دخترانه
مجله سلامت!

۷ تکنیک کاهش دهنده اشتها برای خانم ها

۷ تکنیک کاهش دهنده اشتها برای خانم ها

در این مقاله به ۷ نکته به منظور کاهش اشتهای شما اشاره شده است. این تکنیک ها تا حدودی به کنترل اشتیاق خوردن شما کمک می کند. توجه داشته باشید که اگر بتوانید در طول یک هفته کالری کمتری دریافت کنید به طور طبیعی اشتهای شما کاهش می یابد. هرچقدر کمتر بخورید، کمتر میل به خوردن خواهید داشت. شکم شما جمع و کوچک شده و متعاقبا نیاز به غذایی کمتری برای رسیدن به احساس سیری دارید.
این اتفاق حدودا یک یا دو هفته طول می کشد تا بوقوع بپیوندد. بسته به آنکه شما چقدر بطور روزانه می خورید، ممکن است این پروسه طولانی تر شود ولی مطمین باشید که به محض حفظ رژیم کم کالری در طول زمان مناسب شما به غذای کمتری نیاز خواهید داشت.
صرف نظر کردن از صبحانه: این برخلاف چیزی است که شما تا به حال شنیدید. اگرچه مطالعات نشان داده شده است هرچقدر اولین وعده غذایی را دیرتر بخورید، در طول روز غذای کمتری مصرف خواهید کرد. اگه شما بایستی حتما صبحانه بخورید می توانید به همان رویه ادامه دهید اما سعی کنید بشدت صبحانه سبکی خورده و سعی کنید مبتنی بر پروتئین باشد. بهتر است از خوردن غلات شکری و نان سفید اجتناب کنید.
مقدار زیادی آب بنوشید. این باعث میشه شما احساس سیری کنید و اغلب مردم تشنگی را با گرسنگی اشتباه میگرند. شما بایستی به اندازه کافی هیدراته شوید تا بتوانید به فرایند از دست دادن چربی شتاب و سرعت دهید.
بطور روزانه یک یا دو قاشق غذاخوریی روغن نارگیل خالص مصرف کنید. مصرف این روغن سبب کاهش اشتها شده و سبب لاغری فرد می شود همچنین تمایل و احتمال ذخیره چربی در آن فرد کاهش می یابد.
در طول روز فعال بمانید. کارهای بدون تحرک مثل ساعت ها لمیدن جلوی تلویزیون، بازهای کامپیوتری، مشاهده فیلم در سینما و غیره خود به خود باعث تمایل شما به قرار دادن چیزی در دهان و جوییدن آن می شود. بهتر است از این فعالیت های اجتناب کنید.
مقدار زیادی سبزی بخورید. سبزی های مثل بروکلی، اسفناج، هویج، گل کلم، کلم پیچ، کرفس و غیره. این سبزی های میلیون ها خاصیت دارند و نه تنها برای سلامتی شما بسیار مفید می باشند بلکه به شما کمک می کنند برای مدتی احساس سیری بیابید.
از ظروف کوچک استفاده کنید. این نوعی حقه روانشناسی است. ظروف کوچک با مقدار غذایی کمتری کاملا پر بنظر می رسد. بنابراین مغز شما به طور خودکار فرض می کنید که شما زیاد خوردید و نباید بیشتر بخورید.
شب ها زودتر به رختخواب بروید. یکی از عادت های بدی که بسیاری از مردم به آن اشتیاق دارند خوردن غذا و نوشیدن مشروبات الکی در شب است. جون اکثرا برای تماشای تلویزیون بیدار می مانند و احساس گرسنگی می کنند. اگه شما احساس میکنید که شب ها گرسنه میشید بهتر است زودتر به رختخواب بروید تا اینکه دچار کشمکش با اشتیاق و اشتهاتان نشوید.
با رعایت نکات بالا، شما می توانید مقدار غذای مصرفی خود را کاهش دهید. هنگامی شما این نکات را رعایت کنید، کاهش وزن شما از حالیت فرضیه به احتمال و از احتمال به واقعیت تبدیل می شود. رژیم غذایی شما در موفقیت شما بسیار مهم است. هرگز این نکته را فراموش نکنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید