دخترانه
مجله سلامت!

۱۰راه برای کاهش سریع وزن در ۱ماه

۱۰راه برای کاهش سریع وزن در ۱ماه

اگر به دنبال کاهش ۱۰ پوند وزن هستید، جای درستی آمده¬اید. در اینجا روش¬هایی برای کاهش وزن به میزان ۱۰ پوند در طول کمترین زمان توصیه می¬شود. بسیاری از افراد از این روش-ها برای کاهش ۱۰ پوند در هفته استفاده کرده¬اند. ساده¬ترین و راحت¬ترین راه کار کردن نظری gangbusters می¬باشند. تقریباً تمامی افرادی که روی کره زمین هستند، در تعطیلات آخر هفته چند پوندی را چاق می¬شوند. در ادامه ۵ قدم اصلی برای کاهش ۱۰ پوند وزن ارائه می¬شود
۱- شرط ببندید. من بسیار رقابتی هستم و هرنوع شکستی را تحمل نمی¬کنم. اگر شما هم مثل من هستید به این امر اذعان دارید شرط بندی نظیر یک محرک می¬باشد که و منجر به ایجاد انگیزه برای رقابت می-شود. از آنجایی که من شکست را قبول ندارم به همین دلیل انگیزه کافی برای پیروزی را دارم.
۲- حذف نوشیدنی¬های حاوی قند (سودا، آب میوه)، الکل و غذاهای آشغال. اگر هر یک از این مواد را مصرف می¬کنید، شانس و تجربه کاهش وزن سریع در شما تقریباً صفر می¬باشد. اگر شما این غذاها را مصرف می¬کنید و هدف برای کاهش وزن نیز دارید شما میزان کالری بیشتری دریافت می¬کنید که باعث به هم خوردن تعادل می¬شود. و احتمال موفقیت کاهش می¬یابد.
۳- هر روز ۳۰ دقیقه تمرین در نظر بگیرد. چه نوع تمرینی لازم دارید که باید انجام دهید تا سریعاً وزن کم کنید؟ به طور ساده باید بیشتر از این وضعیت تمرین کنید. برای برخی افراد ممکن است این یک راه رفتن ساده باشد ولی برای برخی دیگر نیاز به تمرینات پرفشار می¬باشد.
۴- از ۲-۱ وعده غذایی کوچک در طول روز لذت ببرید. به جای مصرف وعده¬¬های غذایی کامل در طول روز، ۲-۱ وعده میان وعده برای کنترل دریافت کالری در نظر بگیرد. به عنوان مثال پروتئین BioTrust بهترین میان وعده برای من می-باشد که حاوی ۱۲ گرم پروتئین باکیفیت و ۱۵۰ کالری می-باشد. انتخاب دوم می¬تواند میلک¬شیک BioTrust با کربوهیدرات پایین می¬باشد که تنها ۱۵۰ کالری دارد و ۲۴ گرم پروتئین آهسته رهش دارد که منجر به احساس سیری طولانی مدت می¬شود.
۵- بزرگترین وعده غذایی خود را برای شام نگه دارید و غذاهای درستی را انتخاب کنید. اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید، توصیه می¬شود از مصرف کربوهیدارت نشاسته حداقل برای چند هفته اول خودداری کنید و به جای آن از پروتئین بدون چربی، سبزیجات استفاده کنید همچنین چربی¬های سالم نظر روغن زیتون، نارگیل و یا کره حیوانی نیز مناسب است. نگه داشتن بزرگترین وعده برای شام کمی عجیب می¬باشد ولی برای بیشتر افراد، اشتها در این زمان بالا بوده و طرف گرسنه می¬باشد.

۵ اصل ضروری ضد پیری وکاهش دهنده وزن

ما هر روز پیر میشویم. و به عقیده منف این چیزی است که باید نسبت به آن شرمسار باشیم. همانطور که می¬دانید، تجربیات زندگی خطوط و مسیر مشخصی را ایجاد کرده است که آز آن در طول زندگی استفاده می¬کنم. من اولین فردی هستم که اعتراف می¬کنم که من اشتباه می-کنم و چندین سال از سن واقعی خود جوانتر هستم. همچنین من انگیزه زندگی سالم را برای سالینان دارم و در آینده می¬توانم¬ها بچه¬ها و نسل مناسبی را ایجاد کنم. در حالی که هیچ چیزی نمی¬تواند جلوی فرایند پیر شدن را بگیرد ولی چند دستورالعمل ضد پیری وجود دارد که می¬توانید از همین امروز آنها را شروع کنید. برخلاف سوزن و چاقو، این دستورالعمل¬ها در مورد سلول¬های شماست، جایی که این فرایند آغاز می¬شود. این دستورالعمل¬ها چندان پیچیده نبوده و کاملا علمی و لذت بخش می¬باشد.

10راه برای کاهش سریع وزن در 1ماه
۱- آب بنوشید
اگر به شما قدرت انتخاب بدند، یک لیوان آب تازه مصرف می¬کنید و یا یک لیوان نوشیدنی با حجم بالایی از موارد تسریع کننده پیری نظیر شکر و مواد شیمایی؟
اطمینان داشته باشید که جواب اول است ولی آب بسیار در دسترس بوده و مزه مناسبی دارد و برخلاف نوشیدنی¬های غنی از قند تاثیر آهسته¬ای بر روی رونده پیری-نسبت به تسریع آن دارد. یکی از شاخصه-های اصلی پیر شدن پوست دهیدراتاسیون می¬باشد و در حالی که فاکتورهای متعددی دخیل می¬باشد، مصرف آب سالم نقش حیاتی در تغذیه پوست و سلول¬های تمام بدن دارد.
مصرف مرتب آب در طول روز مناسب می¬باشد ودر صورتی که دنبال تنوع هستید اندکی لیمو که غنی از ویتامین C آنتی اکسیان قوی بر علیه رادیکال¬های آزاد تسهیل کننده چربی می¬باشد اضافه کنید. مصرف آب برای سلامت داخلی و خارجی پوست بسیار مناسب هستند.
۲- غذاهای گیاهی مصرف کنید
جای تعجب ندارد که برخی غذاها منجر به عمر طولانی و سلامت شما می¬شوند. از طرف دیگر، برخی از غذاها منجر به تشدید فرایند پیری می¬شوند. در رابطه با تغذیه، همیشه این مورد وجود دارد. ولی توافقی که بین تمامی محققین، پزشکان و متخصصین تغذیه وجود دارد این است که میزان مصرف سبزیجات و میوه¬های کم نمک پایین می¬باشد. این غذاها که غنی از ویتامین، مواد معدنی و آنتی¬اکسیدان¬ها هستند به خنثی کردن و یا حذف آسیب سلولی کمک کردن، پیری سالمی را به دنبال دارد و ظاهر پوست شما را مناسب می¬کند.
در بین این مواد مغذی، ویتامینهای C، D و E، کارتنوئیدها (ویتامین A، بتاکارتنوئید، لیکوپن، رتینول) پلی¬فنول¬ها، گلوتاتیون، CoQ10 و آلفا لیپوئیک اسید قرار دارد. برخی از مواد غذایی ضد پیری که می-توانید به برنامه غذایی خود اضافه کنید شامل گوجه فرنگی، آواکادو، بروکلی، سبزیجات با برگ¬های سبز تیره، فلفل، توت، کیوی، مرکبات، میوه¬های نارنجی رنگ و سبزیجات و آناناس می¬باشد.
۳- Slather Up
هیچ برنامه ضد پیری بدون در نظر گرفتن نور آفتاب کامل نمی¬شود. در حالی که فاکتورهای محیطی بی-شماری وجود دارد که منجر به تسهیل در پیری می¬شوند ولی یکی از مهمترین این موارد تحت عنوان photoaging نامیده می¬شود که در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه UV می¬باشد که به عنوان یکی از فاکتورهای خارجی پیری پوست به حساب می¬آید.
بر اساس مطالعات صورت گرفته افرادی که ازضد آفتاب استفاده می¬کنند ۲۴% کمتر علایم پیری را نشان می¬دهند. با این حال تمامی ضد آفتاب¬ها اثرات یکسان ندارند. کارگروه محیط زیست (EWG) بیان می¬کنند که ضد افتاب¬هی حاوی اکسید روی، طیف بالایی از محافظت را ایجاد میکنند آنها همچنین بیان می¬کنند از مصرف کرم¬های حاوی ترکیبات سمی نظیر اکسی¬بنزن و پارابن خودداری کنید.
با این حال شما نمی¬خواهید جلوی تمامی نور خورشید را بگیرید که منبع تامین کنند ویتامین D برای بدن می¬باشد. ویتامین D نقش¬های مختلفی دارد نظیر سلامت پوست و ظاهر جوان پوست . مقادیر بالای ویتامین D با پیری طبیعی و سالم همراه می¬باشد.

10راه برای کاهش سریع وزن در 1ماه
۴- امگا-۳
همراه با اضافه کردن ادویه و مواد مغذی ضد پیری، مقداری دانه، آجیل، سادرین، سالمون و سایر چربی¬های ماهی را اضافه کنید. این ترکیبات غنی از امگا-۳ بوده و به همین دلیل اثرات سلامت بالایی نظیر سلامت قلب را دارد. مطالعات صورت گرفته نشان می¬دهد جیره غنی از امگا ۳، اثرات محافظتی بر روی طول تلومر دارد که با افزایش سن کاهش می¬یابد که حاکی از اثرات بالقوه ضد پیری این ترکیبات می¬باشد. برخی از تحقیات اخیر همچنین نشان می¬دهد که امگا-۳ می¬تواند مرتبط با روند کند کاهش هوش مرتبط با سن نیز باشد. امگا-۳ از تازگی پوست نیز حفاظت می¬کند. نشان داده شده است که زنان که میزان امگا-۳ بالایی را مصرف می¬کنند، ظاهر پوست بهتری را دارند.
۵- تحرک
شواهدی وجود دارد که تمرین مرتب یک عامل بالقوه ضد پیری می¬¬باشد در حالی که سبک زندگی ثابت منجر به تسریع در فرایند پیری شده و فرد را به عوارض مرتبط با پیری حساس می¬کند. برای کاهش پیری سلولی مهم نیست گه چه مدت ورزش می¬کنید و یا چه نوع ورزشی را انجام می¬دهید. هر نوع ورزشی کمک کننده است و بر اساس نظر محقیقین تنوع بیشتر منجر به اثرات بهتر می¬شود. تنها حرکاتی را انتخاب کنید که نسبت به وضعیت شما مناسب است.
در حالی که هیچ¬کس نمی¬تواند انتهای فرایند پیری را تضمین کند،روش¬های ساده ارائه شده می¬تواند در برابر پیری سلولی موثر باشد. همچنین می¬تواند منجر به احساس بهتر و زندگی سالم¬تر شود.

 

10راه برای کاهش سریع وزن در 1ماه

۴ مکمل کاهش دهنده وزن
اگر شما نظیر دو سوم مردم امریکا هستید، به دنبال کاهش وزن هستید. و این شانس را دارید تا از ممکل¬¬های کاهش وزن کمک بگیرید.و همانند ۸۰% مردم این اولین روش کاهش وزن شما نمی¬باشد.
به عبارت دیگر، شما این مسیر کاهش وزن را پیش¬تر طی کرده¬اید. اکثر شما پیش¬تر روش¬های مختلف دیگری را نیز امتحان کرده¬اید. مکمل¬های چربی سوز یکی از این موارد است. این ترکیبات برای شما موثر بودند.
در این مقاله به بررسی چندین قرص کاهش دهنده وزن می¬پردازیم که تاثیری ندارند همچنین به مواردی اشاره خواهیم کرد که موثر بوده و بر روی زمان و پول شما اثر می-گذراد.
یک نکته باید کاملاً مشخص شود: هیچ نوع ترکیب یا مکمل کاهش دهنده چربی نمی¬تواند جایگزین عادات تغذیه¬ای مناسب، فعالیت¬های فیزیکی مرتبط و سایر موارد ذکر شده در بالا شود.این ترکیبات از سه روش منجر به کاهش وزن می¬شوند: ۱- افزایش متابولیسم؛ ۲- کاهش اشتها، ۳- تاثیر بر روی متابولیسم چربی-کربوهیدارت.
مکمل¬های کاهنده وزن که تاثیری ندارند
عصاره قهوه سبز
این عصاره که از دانه¬های بوداده نشده قهوه سبز بدست می¬آید. بیان شده است که این ترکیب منجر به افزایش متابولیسم و افزایش سوختن چربی و انرژی می¬شود.
GCE منبع از اسید کلونرژیک (CA) می¬باشد. مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی حاکی از افزایش توانایی بدن در شکستن چربی¬ها و کاهش توانایی بدن برای جذب کالری چربی¬ها می¬باشد.
با در نظر گرفتن این موارد کمبود منابع برای حمایت از GCE احساس می¬شود. در یک مطالعه صورت گرفته، نشان داده شده است که افراد شرکت کننده ۱۰% از وزن خود را با استفاده از GCE از دست داده-اند. با این حال اشکلات زیادی در این مقاله وجود دارد. به دلیل عدم اعتبار داده¬های بدست آمده، محققین از دفاع آن عقب کشیدند. در بسیاری دیگر از مقالات صورت گرفته نیز این اثرات نشان داده شده است. در حالت کلی اطلاعات کمی در رابطه با تاثیر GCE بر روی کاهش وزن وجود دارد.
ایده بهتر مصرف قهوه می¬باشد که حاوی CA نیز است و منجر به تسهیل کاهش وزن می¬شود ولی به طور برعکس منجر به افزایش وزن می¬شود چرا که CA در طی فرایند بودادن از بین می¬رود.
کتون تمشک که از تمشک قرمز بدست می¬آید و توسط کارخانه¬های غذایی به عنوان طعم دهنده استفاده می¬شود. که منجر به کاهش گرسنگی و بالابردن انرژی براس سوزاندن چربی می¬شود.
مطالعات آزمایشگاهی اثرات چربی سوزی (افزایش اکسیداسیون چربی، کاهش نگهداری چربی) را نشان می¬دهد. و مطالعات حیوانی نیز نشان می¬دهد که این ترکیب از افزایش وزن ناشی از جیره غذایی غنی از چربی جلوگیری می¬کند.
با این حال اینگونه نیست، برخلاف تمامی تبلیغات و ادعاهای صورت گرفته، هیچ نوع شواهد بالینی مبنی بر کاهش وزن موجو ندارد. تا به امروز مطالعات انسانی مکمل¬های چند ترکیبی را که حاوی کافئین و کاپاسین می¬باشد را برای کاهش وزن نشان می¬دهد.
علاوه بر نبود شواهد انسانی در مورد اثرات کاهنده وزن ان، نگرانی¬هایی در مورد سمیت مرتبط با مقادیر بالای کتون تمشک نیز ارائه شده است.
Hoodia gordonii یک گیاه کوچک بومی آفریقای جنوبی، بوتسوانا و نامیبیا می¬باشد. به عنوان یکی از کاهش دهنده¬های طبیعی اشتها شناخته می¬شود. Hoodia دارای متابولیتی تحت عنوان P57 می¬باشد که در مطالعات جوندگان و آزمایشگاهی نشان داده شده است و منجر به کاهش برداشت غذا و افزیش تولید CCK (کولی¬سیستوکینین) می¬شود. CCK هورمون ترشح شده از دستگاه گوارش و کاهش دهند برداشت غذا می¬باشد.
ولی حقیقت این است که مکمل¬های خوراکی منجر به شکسته شدن بیش از حد P57 در دستگاه گوارش، و ممانعت از فعال شدن متابولیت¬های آن می¬شود. در تنها بررسی بالینی صورت گرفته مححقین نشان دادند که مصرف ۱۵ روزه این مکمل اثری بر روی وزن بدن، چربی بدن و یا برداشت کالری ندارد.
شواهد بر روی انسان بار دیگر وجود ندارد. در بهترین حالت، Hoodia باید به مقدار فراوان مصرف شود تا اثرات مشخصی را ایجاد کند. از طرف دیگر عوارض سمی و جانبی فراوانی در اثر مصر مقادیر بالای این گیاه گزارش شده است

10راه برای کاهش سریع وزن در 1ماه گارسینیا کامبوجیا.
گارسینیا کامبوجیا Gracinia Cambogia که تحت عنوان توت راه راه نیز شناخته می¬شود در جنوب شرق آسیا بومی می-باشد. از زمان¬های دور برای طعم¬دار کردن ماهی مورد استفاده قرار می¬گیرد. عقیده بر این است که منجر به کاهش اشتها و افزایش سوزاندن چربی¬های می¬شود.
ترکیب فعال G.cambogia هیدروکسی سیتریک اسید نام دارد (HCA) که منجر به کاهش توانایی بدن برای ساخت چربی و افزایش سطح سورتونین می¬شود که منجر به تنظیم سیری و کاهش برداشت غذا می¬شود.

لینولئیک اسید کونژوگه (CLA)
ترکیبات محدودی در مرحله بررسی¬های عملی هستند . CLA هم یکی از این ترکیبات است. سلامت و اثربخشی CLA، که در مقادیر کم در گوشت و محصولات لبنی یافت می¬شود توسط مطالعات مختلفی نشان داده شده است. دوبررسی مجزا از هم نشان می¬دهند که مکمل¬های حاوی CLA منجر به کاهش چربی بیشتر نسبت به گروه دارونما می¬شود. در یک مطالعه دیگر نیز نشان داده شده است که ۱۲ هفته مصرف مکمل منجر به ۱۰% کاهش در میزان چربی بردن در مقایسه با گروه دارونما می¬شود. علاوه بر این، در یک بررسی متاآنالیز صورت گرفته افزایش توده¬های عاری از چربی (FFM) در مقایسه با گروه دارونما به شکل معنی¬داری بیشتر است. FFM در ابتدا برای رسیدن به ظاهر بدون چربی بسیار مهم می-باشد. علاوه بر این FFM یکی از مهمترین بافت¬های فعال متابولییکی در بدن می¬باشد. به همین دلیل افزایش در FFM منجر به افزایش نسبت متابولیکی می¬شود. از طرف دیگر، کاهش FFM از رژیم غذایی، مهمترین فاکتور خطر برای برگشت وزن می¬باشد.
حقیقت در این موارد بسیار متفاوت از فرضیات می¬باشد. کاهش وزن غیر موثر توسط مکمل¬ها چندان کارآمد نمی¬باشد. خوشبختانه روش¬هایی برای مشخص شدن اثرات منفی این ترکیبات وجود دارد.به یاد داشته باشید که حتی موثرترن ترکیب نیز منجر به کاش وزن جامد بدن می¬شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید