دخترانه
مجله سلامت!

عادت های رایج ودرمان برای رهایی از سردرد

عادت های رایج ودرمان برای رهایی از سردرد

 

عادت های رایج برای رهایی از سردرد وسردرد یکی از شایع ترین مشکلات در میان مردم است. تمام افراد ممکن است از سردرد رنج ببرند. در هر زمانی از روز می توانید سردرد شوید. شدت کلی سردرد ممکن است از یک نفر به فرد دیگر متفاوت باشد، اما لحظه ای که سردرد دارید، احساس بدبختی می کنید. سردرد به طور کلی می تواند به علت بسیاری از دلایل مانند استرس، خماری، کم خوابی و میگرن ایجاد شود. مهم نیست علت سردرد چه باشد، لحظه ای که سردرد می شوید، دوست دارید زودتر از آن نجات یابید.

هنگامی که سردرد شدید می شوید، به منظور خلاص شدن از آن قرص مسکن می خورید. اما هر بار مصرف قرص مسکن برای سلامتی شما مناسب نیست.
در اینجا چند عادت معمول برای از بین بردن سردرد وجود دارد

عواملی که موجب شروع سردرد می شوند عبارتند از:

• الکل
• خستگی چشم
• خستگی
• سیگار کشیدن
• سرماخوردگی یا آنفولانزا
• عفونت سینوسی
• کافئین
• حالت نشستن یا ایستادن نامناسب
• خشکی چشم
• استرس احساسی
علائم سردرد عبارتند از:
• درد ناخوشایند سر
• فشار در اطراف پیشانی
• درد در اطراف پیشانی و پوست سر.

عادت های رایج برای رهایی از سردرد
چند عادت معمولی که می تواند شما را از سردرد نجات دهد

سرکه سیب
نصف فنجان سرکه سیب را در یک کاسه آب گرم بریزید. سر خود را با یک حوله ی سفید بپوشانید و کاسه آب گرم را زیر حوله قرار دهید. اجازه دهید بخار به سر شما برسد. این کار را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه انجام دهید تا سردرد تسکین پیدا کند.
اجتناب از مونونوسیدیم گلوتامات
مونونوسیدیم گلوتامات ممکن است به غذاهای شما طعم بیفزاید اما باید از موادغذایی حاوی MSG اجتناب کرد.MSG حاوی مواد تشکیل دهنده ای است که بر نورون تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سردرد می شود.
کمپرس سرد
کمپرس سرد را می توان با استفاده از یخ به سرعت در منزل تهیه کرد و می توان از سردرد خلاص شد. کمپرس سرد به کاهش انقباض عروق خونی و اعصاب کمک کرده و باعث کاهش سردرد می شود.
کمپرس گرم
یک حوله را در کاسه آب گرم قرار دهید و سپس آن را روی پیشانی قرار دهید. پس از خنک شدن، حوله را بردارید. این کار را برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید. این کار به آرامش اعصاب کمک کرده و باعث کاهش سردرد می شود.
روغن نعناع
نعناع نیز به عنوان خنک کننده و تسکین دهنده استفاده می شود. چند قطره روغن نعناع را روی پیشانی و شقیقه قرار دهید. این روغن به تسکین سریع سردرد کمک می کند.
ریشه زنجبیل
زنجبیل برای خواص ضد التهابی آن شناخته شده است. ۲-۳ تکه کوچک زنجبیل بردارید، آن را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بماند. آن را فشار دهید و سپس محلول را بخورید. این مایع به کاهش سردرد کمک می کند.
شکلات
شکلات و سردرد اغلب در ارتباط هستند، و گاهی شکلات باعث شروع سردرد می شود. بسیاری از افرادی که فکر می کنند باید از شکلات اجتناب کنند اشتباه می کنند. بعضی دیگر حتما باید از آن اجتناب کنند. اما برای بعضی از افراد، شکلات باعث کاهش سردرد می شود.
چای گیاهی
یک فنجان چای گیاهی برای خلاص شدن از سردرد کافی است. چای بابونه و چای سبز نوعی چای گیاهی مناسب است. کمی از گل را خشک کنید و به یک لیوان آب جوشیده گرم اضافه کنید. بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه بماند. آن را تحت فشار قرار دهید و سپس آن را بنوشید. این چای به کاهش سردرد و ناراحتی اعصاب کمک می کند.
آجیل
مصرف مقداری آجیل دارای چربی امگا ۳ ، مانند گردو و بادام، در تسکین درد موثر است.
سردرد اغلب به درمان پاسخ می دهد و به ندرت آسیب های عصبی دائمی ایجاد می کند. با این حال، سردرد تنش مزمن می تواند کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. این سردردها باعث می شود شرکت در برخی از فعالیت های بدنی دشوار شود. همچنین ممکن است نتوانید به مدرسه بروید یا به محل کار مراجعه کنید. اگر سردرد به مشکلی جدی تبدیل شد، به پزشک مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید