دخترانه
مجله سلامت!

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

قرار دادن خمیردندان بر روی جوش
پوست در pH=5.5 بهترین عملکرد را دارد. زمانی که شما خمیردندان را بر روی پوست قرار می¬دهید، pH پوست خشک افزایش یافته منجر به تحریک و حتی بی¬رنگی پوست می¬شود. Callender بیان می-کند که عوارض جانبی آن به زودی آشکار می¬شود. به همین دلیل در چنین مواردی از خمیردندان استفاده نکنید.
اعتقاد به مجعزه درمانی مواد
واقع بین باشیم، اگر کرم و پمادی برای رهایی از سلولیت و علایم کشش وجود داشته باشد، احتمالا در اثر حکم شهرداری می¬باشد که در شهر ایستگاه¬هایی را تاسیس کرده است. این خط اول می¬باشد که بر روی بیماران صورت می¬گیرد که یک برنامه روزانه بر روی بیماران صورت می¬گیرد. به یاد داشته باشید که درمان¬های در طول شب می¬تواند بسیار مهم می¬باشد. داروها و رژیم¬های غذایی معمولاً نا امید کننده می-باشند. به عنوان مثال Mariwalla حالت¬های قرمز، خارش دار و التهابی را در پوست¬هایی که برای درمان از مواد شیمایی استفاده شده بود را مشاهده کرد.
درمان سرطان خودتان
سرطان پوست، شایع¬ترین بدخیمی در امریکا می¬باشد. در حقیقت ۱ نفر از بین ۵ نفر به نوعی مبتلا می-باشد. خوشبختانه در صورت تشخیص به موقع اکثر این موارد قابل درمان می¬باشد.
در صورت عدم درمان، بدشکلی¬های فیزیکی، تهاجم موضعی و حتی متاستاز می¬تواند روی دهد. استفاده از درمان¬های مناسب نظیر شیمی¬درمانی موضعی و یا برداشت جراحی می¬تواند به طور مشخصی منجر به کاهش عوارض شود ولی معمولاً درمان مناسب ترکیبی از دارو و عمل¬های زیبایی می¬باشد. بیمارانی که به صورت نظری شروع به درمان خود برای بدخیمی¬ها می¬کنند بیشتر دچار بافت¬های اسکار و سایر عوارض می¬شوند.
استفاده از الکل بر روی پوست
بوی الکل پزشکی منجر به حساسیت می¬شود، ولی در صورت استفاده به صورت پاک کننده پوست، منجر به از بین بردن پروتئین¬های طبیعی پوست، روغن¬ها، اسیدهای چرب شده و منجر به تحریک پوست می¬شود. به این مورد توجه داشته باشید که تنها الکلی که برای پوست مفید می¬باشد، یک لیوان شراب قرمز می-باشد چرا که حاوی مقادیر مناسبی آنتی¬اکسیدان است.

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

استفاده از روغن¬های صورت بر روی پوست مستعد آکنه
در برخی موارد این روغن¬ها اثرات درمانی و ذهنی بر روی فرد دارند ولی حقیقت این است که در برخی موارد، به عنوان سوخت عمل می¬کنند. به هر صورت اگر دچار آکنه بودید، در حال حاضر دارید و یا احتمال می¬دهید دچار آن شوید، از ماسک¬های لوندر استفاده کنید.
استفاده از comet به عنوان یک لایه بردار
بنا به نظر Burgess این وضیعت به شکل کاملاً فاجعه در آمده است. راه¬های مهربان و مناسب¬تری نیز در دسترس قرار دارد. به همین دلیل در انتخاب مایع لایه بردار دقت کافی را داشته باشید.
فشار و استرس را از پوست خود دور کنید.
استرس یک واقعیت اجتناب ناپذیر می¬باشد که متاسفانه در همه جا حاظر می¬باشد. همه ما به شکلی با استرس درگیر هستیم. ولی Marmur بیان می¬کند که نباید به دلیل استرس به پوست خود آسیب نزنید. وی بیان می¬کند که خراش دادن، کندن از علایم استرس در انسان می¬باشد. نکته جالب این است که زمانی که Marmur بیماران خود را برای مراقبت از پوست به پزشک متخصص ارسال می¬کند، همگی آنها قبول می¬کنند.
فراموشی کرم¬های ضد آفتاب
۹۰% از علایم و نشانه¬های پیر شدن و سرطان پوست در اثر قرارگرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش بدون محافظ می¬باشد. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 به صورت روزانه بدون توجه به رنگ پوست و شرایط آب و هوایی می¬تواند برای مقابله با چین و چروک، رنگ پریدگی ناشی از آکنه¬های قدیمی و یا melasma کمک کننده باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید