دخترانه
مجله سلامت!

چرا باید لبو بخورید؟

چرا باید لبو بخورید؟

آهن یکی از اجزای ضروری گلبول های قرمز است و مسئول تامین اکسیژن و مواد مغذی به قسمت های مختلف بدن است. چغندر غنی از آهن است و به بهبود مقدار خون و جریان خون کمک می کند. در اینجا نحوه کمک چغندر قند به کنترل BP و فشار خون بالا ذکر شده است.
چغندر قند همچنین به عنوان یک تصفیه کننده خون و سم زدایی طبیعی عمل می کند.
برگ های لبو دارای ویتامین A و ریشه ها حاوی ویتامین C هستند. کمبود ویتامین A سبب کم خونی و کمبود ویتامین C سبب جذب دشوار آهن به وسیله بدن می شود.
بنابراین، سبزیجات به مقابله با کم خونی کمک می کنند.
در اینجا چند راه برای گنجاندن چغندر قند در رژیم غذایی وجود دارد
خام
ابتدا چغندر را بشویید، پوست کنید و به قطعات کوچک برش بزنید و آن را به سالاد خود اضافه کنید. به یاد داشته باشید آن را به خوبی بجوید تا هضم غذا به درستی اتفاق بیفتد. اگر از کم خونی رنج می برید یا سطح هموگلوبین مرزی دارید، سعی کنید یک فنجان چغندرقند را هر روز جدا از سایر سبزیجات سالاد مصرف کنید.
پخته
اگر مزه چغندر خام را دوست ندارید، آن را بجوشانید، به قطعات ریز تبدیل کنید، کمی نمک به آن اضافه کنید و نصف آب لیمو را روی آن بریزید. این غذا میان وعده ای سالم می باشد که میزان خون شما را افزایش می دهد. همچنین می توانید این چغندرهای پخته شده را به ترکیب سبزیجات مخلوط اضافه کنید و از آنها لذت ببرید.

لبو
آب میوه
آب چغندر یک درمان طبیعی عالی برای کم خونی است. از آنجا که چغندر قند دارای شیرینی طبیعی است، می توانید آن را بدون اضافه کردن مواد نگهدارنده و یا قند نگهداری کنید. دو تا سه چغندر متوسط را انتخاب کنید و آنها را کاملا بشویید. سپس، چغندر را پوست کنید و آنها را در مخلوط کن قرار دهید و با سرعت بالا مخلوط کنید. تمام آب میوه را در یک لیوان بریزید و بدون افزودن نگهدارنده آن را بخورید. برای تهیه این آب میوه سالم، می توانید هویج، سیب یا میوه ها و سبزیجات دیگر را به آن اضافه کنید. در اینجا دستور تهیه آب مخلوط سبزیجات ارائه شده است.
در حال تهیه آب چغندر قند، از برگ و ریشه آن نیز استفاده کنید تا ویتامین های مورد نیاز شما را تامین کند.

چگونه لبو کم خونی را بهبود می دهد

چغندرقند، که زیرزمین رشد می کند، منبع غنی آهن است. فقط یک فنجان چغندرقند حاوی ۱٫۱ میلی گرم آهن است که برابر ۶ درصد از مصرف روزانه آهن است. چغندر قند حاوی ۳۷ درصد از مصرف روزانه فولات را نیز دارد. با توجه به آهن و فولات، به نظر می رسد کم خونی به سرعت از بین می رود. آهن برای تشکیل هموگلوبین در گلبول های قرمز ضروری است و اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کند.
به غیر از آهن، چغندر قند منبع خوبی از مس، ید، سدیم، گوگرد، پتاسیم و ویتامین هایی مانند B1، B2، C و P است. در حال حاضر، آب آن کالری کمی دارد و به راحتی قابل هضم می باشد. آب این ریشه همچنین مقاومت را تقویت می کند و همچنین تعداد گلبول های قرمز را از طریق مواد مغذی حاوی آن، به ویژه آهن، افزایش می دهد.
علاوه بر این، چغندر قند دارای بتالین نیز است؛ بتالین یک ماده ضدعفونی کننده فوق العاده که باعث تسکین عفونت های ضد التهابی و ضد اکسید کننده می شود. این ماده دارای ویژگی های پاک کننده بسیار موثری است و قدرت سم زدایی دارد. این ویژگی ها همراه با آهن بالا، سلول ها را احیا می کند، اکسیژن را تامین می کند و میزان خون را افزایش می دهد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید