خانه / سلامت و زیبایی / کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید
کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

قرار دادن خمیردندان بر روی جوش
پوست در pH=5.5 بهترین عملکرد را دارد. زمانی که شما خمیردندان را بر روی پوست قرار می¬دهید، pH پوست خشک افزایش یافته منجر به تحریک و حتی بی¬رنگی پوست می¬شود. Callender بیان می-کند که عوارض جانبی آن به زودی آشکار می¬شود. به همین دلیل در چنین مواردی از خمیردندان استفاده نکنید.
اعتقاد به مجعزه درمانی مواد
واقع بین باشیم، اگر کرم و پمادی برای رهایی از سلولیت و علایم کشش وجود داشته باشد، احتمالا در اثر حکم شهرداری می¬باشد که در شهر ایستگاه¬هایی را تاسیس کرده است. این خط اول می¬باشد که بر روی بیماران صورت می¬گیرد که یک برنامه روزانه بر روی بیماران صورت می¬گیرد. به یاد داشته باشید که درمان¬های در طول شب می¬تواند بسیار مهم می¬باشد. داروها و رژیم¬های غذایی معمولاً نا امید کننده می-باشند. به عنوان مثال Mariwalla حالت¬های قرمز، خارش دار و التهابی را در پوست¬هایی که برای درمان از مواد شیمایی استفاده شده بود را مشاهده کرد.
درمان سرطان خودتان
سرطان پوست، شایع¬ترین بدخیمی در امریکا می¬باشد. در حقیقت 1 نفر از بین 5 نفر به نوعی مبتلا می-باشد. خوشبختانه در صورت تشخیص به موقع اکثر این موارد قابل درمان می¬باشد.
در صورت عدم درمان، بدشکلی¬های فیزیکی، تهاجم موضعی و حتی متاستاز می¬تواند روی دهد. استفاده از درمان¬های مناسب نظیر شیمی¬درمانی موضعی و یا برداشت جراحی می¬تواند به طور مشخصی منجر به کاهش عوارض شود ولی معمولاً درمان مناسب ترکیبی از دارو و عمل¬های زیبایی می¬باشد. بیمارانی که به صورت نظری شروع به درمان خود برای بدخیمی¬ها می¬کنند بیشتر دچار بافت¬های اسکار و سایر عوارض می¬شوند.
استفاده از الکل بر روی پوست
بوی الکل پزشکی منجر به حساسیت می¬شود، ولی در صورت استفاده به صورت پاک کننده پوست، منجر به از بین بردن پروتئین¬های طبیعی پوست، روغن¬ها، اسیدهای چرب شده و منجر به تحریک پوست می¬شود. به این مورد توجه داشته باشید که تنها الکلی که برای پوست مفید می¬باشد، یک لیوان شراب قرمز می-باشد چرا که حاوی مقادیر مناسبی آنتی¬اکسیدان است.

کارهایی که نباید با پوست خود انجام دهید

استفاده از روغن¬های صورت بر روی پوست مستعد آکنه
در برخی موارد این روغن¬ها اثرات درمانی و ذهنی بر روی فرد دارند ولی حقیقت این است که در برخی موارد، به عنوان سوخت عمل می¬کنند. به هر صورت اگر دچار آکنه بودید، در حال حاضر دارید و یا احتمال می¬دهید دچار آن شوید، از ماسک¬های لوندر استفاده کنید.
استفاده از comet به عنوان یک لایه بردار
بنا به نظر Burgess این وضیعت به شکل کاملاً فاجعه در آمده است. راه¬های مهربان و مناسب¬تری نیز در دسترس قرار دارد. به همین دلیل در انتخاب مایع لایه بردار دقت کافی را داشته باشید.
فشار و استرس را از پوست خود دور کنید.
استرس یک واقعیت اجتناب ناپذیر می¬باشد که متاسفانه در همه جا حاظر می¬باشد. همه ما به شکلی با استرس درگیر هستیم. ولی Marmur بیان می¬کند که نباید به دلیل استرس به پوست خود آسیب نزنید. وی بیان می¬کند که خراش دادن، کندن از علایم استرس در انسان می¬باشد. نکته جالب این است که زمانی که Marmur بیماران خود را برای مراقبت از پوست به پزشک متخصص ارسال می¬کند، همگی آنها قبول می¬کنند.
فراموشی کرم¬های ضد آفتاب
90% از علایم و نشانه¬های پیر شدن و سرطان پوست در اثر قرارگرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش بدون محافظ می¬باشد. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 به صورت روزانه بدون توجه به رنگ پوست و شرایط آب و هوایی می¬تواند برای مقابله با چین و چروک، رنگ پریدگی ناشی از آکنه¬های قدیمی و یا melasma کمک کننده باشد.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

درمارولریامیکرونیدلینگ در درمان ترک پوستی

درمارولریامیکرونیدلینگ در درمان ترک پوستی

درمارولریامیکرونیدلینگ در درمان ترک پوستی درمارولر دستکاهی است که به پاکسازی زخم و ترک پوستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید