برمی دارند.
غلات جایگزین
حال وقت ایجاد تغییر در رژیم غذایی است اگر رژیم غذایی شما نیز شامل آرد، گندم و دیگر غلات و دانه های استاندارد است. اضافه کردن برخی از دانه های جایگزین مانند جو و گندم سیاه می تواند به شما در پاکسازی کبد کمک کند. کبد به عنوان فیلتر بدن شما برای سموم عمل می کند، اگر شما نسبت به بعضی غلات حساسیت بی چون دارید ؛ تنها دانه که حاوی گلوتن است را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
کلم ها
دیگر منابع اصلی گلوکوزینولات کلم بروکلی و گل کلم است که می تواند از تولید آنزیم در کبد پشتیبانی کند. این آنزیم های طبیعی به دفع مواد سرطان زا و سایر سموم مضر از بدن شما کمک می کند و به طور قابل توجهی خطرات مرتبط با سرطان را کاهش می دهد.
لیمو و لیموترش
همه میوه های خانواده مرکبات سرشار از ویتامین ث است که به بدن در تبدیل مواد سمی به موادی که به راحتی توسط آب جذب می شود کمک می کند. برای تحریک کبد، هر روز صبح آب لیمو تازه فشرده شده و یا آب لیمو بنوشید.
گردو
گردو تا حد زیادی در زدودن سموم آمونیاکی از بدن کمک می کند به دلیل داشتن مقادیر بالای آرژنین اسید آمینه می باشد. گردو بهترین گزینه ی طبیعی برای پاکسازی طبیعی کبد است به دلیل وجود گلوتاتیون بالا و اسیدهای چرب امگا-۳. برای جذب و فعالیت بهتر گردو در بدن آن را خوب بجوید تا قبل از قورت دادن حالت مایع داشته باشد.
کاهو
خوردن کاهو ترشح آنزیم سم زدایی کبد را تحریک می کند و مانند کلم بروکلی و گل کلم به دفع کردن سموم از بدن کمک می کند. غذاهای فوق العاده ای از کلم که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید شامل: سالاد کلم، کلم ترش، و سوپ کلم است.

سم زدایی کبد
راهنمایی برای پاکسازی کبد

برخی دیگر از مواد غذایی پاک کننده ی کبد که در لیست بالا وجود نداشت؛ مانند مارچوبه، کنگر فرنگی، کلم پیچ و کلم بروکسل را می توان نام برد. غذاهای ذکر شده در بالا از منابع عالی برای کمک به عملکرد خوب کبد هستند. علاوه بر این، مهمترین توصیه ی ما به شما پاکسازی کبد است. پاکسازی کبد دو بار در سال به دفع کردن تمام مواد سمی و خارجی که ممکن است برای کبد شما مشکل ساز باشند کمک میکند.
سموم معمولا ازآلاینده های هوا، آفت کش ها، افزودنی های مواد غذایی، مواد شوینده، و آیتم های مراقبت های شخصی ناشی می شوند.
واقعیت این است بدن ما به اندازه ی کافی هوشمند است که به طور موثر مواد سمی را فیلتر کرده از بدن خارج کند. در واقع بدن به گونه ای طراحی شده که همیشه در حال سم زدایی ؛ جذب مواد مغذی و دفع مواد زاید است. اما نکته ی مهم در اینجا دانستن این نکته است که چیزی که شما می خورید اهمیت زیادی دارد. مصرف مواد مغذی و کمک کننده به سلامتی به سالم بودن بیشتر شما کمک می کند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید