دخترانه
مجله سلامت!

پروبیوتیک چیست ؟

پروبیوتیک چیست ؟

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده هستند که منافع زیادی برای سلامتی دارند .پروبیوتیک ها در دو مکمل و مواد غذایی تخمیر شده وجود دارد.
پروبیوتیک ممکن است سلامت گوارشی، سلامت قلب و عملکرد ایمنی را بهبود بخشد.مطالعات متعددی نشان می دهد پروبیوتیک ها می توانند به کاهش وزن و چربی شکم کمک کنند.
باکتری روده می تواند بر تنظیم وزن بدن تاثیر بگذارد.صدها میکروارگانیسم مختلف در دستگاه گوارش وجود دارد.
اکثر این میکروارگانیسم ها باکتری ها هستند که بیشتر آنها دوستانه هستند. باکتری های دوستانه چندین ماده مغذی مهم را شامل می شوند، از جمله ویتامین K و برخی از ویتامین های B.
آنها همچنین فیبری را که بدن نمی تواند هضم کند، تجزیه می کنند و آن را به اسیدهای چرب ضروری با زنجیره کوتاه مانند بوتیرات تبدیل می کنند .

دو خانواده اصلی از باکتری های خوب در روده وجود دارد: bacteroidetes و firmquutes

به نظر می رسد وزن بدن به تعادل این دو خانواده باکتری مربوط است .
مطالعات انساني و حيواني نشان داده اند افراد طبيعي باکتري هاي روده اي متفاوتي نسبت به افراد چاق دارند .
در این مطالعات، افرادی که چاق هستند نسبت به افرادی که دارای وزن طبیعی بودند firmicutes بیشتر و bacteroidetes کمتری داشتند.
همچنین برخی مطالعات حیوانی نشان می دهد وقتی باکتری های روده از موش های چاق به روده های موشهای لاغر منتقل شد، موش های لاغر نیز چاق شدند .
همه این مطالعات نشان می دهد باکتری های روده نقش مهمی در تنظیم وزن ایفا می کنند.

چگونه پروبیوتیک ها تغییرات وزن را تحت تاثیر قرار می دهند؟

تصور می شود برخی از پروبیوتیک ها جذب چربی را مهار می کنند و میزان چربی را که از بدن دفع می شود را افزایش می دهند .به عبارت دیگر، آنها باعث می شوند کالری کمتری از مواد غذایی در رژیم غذایی برداشت شود.
بعضی از باکتری ها، از جمله خانواده های Lactobacillus، به این ترتیب عمل می کنند .
پروبیوتیک ها همچنین ممکن است با چاقی به شکل های دیگر مبارزه کنند:
• آزادسازی :GLP-1 پروبیوتیک ها ممکن است باعث آزادسازی هورمون سیری GLP-1 (کاهش اشتها) شوند. افزایش سطح این هورمون به شما کمک می کند کالری و چربی بسوزانید .
• افزایش :ANGPTL4 پروبیوتیک ها ممکن است سطح پروتئین ANGPTL4 را افزایش دهند. این مسئله منجر به کاهش ذخیره چربی می شود.
شواهد زیادی وجود دارد که چاقی به التهاب مغز مرتبط است. با بهبود سلامت روده، پروبیوتیک ها التهاب سیستمیک را کاهش می دهند و در برابر چاقی و سایر بیماری ها محافظت می کنند .
با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید این مکانیسم ها به خوبی درک نشده اند و تحقیقات بیشتری لازم است.
پروبیوتیکها به کاهش وزن و چربی شکم کمک می کنند
مطالعات نشان داده اند گونه های خاصی از خانواده Lactobacillus می تواند به کاهش وزن و چربی شکم کمک کند.
در یک مطالعه، خوردن ماست با Lactobacillus fermentum یا Lactobacillus amylovorus در طی یک دوره ۶ هفته ای، میزان چربی بدن را ۳-۴ درصد کاهش داد
مطالعه دیگری بر ۱۲۵ مورد رژیم غذایی اضافه وزن، اثرات مکمل های Lactobacillus rhamnosus بر کاهش وزن و حفظ وزن را مورد بررسی قرار داد.
در طول یک مطالعه ۳ ماهه، زنانی که پروبیوتیک مصرف کردند ۵۰ درصد وزن بیشتری نسبت به کسانی که قرص های تلقینی (پلاسبو) مصرف کردند کسب کردند. آنها همچنین در طول دوره نگهداری وزن مطالعه به کاهش وزن ادامه دادند.
Lactobacillus Gasseri
از همه ی باکتری های پروبیوتیک که تا به امروز مورد مطالعه قرار گرفته اند، Lactobacillus gasseri اثرات فراوانی را در کاهش وزن نشان می دهد. مطالعات متعدد در جوندگان نشان داده است که این ماده دارای اثرات ضد چاقی است. علاوه بر این، مطالعات در بزرگسالان ژاپنی نتایج قابل توجهی نشان داده اند .
یک مطالعه بر روی ۲۱۰ نفر با چربی شکم انجام شد. این مطالعه نشان میدهد استفاده از Lactobacillus gasseri برای ۱۲ هفته باعث کاهش وزن بدن، چربی اطراف اندام ها، BMI، اندازه دور کمر و باسن شد.
بعلاوه، چربی شکم به میزان ۸٫۵٪ کاهش یافت. با این حال، هنگامی که شرکت کنندگان مصرف پروبیوتیک را متوقف کردند، طی یک ماه دوباره تمام چربی شکم آن ها برگشت کرد.
برخی از پروبیوتیک ها می توانند از افزایش وزن جلوگیری کنند
از دست دادن وزن تنها راه مبارزه با چاقی نیست. جلوگیری از آن مهم تر است، زیرا جلوگیری از جمع شدن وزن در وهله اول بسیار مهم تر از کاهش وزن است.
در یک مطالعه ۴ هفته ای، استفاده از فرمول پروبیوتیک به نام VSL # 3 باعث کاهش وزن و افزایش چربی در رژیم غذایی افرادی شد که روازنه ۱۰۰۰ کالری مصرف می کردند.

برخی از Strains پروبیوتیک ممکن است خطر افزایش وزن و چاقی را افزایش دهند  .تمام مطالعات تاثیر پروبیوتیکها بر کاهش وزن را نشان نمی دهند.
برخی مطالعات نشان داده اند که برخی از Strains پروبیوتیک ممكن است منجر به افزایش وزن شوند. این مواد شامل Lactobacillus acidoph است.

پروبیوتیک ها طیف گسترده ای از مزایای بهداشتی را ارائه می دهند. با این حال، اثرات آنها بر وزن متفاوت است و به نظر می رسد بستگی به نوع پروبیوتیک دارد.
شواهد نشان می دهد Lactobacillus gasseri ممکن است به افراد چاق کمک کند وزن و چربی شکم را کاهش دهند. علاوه بر این، ترکیبی از پروبیوتیک ها به نام VSL # 3 می تواند باعث افزایش وزن در رژیم غذایی با کالری زیاد شود.
در پایان روز، انواع خاصی از پروبیوتیک ها ممکن است اثرات منفی بر وزن شما داشته باشد، به ویژه هنگامی که با رژیم غذایی سالم و واقعی مبتنی بر مواد غذایی ترکیب شده باشد.
با این وجود، دلایل زیادی برای مصرف مکمل پروبیوتیک در کنار کاهش وزن وجود دارد.
آنها می توانند سلامت گوارشی را بهبود بخشند، التهاب را کاهش می دهند، عوامل خطر قلبی عروقی را بهبود می بخشد و حتی به مبارزه با افسردگی و اضطراب کمک می کنند.
برای اطلاعات بیشتر مبتنی بر شواهد در مورد پروبیوتیک ها و مزایای سلامتی آنها، این مقاله را بخوانید.

پروبیوتیک چیست ؟
۱۰ دلیل برای مصرف پروبیوتیک Bifidus

Bifidus در ماست چیست؟
Bifidus یک گونه باکتری مفید است که به نام Bifidobacterium نیز شناخته شده است. این نوعی از پروبیوتیک هایی است که در غذاهای تخمیر شده مانند ماست یافت می شود. ممکن است این عنصر را از نام Bifidus regularis تشخیص دهید، که یک نام بازاری است که توسط شرکت ماست Dannon برای مارک Activia خود ارائه شده است. اما درست مثل اکثر پروبیوتیک ها، bifidus بخشی طبیعی از میکرو فلورا در سیستم گوارش سالم و همچنین در قسمت های دیگر بدن است.
خوردن ماست یا سایر غذاهایی که دارای bifidus هستند می تواند به بهبود سلامت شما در داخل و خارج بدن کمک کند. bifidus به عنوان یک strain پروبیوتیک، به عوامل زیر کمک می کند:
• تنظیم سیستم گوارش
• بهبود علائم سندرم روده تحریک پذیر
• تقویت سیستم ایمنی بدن
• کاهش وزن
• بهبود عدم تحمل برخی غذاها و آمین ها
برای کسب مزایای بهداشتی bifidus پروبیوتیک ، چگونگی مصرف آن، عوارض جانبی و موارد دیگر، مطالعه کنید.
فواید
فواید سلامتی پروبیوتیک های bifidus
اگر در مورد اضافه کردن bifidus به رژیم غذایی روزانه خود فکر می کنید، در اینجا ده دلیل خوب برای شروع ذکر شده است:
۱٫ تقویت سیستم ایمنی بدن
تحقیقات نشان می دهد bifidus و سایر پروبیوتیک ها می توانند عملکرد ایمنی را افزایش دهند. این به معنای سرماخوردگی و سایر عفونتهای دیگر است.
۲٫ حفظ نظم
یبوست دارید؟ پروبیوتیک به رفع آن کمک می کند. یک مطالعه از سال ۲۰۰۷ نشان می دهد bifidus باعث بهبودی منظم روده در افرادی که اغلب یبوست را تجربه می کنند می شود.
۳٫ مبارزه با IBS
یک نظریه نشان می دهد IBS منجر به اختلال در باکتری های سالم روده می شود. مطالعات بالینی نشان می دهد bifidus می تواند به بهبود فرکانس مدفوع و کاهش ناراحتی در افراد مبتلا به IBS که علائم مانند یبوست را تجربه می کنند کمک کند.
۴٫ کاهش کلسترول و فشار خون
بعضی شواهد نشان می دهد پروبیوتیک ها ممکن است سطح کلسترول را بهبود بخشیده و حتی فشار خون شما را کاهش دهند. مانند بسیاری از غذاها، اثرات پروبیوتیک ها فوری نیستند. شرکت کنندگان در مطالعه قلب و عروق، هشت هفته قبل از تغییرات قابل توجهی در فشار خون، پروبیوتیک ها را مصرف کردند.
۵٫ کمک به کاهش وزن
نه تنها میکروبیوتاسیون روده نقش مهمی در متابولیسم و ذخیره چربی دارد، بلکه بر سیری، احساس احساس پری پس از غذا نیز اثر می گذارد. شواهد اولیه نشان داد پروبیوتیکها ممکن است به کاهش خطر ابتلا به چاقی کمک کنند.
۶٫ جلوگیری از اسهال
در هنگام مصرف آنتی بیوتیک ها، ممکن است اسهال شوید. آنتی بیوتیک ها بین باکتری های خوب و باکتری های بد تفاوتی قائل نمی شوند. نشان داده شده است که Bifidus از اسهال ناشی از آنتی بیوتیک جلوگیری می کند. حتما حداقل دو ساعت قبل یا بعد از مصرف آنتی بیوتیک ها Bifidus را مصرف کنید.
۷٫ جلوگیری از اگزما
نشان داده شده است که Bifidus از اگزما در کودکان جلوگیری می کند، اما برای تأیید این اثرات هنوز تحقیقات بیشتری لازم است.
۸٫ کاهش خطر ابتلا به عفونت های مخمر یا UTIs
عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) و عفونت های مخمر ناشی از افزایش رشد باکتری های مخمر یا بد است. مصرف bifidus می تواند به تعادل سیستم و جلوگیری از این نوع عفونت ها کمک کند.
۹٫ درمان اسهال سفر
آیا به کشوری دیگر سفر میکنید؟ Bifidus و سایر پروبیوتیک ها می توانند از اسهال مسافرتی جلوگیری کنند – اسهالی که معمولا نتیجه خوردن غذای آلوده یا در معرض باکتری های خارجی است.
۱۰٫ درمان زخم معده
تحقیقات نشان می دهد bifidus و سایر پروبیوتیک ها می توانند رشد باکتری H. pylori را مهار کنند. این باکتری می تواند در معده شما زندگی کند و عامل اصلی زخم معده هستند.
چقدر باید مصرف کنید؟
آکادمی پزشکان خانواده آمریکا دوز ۱۰ تا ۲۰ میلیارد واحد تشکیل دهنده کلنی در روز برای بزرگسالان و ۵ تا ۱۰ میلیارد واحد در روز برای کودکان را پیشنهاد می کند. یک ظرف ماست Activia-brand شامل ۵ تا ۱۰ میلیارد واحد تشکیل دهنده کلنی در هر ۴ اونس است.
باید پروبیوتیک ها را به طور مرتب برای تقویت کولونی های باکتری در بدن مصرف کنید و به تدریج به کاهش باکتری های مضر و مخمر در حال رشد در دستگاه کمک میکند. میلیاردها پروبیوتیک در داخل روده شما وجود دارد، از جمله bifidus، بنابراین خطر مصرف بیش از حد برای اکثر مردم کم است.
حتما مکمل را در تنظیمات کنترل شده دما که سازنده نیاز دارد نگه دارید. این مسئله بستگی به این دارد که قرص پروبیوتیک مصرف می کنید یا ماست مصرف می کنید.
عوارض جانبی bifidus چیست؟
به طور کلی، bifidus برای همه، حتی نوزادان و کودکان، امن است. افرادی که نباید bifidus را مصرف کنند عبارتند از:
• افراد دارای سیستم ایمنی به خطر افتاده
• افراد مبتلا به سندرم روده کوچک
• نوزادان نارس
به خاطر داشته باشید که مکمل های پروبیوتیک قبل از فروش نیاز به تایید FDA و آزمایش ایمنی گسترده ندارند. پروبیوتیک ها گاهی اوقات باعث ایجاد گاز می شوند.
بلافاصله پس از مصرف پروبیوتیک، اگر کودک یا شما درد شدید شکم یا مدفوع غیرطبیعی دارید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.
چگونه از Lactobacillus bulgaricus استفاده می کنید؟
Lactobacillus bulgaricus چیست؟
(L. d. bulgaricus) Lactobacillus d. bulgaricus یک باکتری مفید است که در دستگاه گوارش وجود دارد. باکتری روده ای به عنوان فلور روده یا میکروب شناخته می شود. این strain باکتری ممکن است در غذاها یا مکمل ها یافت شود. هنگامی که این ماده مصرف می شود، به عنوان پروبیوتیک شناخته می شود.
تعادل مناسب فلور روده کمک می کند تا دیواره روده قوی بماند و می تواند خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهد.
پروبیوتیک ها “باکتری” “خوب” هستند که ممکن است در حفظ سلامتی در زمان مصرف نقش مهمی ایفا کنند. دهه گذشته انفجاری در محبوبیت پروبیوتیک ها دیده شد. اما تحقیقات درباره این باکتری ها چه می گوید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.
مزایای آن چیست؟
سازمان غذا و داروی آمریکا، L. d. bulgaricus یا پروبیوتیک های دیگر را برای درمان بیماری تایید نمی کند. موسسه ملی بهداشت (NIH) هشدار می دهد تحقیقات در زمینه پروبیوتیک ها ناتمام است.
NIH برخی از مزایای بالقوه L. d. bulgaricus و پروبیوتیک ها را ذکر کرده است. تحقیقات اولیه نشان می دهد که آنها ممکن است نقش مهمی در مدیریت شرایط بهداشتی زیر داشته باشند:
• بیماری کبد
• سرماخوردگی
• اسهال ناشی از آنتی بیوتیک ها
• بیماری التهابی روده
• درماتیت آتوپیک (اگزما)
• رینیت آلرژیک (تب یونجه)
• کولیک
• پوسیدگی دندان
• بیماری پریودنتال و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان
• جلوگیری از انتروكولیت نكروتیك

آنچه تحقیق می گوید:
دانشمندان از طریق تحقیق به بررسی مزایای سلامتی پروبیوتیک ها پرداخته اند.
اسهال مرتبط با آنتی بیوتیک (AAD)
مطالعه اخیر در JAMA تحقیقات در زمینه پروبیوتیک ها و AAD را تحلیل کرد. نتایج مطالعه نشان می دهد پروبیوتیک ها می توانند AAD را کاهش دهند، اما همچنین اشاره کرد که تحقیقات بیشتری لازم است.
کلستریدیوم_دیفیسیل:
کلستریدیوم_دیفیسیل یکی از عوارض جانبی مصرف آنتی بیوتیک است. تجزیه و تحلیل نشان داد که L. d. bulgaricus بر کلستریدیوم_دیفیسیل تاثیر نمی گذارد. با این حال، پروبیوتیک دیگری با نام S. boulardii در درمان کلستریدیوم_دیفیسیل موثر بود.
بیماری التهابی روده (IBD)
تجزیه و تحلیل پروبیوتیک نشان می دهد درمان کولیت زخمی مفید است. مطالعه دیگری نشان داد پروبیوتیکهایی مانند L. d. Bulgalicus در مدیریت انواع دیگر IBD، از جمله بیماری کرون مفید است. با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است.
یبوست
برخی مطالعات بر روی موش نشان می دهند که L. d. bulgaricus علائم یبوست را کاهش می دهد.
سلامت روان
باکتری خوب ممکن است به قسمت های دیگر علاوه بر سیستم گوارش کمک کند. تجزیه و تحلیل از ۳۸ مطالعه نشان میدهد پروبیوتیک ممکن است به درمان انواع بیماری سلامت روان کمک کند. این بیماری ها شامل ADHD و افسردگی می باشند. با این حال، بیشتر این مطالعات بر روی حیوانات انجام شده است و تحقیقات بیشتری لازم است.
ایمنی

پروبیوتیک چیست ؟
نگرانی های ایمنی مرتبط با پروبیوتیک ها:

مطالعه اخیر نشان داده است بیشتر شواهد موجود نشان می دهد پروبیوتیک ها بی خطر هستند. با توجه به NIH، اکثر افرادی که به طور کلی سالم هستند، می توانند پروبیوتیک مصرف کنند.
بعضی گروه ها بیشتر تحت تاثیر عفونت قرار دارند. این گروه ها عبارتند از:
• افراد در واحدهای مراقبت های ویژه
• نوزادان بیمار
• افرادی که اخیرا عمل جراحی کرده اند
• افراد با سیستم ایمنی ضعیف، مانند کسانی که مبتلا به HIV هستند
شایع ترین عفونت ها عبارتند از:
• سپسیس
• ایسکمی روده
• قارچ
پروبیوتیکها نباید جایگزین درمانهای متداولتر شوند. آنها ممکن است با آنتی بیوتیک ها و داروهای تجویزی ارتباط برقرار کنند. قبل از استفاده از پروبیوتیک، با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض جانبی پروبیوتیک ها

bulgaricus L. d. و دیگر پروبیوتیک ها معمولا باعث ایجاد برخی گازهای نفخ آور در روده می شوند زیرا باکتری های جدیدی را به روده معرفی می کنید. این ها معمولا موقتی هستند. اگر این عوارض جانبی ایجاد می شود، دوز یا مصرف آن را کم کنید.
چگونه آن را بپذیریم؟
Lactobaccilus d. bulgaricus را کجا می توان یافت؟
می توانید L.D. bulgaricus و دیگر پروبیوتیک ها را در غذاهای طبیعی یا در فرم مکمل مصرف کنید. L. d. bulgaricus را می توان در انواع غذاهای رایج تخمیر شده یافت، از جمله:
•ماست
• ترشی
•آبجو
•شراب
•کلم ترش
• انواع پنیر
• کیمچی
•میسو
• برخی از سس سویا
• پاستا لوبیا تخمیر شده
این غذاها دارای درجه های مختلفی از L. d. bulgaricus و دیگر پروبیوتیک ها هستند. متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند تا میزان پروبیوتیک ها را در هر نوع غذا تعیین کنید.
می توانید L. d. bulgaricus را از طریق مکمل های مختلف کسب کنید. توجه داشته باشید مکمل ها توسط FDA تایید نشده است. این به این معنی است که بر خلاف داروهای تجویزی، تحقیقات زیادی برای حمایت از ادعاهای بهداشتی انجام نشده است.
چقدر Lactobaccilus bulgaricuss باید مصرف کنید ؟
تولید کنندگان پروبیوتیک ها معمولا تعداد موجودات زنده موجود در آنها را اندازه گیری می کنند. دوز معمولی L. d. bulgaricus بین یک میلیارد تا یک صد میلیارد باکتری زنده در هر دوز متغیر است.
مقدار پروبیوتیک هایی که باید مصرف کنید مقدار مشخصی نیست. می توانید دوز استاندارد bulgaricus L. d و دیگر پروبیوتیک ها را مصرف کنید. با این حال، اگر هرگونه عوارض جانبی یا تداخل با داروهای متداول را تجربه کردید، به طور کامل مصرف مکمل ها را کاهش دهید یا متوقف کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید