دخترانه
مجله سلامت!

۵ مواد غذایی افزایش دهنده متابولیسم وسوخت بدن

متابولیسم :اگر شما یکی از کسانی هستید که سس تند را بر روی همه چیز می ریزید، شما به صورت غیر ارادی به بدنتان کمک می کنید که چربی بسوزاند. تحقیقات نشان داده است که خوردن غذاهای تند می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و به نوبه خود متابولیسم شما را تقویت کند.

۵ مواد غذایی افزایش دهنده متابولیسم وسوخت بدن

علاوه بر این، کاپسایسین، که تندی را به فلفل های تند می بخشد، به عنوان یک کاهش دهنده اشتها شناخته شده است. در واقع یک مطالعه نشان داد که کاپسایسین ممکن است به تبدیل سلول های سفید (که چربی را ذخیره می کنند) به سلول های قهوه ای (که چربی را می سوزانند) کمک کند. بنابراین، بیرون بروید و برای خدتان یک بطری سس سریراچابخرید!

چای سبز

اگر به دنبال چیزی برای نوشیدن هستید، چای سبز یک انتخاب عالی است (تا زمانی که شما آن را با خامه و شکر مخلوط نکنید). نه تنها عاری از کالری است، بلکه می تواند به شما کمک کند کالری های اضافی را بسوزانید.

متابولیسم

چای سبز حاوی آنتی اکسیدانی به نام EGCG است، که به عنوان افزایش دهنده سوخت و ساز شناخته شده است. با چای سبز سنتی، شما باید حدود پنج فنجان بخورید تا EGCG کافی دریافت کنید تا بر متابولیسم شما تاثیر بگذارد.

بهتر از آن: ماچا

تحقیقات نشان داده که ماچا، یک شکل عالی از چای سبز ژاپنی، حداقل سه برابر چای سبز معمولیِ دم شده از برگ ها، EGCG دارد. بنابراین اگر می خواهید به امید افزایش سوخت و ساز بدن چای سبز بنوشید، ماچا بهتر از آن است.

متابولیسم

ماهی

شما احتمالا شنیده اید که ماهی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است، اما ممکن است دقیقا ندانید که این به چه معنا است یا چرا برای شما مناسب است. خوب، علاوه بر اینکه برای موهای شما، پوست و ناخن ها عالی است، امگا ۳ ها می توانند به تنظیم اشتها و افزایش سوخت و ساز کمک کنند. آنها به تحریک تولید لپتین، یک هورمون پروتئینی که به بدن شما کمک می کند زمان سیری را تشخیص دهد، کمک می کنند.

لبنیات

پنیر خامه ای

محصولات لبنی بیشتر به این دلیل اینکه حاوی هم پروتئین و هم کلسیم هستند، به عنوان تقویت کننده های سوخت و ساز شناخته شده اند. این دو مواد مغذی را کنار هم قرار دهید و آنها کمک می کنند که در زمان کاهش وزن، حجم ماهیچه هایتان دست نخورده باقی بماند.

مطالعات نشان داده است از میان افرادی که رژیم های کم کالری دارند، آنهایی که لبنیات می خورند وزن بیشتری نسبت به کسانی که لبنیات نمیخورند، کم می کنند. با این حال، مراقب باشد. محصولات لبنی مانند پنیر و شیر می توانند پر چرب و با کالری بالا باشند، که می تواند مزایای افزایش سوخت و ساز را از بین ببرد. همیشه برچسب ها را بخوانید! ماست یونانی بدون چربی یک انتخاب هوشمندانه است.

متابولیسم

گریپ فروت

گریپ فروت از چرخه یِ ماده یِ غذاییِ کاهشِ وزن بودن گذشت، و مشخص شد که دلیلی برای آن است. یک ترکیب در گریپ فروت به نام نارينژين، می تواند قند خون را کاهش داده و منجر به کاهش وزن شود. یک مطالعه نشان داد افراد چاقی که نصف گریپ فروت را قبل از وعده غذا خوردند وزن بیشتری نسبت به آنهایی که  گریپ فروت نخوردند، از دست دادند.

یک گریپ فروت متوسط فقط ۸۰ کالری و ۳ گرم فیبر سیرکننده دارد. یکی از آن را زمانی که احساس خوردن میان وعده دارید بخورید و آن به شما کمک می کند که در برابر خوردن غذاهای پر کالری مقاومت کنید. برای شما بسیار ترش است، سعی کنید مقداری شیرین کننده طبیعیِ بدون کالری اضافه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید