دخترانه
مجله سلامت!

ورزش پیلاتس چیست ؟

‌ورزش پیلاتس چیست ؟

 

پیلاتس در طول جنگ جهانی اول برای توانبخشی بیماران ایجاد شد و ۸۰ سال است که توسط افراد مختلف به عنوان یک تمرین ورزشی عالی مورد استفاده قرار می گیرد. قدرتی که پیلاتس بر روی آن تمرکز دارد، از طریق توسعه پایداری لگن و کنترل شکم به دست می اید و در عین حال پایداری و قدرت مفاصل افزایش پیدا می کند. کلاس هایی که برای برگزاری این تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است نیازمند تجهیزات پیچیده ای همچون رفورمر باشد که در برگیرنده پلانک های چوبی و سایر موارد است. برخی از کلاس ها نیز از فرش یا یک پادری برای انجام تمرینات استفاده می کنند. هر دو نوع از این کلاس ها، شما را ملزم می کنند یک سری حرکات انجام دهید که از وزن خود بدن به عنوان مقاوم استفاده می کند و نیازمند حضور یک مربی متخصص و کارآزموده هست.

یادگیری و آموزش:
برگزاری کلاس های پیلاتس از لحاظ فنی نیازمند گواهینامه یا مدرک خاصی نیست. با اینحال بیشتر مکان ها همچون باشگاه ها و استودیوهای پیلاتس بدون داشتن مجوز لازم نمی توانند در این زمینه فعالیتی داشته باشند. مدارک و مجوزهایی با درجه بالاتر، باعث افزایش حقوق افراد می شود و شانس موفقیت آن ها را بیشتر می کند. مدارک پیشرفته تر همچون مدیریت وزن یا آموزش های شخصی نیز باعث می شود احتمال اشتغال افزایش پیدا کند.

حقوق سالانه مربی پیلاتس:
پیلاتس نوعی تمرین ورزشی است که بر روی تقویت عضلات هسته بدن که در برگیرنده عضلات شکم، پشت و نیم تنه است. کار کردن یا یک مربی حرفه ای باعث می شود بدن به خوبی تقویت شود، تعادل بدن افزایش یابد و انعطاف پذیری بهبود پیدا کند. مربیگری پیلاتس نیازمند گواهی نامه خاصی نیست اما داشتن مدارک معتبر می تواند بر روی حقوق شما تاثیر بگذارد.

افزایش وزن از طریق تمرینات پیلاتس:

تمرین پیلاتس یکی از تمریناتی است که افراد برای رسیدن به نتایج مدنظر خود باید سخت تلاش کنند. افرادی که از این تمرین ورزشی استفاده می کنند در طولانی مدت با عضلات قوی تر، انعطاف پذیری بیشتر و هسته بدن قوی تری روبرو می شوند. البته پیلاتس به عشق و فعالیت زیادی نیاز دارد. مزایای این تمرین ورزشی یک روزه ایجاد نمی شود و فرد باید تمرینات را به طور منظم و مداوم دنبال کند. در ابتدای تمرینات پیلاتس یا در زمانی که شدت تمرینات اضافه شده است، ممکن است متوجه تغییرات عجیبی در مقیاس خود شوید. در بیشتر موارد این تغییرات نشان دهنده این است که بدن کار خود را به درستی انجام می دهد.
عضلات افزایش یافته:
پیلاتس یکی از تمرینات شناخته شده برای تاثیرگذاری بر روی قدرت عضلات است. اگر پیلاتس را به طور منظم و مرتب دنبال کنید، شاهد تغییرات محسوسی در عضلات خود خواهید بود. در ابتدای کار، زمانی که عضلات شروع به تشکیل می کند، ممکن است اضافه وزن سریع تر از کاهش چربی رخ دهد. این موضوع بدین خاطر رخ می دهد که مقیاس شما نمی تواند به طور کامل موفقیتی که در راه است را منعکس نماید. به عنوان مثال اگر یک پوند از چربی خود را از دست بدهید اما دو پوند بر عضلاتتان اضافه شود، مقیاس بدن شما نشان می دهد که یک پوند اضافه کرده اید. در ابتدای کار از سنجش بدن و لباس خود برای تعیین موفقیت استفاده کنید.
افزایش اشتها:
افزایش حجم عضلات و همه تغییرات مثبتی که در بدن رخ می دهد به افزایش متابولیسم منجر می شود. افزایش متابولیسم به معنای سوخت و سازی کالری بیشتر است و می تواند به افزایش اشتها نیز منجر گردد. اگر نتوانید تعادلی بین کالری مصرفی و کالری که می سوزانید برقرار نمایید قطعا با افزایش وزن مواجه خواهید شد. اطمینان حاصل کنید که افزایش اشتها باعث افزایش کالری مصرفی نمی شود و به افزایش وزن منجر نمی گردد.
غلو کردن در مورد کالری های سوخته شده:
مطالعات انجام شده بر روی اثرات پیلاتس بر روی بدن نشان می دهد این تمرین یک روش موثر برای سوزاندن کالری و ساخت عضلات است اما تعداد کالری هایی که در طول این تمرین سوزانده می شود بسیار کمتر از آن چیزی است که افراد تصور می کنند. شما ممکن است در هر جلسه تنها ۱۷۵ کالری بسوزانید. غلو کردن در مورد تعداد کالری های سوخته شده در تمرین ورزشی، می تواند باعث نادیده گرفته شدن تعداد کالری های مصرفی گردد و در نهایت به افزایش وزن منجر شود.
احتباس آب در بدن:
پیلاتس می تواند یک تمرین ورزشی بسیار چالش برانگیز باشد. حتی تمرینات ورزشی که به نظر ساده می رسند به کار و فعالیت زیادی نیاز دارند. اگر قبل از انجام تمرینات ورزشی خوب آب ننوشید و بدن خود را آبرسانی نکنید ممکن است با فرایندی روبرو شوید که در پزشکی به آن دهیدراسیون یا از دست رفتن آب بدن می گویند. زمانی که بدن آب خود را از دست می دهد، ممکن است برای جبران این کمبود، آب را در خود حفظ کند و همین امر باعث چاق تر دیده شدن شما گردد. دهیدراسیون می تواند بر روی تعادل الکترولیت ها نیز اثر بگذارد. افزایش مصرف مایعات و ادامه تمرین بهترین روش برای کاهش وزن ناشی از احتباس آب در بدن است. تمرین پیلاتس اغلب باعث می شود توانایی بدن برای طولانی تر کردن عضلات افزایش یابد و باعث شود عضلات نازک تر و طولانی تر به نظر برسند. اما از لحاظ فنی، عضلات طولانی نشده اند. کاری که پیلاتس می تواند برای شما انجام دهد افزایش انعطاف پذیری مفاصل به خصوص در کمر، ران و زانوهاست. این موضوع توانایی توسعه محدوده حرکتی را بیشتر می کند. یک تمرین پیلاتس کامل در برگیرنده استفاده از فرش، رفورمر و سایر تجهیزات است که می تواند تاثیر زیادی بر روی ظاهر بدن داشته باشد. سعی کنید با مربیان متخصص و حرفه ای کار کنید. اگر بودجه محدودی دارید و نمی توانید باشگاه بروید، تمرینات ساده پیلاتس را در منزل ترار کنید تا به اندام دلخواه خود دست یابید. می توانید به کمی تمرین و تلاش شکل بهتری به عضلات خود ببخشید.
شنا کردن:
شنا کردن یکی از حرکات اصلی درگیر در ورزش پیلاتس است که می تواند باعث توسعه ران و حرکت آن شود. این تمرین می تواند بیشتر عضلاتی که از ستون فقرات پشتیبانی و حمایت می کنند را تقویت کند و با گذشت زمان مزایای زیادی برای سلامتی بدن به ارمغان آورد.
برای انجام دادن تمرین شما بر روی زمین و رو به پایین دراز بکشید. پاهی خود را به سمت پشت ببرید و به اندازه ران باز کنید. دستان خود را به سمت گوش ها ببرید. نفس خود را به درون بکشید و پا و دست را بلند کنید. در همین حالت بمانید و نفس را به بیرون هدایت کنید. نفس را به درون بکشید، دست راست و پای چپ خود را به آرامی بلند کنید. نفس را به بیرون هدایت کنید و به موقعیت خود باز گردید. اینکار را ب دست چپ و پای راست تکرار کنید. ۵ الی ۱۰ مرتبه این تمرین را تکرار کنید. اگر نمی توانید دست را بلند کنید آن را کنار ران نگه دارید.
تمرین کششی Double Straight-Leg:
این تمرین یکی از آخرین تمرینات در سری تمرینات پیلاتس است. در این تمرین ران و عضلات آن درگیر می شوند و می توانند چالش خوبی برای شکم شما باشند. تجسم کنید بالای استخوان های پا از ران دور می شوند و آن ها را طولانی تر می نمایند. برای انجام این تمرین، بر روی پشت دراز بکشید و دستان خود را در اطراف سر نگه دارید. آرنج شما باید به سمت کناره های اتاق باشد. پا را به طور مستقیم به سمت سقف ببرید تا بدن شما شکل حرف انگلیسی L را به خود بگیرد. عضلات شکمی خود را درگیر کنید تا پشت را به سمت زمین فشار دهید. نفس خود را به درون ببرید و پاها را با سه شماره پایین بیاورید. نفس را به سمت بیرون هدایت کنید و پا را به سمت ران ببرید. در طول ورزش سعی کنید، عضلات شکم را نیز درگیر سازید. پاها را تا جایی پایین بیاورید که بتوانید شکم را بکشید. اگر کمردرد دارید، بهتر است در انجام این حرکت محتاط باشید.
نکته : اگر می خواهید نسخه پیشرفته تری از این تمرین را انجام دهید، سر، گردن و شانه را از زمین بلند کنید. ۵ الی ۱۰ بار این تمرین را تکرار کنید و به فکر افزایش کیفیت باشید.
تمرین Leg Circles:
این تمرین باعث بهبود حرکت ران و هسته بدن می شود. در ابتدا با چرخش های کوچک و متوسط کار خود را آغاز کنید و با گذشت زمان، محدوده حرکتی تان را افزایش دهید. برای انجام این تمرین، بر روی پشت دراز بکشید و دست خود را کنار ران قرار دهید. پای راست را به طرف سقف ببرید. پای چپ را بر روی زمین نگه دارید و به طرف کف اتاق فشار دهید. انگشتان پای راست را بالا ببرید. سعی کنید به کمک آن دایره هایی را ایجاد کنید. نفس را به درون ببرید و به طرف پایین پا را نوسان دهید. نفس را خارج کنید و به طرف بالا نوسان را تکرار نمایید. این تمرین را در هر جهت ۵ الی ۸ بار تکرار کنید و سپس پا را تغییر دهید. بر روی ایجاد دایره تمرکز کنید. با دست تا جایی که می توانید فشار دهید تا پایداری شما حفظ گردد.
تمرین Swan:
این تمرین بخشی از تمرینات سری توسعه و گسترش بدن است. به حرکت کمر کمک می کند و موقعیت بدنی و سلامت کمر را بهبود می بخشد. به آرامی حرکت کنید تا مطمئن شوید این تمرین برای شما خوب است و مشکلی ایجاد نمی کند.
بر روی زمین و رو به پایین دراز بکشید. دست های خود را زیر شانه هایتان بگذارید. نفس را به درون ببرید و به طرف زمین فشار بیاورید تا بتواندی صورت، قفسه سینه و بدن را از روی فرش بلند کنید. اگر احساس خوبی در کمر داشتید می توانید آرنج را به طور کامل توسعه دهید. نفس را به بیرون بدهید و به سمت فرش برگردید و دست را به اطراف اتاق ببرید. نفس را به درون بکشید، صورت، شانه، قفسه سینه و دست ها را از زمین بلند کنید. تیغه شانه را به سمت هم فشار دهید. نفس خود را به خارج هدایت کنید و به سمت پایین باز گردید. این حرکت را ۵ الی ۱۰ بار تکرار کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید