دخترانه
مجله سلامت!

نکاتی برای رنگ کردن موهای خوشرنگ

 

نکاتی برای رنگ کردن  موهای خوشرنگ

موهای زیبا ی خود را ممکن است بیش از حد روشن کنید. از ده نفرزن ،۹نفر انها می گویند بین موهای خود و اعتمادبه نفس آنان پیوند وجود دارد. اما کدام گزینه رنگ مو برای شما مناسب است؟ رنگ کردن موها در خانه کار چندان سختی نیست. حتی اگر موها سفید شده باشد، به آسانی می توان آن ها را رنگ کرد، فقط کافی است نکات ساده ای را بدانید. رنگ کردن مو تقریبا بین بیشتر خانم ها رواج دارد خانم ها به ۲ دلیل موهای شان را رنگ می کنند یا می خواهند موهای سفیدشان را بپوشانند یا می خواهند در چهره شان تنوعی به وجود آورند.
یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کرد تا نتیجه بهتری از رنگ کردن موها به دست بیاید، این است که اگر نوک موهای شما به هر دلیل دچار موخوره شده است باید قبل از رنگ کردن را کوتاه کنید. موی خشک و شکننده نمی تواند به خوبی رنگ را در خود نگه دارد و بعد از مدت کوتاهی رنگش از بین می رود و به اصطلاح موها بدرنگ می شود، بنابراین بهتر است قبل از رنگ کردن حتما سر موهای تان را کوتاه کنید تا قسمت های خشک و آسیب دیده ای در موی تان وجود نداشته باشد.

مکمل رنگ

اگر می خواهید رنگ را امتحان کنید قبلا هرگز به طور طبیعی به رنگ پوست و چشم دقت نمیکردید. کسانی که پوست تیره و چشم تیره تر دارند، رنگ زیتونی مناسب است بیش از حد در مقابل نور نباشند. و اگر پوست صورتی دارند رنگ های طلایی مناسب تر است.

رنگ زمینه مو

در رنگ های موقت در صورت نیاز دوباره یک یا دو بار با شامپو شستشو دهید رنگ های نیمه دائمی هشت  تا ۱۲ دفعه طول می کشد. در رنگ دائم تا ۲۸ بار باید از  شامپو استفاده شود. بنابراین آنها عمیق به شفت مو فرو نمی روند و بدون آمونیاک است. شما می توانید مو تیره یا قسمتی قرمز یا طلایی را اضافه کنید-اما شما نمی توانید تاثیر را کمتر کنید کمی بر روی مچ دست خود دو روز قبل از رنگ آمیزی برای بررسی واکنش ها بمالید. قدرت اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می رود با نتایج مورد نیاز و دلخواه شما و همچنین با تمایلات سازندگان رنگ ها تعیین می شود.
اکسیدان Vol 10 رنگ را فقط به طور جزئی باز می کند، اکسیدان Vol 20 قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی بالاتری دارد و اکسیدان Vol 30 قدرت روشن کنندگی بسیار بالا را با کمترین میزان رنگ دارد. رنگ دائم–محبوب ترین نوع–می توانید موی خود را دائم رنگ کنید. پلاتین یا هر رنگی که بیش از سه بار استفاده روی رنگ طبیعی دریافت می کنید. شما حتی در کلاه گیس ، می توانید امتحان کنید که تفاوت ممکن است زیاد باشد. از بین بردن تغییرات بزرگ سخت است. آمونیاک ماده ای است که معمولا در رنگ موهای دائمی استفاده می شود و مانند تمام قلیاها تمایل به جداکردن کوتیکول دارد و به همین دلیل به رنگ اجازه می دهد تا به داخل مو نفوذ کند. اگر آمونیاک به کار رفته بیش از حد تند باشد، پیوندهای سولفور مو بیش از اندازه جدا شده و در نتیجه مو سفت می شود و قطر و وزنش را از دست می دهد.

 تیره ترشدن در گام های اولیه

اگر نتایج بیش از حد ضعیف است شما همیشه باید تعداد دفعات را گسترش دهید. و یا هنگامی که موی شما تیره است رنگ روشن برای برجسته کردن رنگ اضافه کنید. هر دو گزینه ساده هستند و احتمالا شما را شادتر می کند اگر شما بیش از حد تیره هستید شروع کرده  و  نتیجه می گیرید.

پیدا کردن رنگ قرمز

قرمز می تواند دیدنی و جذاب باشد! این رنگ هر چند جذاب است، بنابراین چند نکته مهم:  حنا, ساخته شده از گیاه راه دیگری برای اضافه کردن رنگ قرمز و یا مایل به قرمز است. هر چه رنگ شما انتخاب می کنید، انجام تست رنگ در نتیجه واقعی کمک کننده است.

نکاتی برای رنگ کردن  موهای خوشرنگ

نکات برجسته Lowlights

شما نیاز به مهارت های خیلی خوب برای رنگ کردن مو در خانه دارید. جلوگیری از آسیب رساندن به موها و یا تصحیح نتایج بد، دشوار است.. بهتر است به سالن آرایش مراجعه کنید و نکات رنگ کردن  و lowlights (رشته موهای تیره طبیعی) را بخواهید. رنگ عمیق همچنین : عمق و گیسوان را سبک تر و لخت تر می کند.

سه راه مختلف برای پوشش رنگ خاکستری

اگرموی شما خاکستری است، با رنگ های نیمه دائمی خفیف می توانید مخلوط کنید. اگر بیش از یک چهارم موهای شما خاکستری است به شما محصول دائم قوی تر را توصیه می کنیم. به عنوان رشد ریشه های خود, جلوگیری از خط خاکستری در بخشی از مو این انتخاب به تدریج موثر است. اگر موهای شما بیشتر خاکستری است، از رنگ های دائمی هر چهار تا شش هفته استفاده کنید. در صورتی که ۵۰ درصد از موهای شما سفید شده است، نمی‌توانید از رنگ‌های موقتی و فانتزی استفاده کنید. تنها رنگ‌های دائمی و اصلی، سفیدی موهای شما را پوشش می‌دهند.

سوختگی مو

خبر خوب: آسیب مو شما به احتمال زیاد به خاطر رنگ است. فقط برای مدتی طولانی یا کوتاه رنگ کردن را  پایان دهید. این می تواند باعث شود که متخلخل و شکنندگی مو را از بین برود. اگر شما در خانه رنگ می کنید، به دنبال دستورالعمل مدت زمان رنگ گذاشتن و چگونگی ماساژ دادن باشید. اکثرا رنگ کردن هر چهار تا شش هفته ایده آل است.

حفظ مو

آیا موهای شما به حالت مستقیم و لخت است و یا استفاده از پرم طولانی، قبل از رنگ کردن فر است. ممکن است قادر به استفاده از رنگ نیمه دائمی یا دائمی  همان روز باشید- بررسی کنید تا مطمئن شوید. قبل از اعمال رنگ دائمی هفت تا ۱۰ روز صبر کنید و موهای خود را حداقل یک بار بشویید. همیشه انجام آزمون رشته اول، برای دیدن چگونگی رنگ کردن یا صافی مو تاثیر می گذارد.

بنابراین برای رفع آن با استفاده از یک رنگ گرم قهوه ای روشن موهای شما را بیش از حد روشن می کند. تلاش برای رفع یک رنگ بد خود اغلب طول می کشد.به آرایشگر خوب مراجعه کنید. رفع اشتباه اصلی کار در اصلاح بد ساده تر است.

باردارید؟ شما هنوز می توانید رنگ کنید.

زمانی که باردارید موهایتان را هنوز هم می توانید براق نگاه دارید! رنگ مو بسیار کم استفاده کنید،  اگر شما هنوز هم نگرانید، موهای خود را در سه ماهه اول، هنگامی که مهمترین مرحله رشد کودک است رنگ نکنید. برای جلوگیری از بوی رنگ حالت تهوع ، رنگ بدون آمونیاک یا پراکسید را امتحان کنید. در نهایت، حتی بدون دست زدن به سر می توانید رنگ کنید.

مراقبت های ویژه برای موهای رنگ شده

بعد از رنگ جدید , از شامپو مطبوع و نرم کننده های حاوی سیلیکون استفاده کنید. در آفتاب شدید از کلاه استفاده کرده یا شامپو و محافظ را امتحان کنید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند رنگ مو را به خصوص قرمز را کم رنگ کند.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید