دخترانه
مجله سلامت!

۱۰ غذای مفید برای تاخیر پریود شما در سفر&

غذا تاخیر پریود: قاعدگی یک فرایند طبیعی است که هر زن در بین سنین ۱۵ تا ۵۰ سالگی هر ماه آن را تجربه می کند. در طی دوره ی قاعدگی، زنان مختلف از انواع مختلف مشکلات رنج می برند. زمان هایی وجود دارند که می خواهید پریود خود را به تاخیر بیاندازید چرا که مثلا برای یک تعطیلات یا یک عروسی یا کاری که باید حضور یابید برنامه ریزی کرده اید. داروهای زیادی برای به تاخیر انداختن پریود وجود دارند اما آن ها می توانند مضر باشند و به اندام های تولید مثلتان صدمه بزنند.

غذا تاخیر پریود

۱۰ غذا برای تاخیر پریود شما &

در اینجا لیستی از داروهای طبیعی برای به تاخیر انداختن پریود آورده شده و بهترین قسمت درباره ی آن ها این است که هیچ عارضه جانبی ندارند. با این حال، تمام این راه حل ها برای همه کارآمد نیستند. از این رو تعدادی از آنها را لیست کرده ایم. بیایید نگاهی بیندازیم!

سرکه سیب

یک قاشق سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید. قبل از رفتن به رختخواب، این مخلوط را بنوشید. این یک روش طبیعی موثر برای به تاخیر انداختن پریود است.

سوپ عدس گرام

یک فنجان عدس گرام را بردارید و آن را خرد کرده و پودر کنید. در ظرفی، آب گرم و پودر عدس گرام را اضافه کنید.

سوپ را با استفاده از آرد عدس گرام به عنوان ماده اصلی آماده کنید. این سوپ را یک هفته قبل از تاریخ پریود خود بخورید.

غذا تاخیر پریود

برگ تمشک

۵ الی ۶ عدد برگ تمشک خشک شده در آفتاب را برداشته و با آن چای تهیه کنید. یک هفته قبل از تاریخ قاعدگی خود شروع به نوشیدن این چای کنید.

جعفری

چند برگ جعفری را در نیم لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. این مخلوط را در یک لیوان ریخته و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید. چای را دو بار در روز بنوشید تا پریودتان را سه تا چهار روز به تعویق بیندازید.

دانه ی خردل

۲ قاشق پودر دانه خردل را در یک لیوان شیر گرم مخلوط کنید و ۵ الی ۶ روز قبل از قاعدگی خود آن را بنوشید.

آب لیمو

۲ قاشق آب لیمو با یک لیوان آب به طور معمول برای به تعویق انداختن پریود شناخته شده است.

۱۰ غذا برای تاخیر پریود شما &

ژلاتین

یک بسته ژلاتین را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. ۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بنوشید. روزانه ۳ فنجان از این مخلوط را تا زمانی که می خواهید پریود خود را به تاخیر بیندازید، مصرف کنید.

۱۰ غذا برای تاخیر پریود شما

نخود فرنگی

یک فنجان نخود فرنگی را در ۱۰۰ میلی لیتر آب به مدت ٣ الی ۴ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و آب لیمو را به آب آن اضافه کنید. استفاده از این محلول ۵ روز قبل از قاعدگیتان می تواند نتایج موثری برایتان در پی داشته باشد.

دارچین

یک لیوان آب را در یک ظرف بریزید و چوب دارچین را به آن اضافه کنید. در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را در حرارت کم قرار دهید. این چای را یک هفته قبل از پریودتان بنوشید.

دانه چیا

یک قاشق از تخم چیا را در یک کاسه آب به مدت یک شب خیس کنید. آب  آن را صبح با معده خالی بنوشید. شروع به نوشیدن این محلول از ۶ الی ۷ روز قبل از پریودتان کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید