خانه / دانستنی ها / نکاتی برای اجتناب از خواب پس از ناهار
خواب پس از ناهار

نکاتی برای اجتناب از خواب پس از ناهار

نکاتی برای اجتناب از خواب پس از ناهار

به طور کلی پس از غذا خوردن، تمام افراد احساس خواب آلودگی می کنند. این مسئله طبیعی است و هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند. اما این کار در محل کار قابل قبول و قابل اجرا نیست. این به این دلیل است که غذایی که در طول ناهار می خورید، نقش مهمی ایفا می کند و به عنوان کاتالیزور عمل می کند و در تنظیم سطح انرژی در محل کار موثر است.
در اینجا چند راه برای کنترل خواب پس از غذا وجود دارد
در ادامه چند نکته در مورد چگونگی بیدار ماندن پس از صرف غذا ذکر شده است.
1.ناهار سالم و سبک
هر آنچه برای ناهار می خورید، مهم است و نباید سنگین باشد چون مواد غذایی سنگین، چرب و ناسالم باعث احساس تنبلی می شود. این به این دلیل است که بدن ملاتونین را آزاد می کند، هورمونی که در همه ساعات شب به خواب کمک می کند. پس از ناهار، این هورمون کمتر تولید می شود، بنابراین احساس تنبلی می کنید و مایل نیستید کار کنید. بنابراین، بهتر است غذاهای سبک مانند نان با کره، آبمیوه و غیره مصرف کنید که هیچ آسیبی وارد نکند.
2. صبحانه مناسب
صبح قبل از رفتن به محل کار، باید صبحانه مناسب بخورید زیرا وعده صبح، نیروی محرکه برای انجام کار با انرژی است. همچنین، اگر معده شما پر باشد، منتظر زمان ناهار نخواهید بود و حتی می توانید ناهار سبک بخورید ، زیرا صبحانه معده شما را به اندازه کافی پر کرده است. بنابراین، اگر کمتر غذا بخورید، مطمئنا سر کار خوابتان نمی گیرد.
3. چه بخوریم؟
نکته مهم غذایی است که باید در هنگام ناهار بخورید. شما باید هر چیزی غیر از فست فود، قند، نمک، مواد غذایی طعم دار و مواد نگهدارنده بخورید. اگر چه این مواد غذایی خوشمزه هستند، اما کالری زیاد دارند و حاوی مواد مغذی کمی هستند که برای سلامتی شما نامناسب می باشند. بنابراین، بهتر است از منزل غذا ببرید. دستپخت مامان ها همیشه سالم است و باعث افزایش انرژی می شوند. شما می توانید غلات کامل بخورید و از غذاهای فرآوری شده، شکر و روغن پرهیز کنید.
4. مصرف ناهار حاوی کربوهیدرات و پروتئین بالا
می توانید ناهار غنی از پروتئین و کربوهیدرات ضروری بخورید. از مواد غذایی نشاسته ای اجتناب کنید و حتما غذای سالم بخورید. برخی از انواع غذاهایی که می توانید مصرف کنید عبارتند از لوبیا سبز، جوانه، سبزیجات سبز، سبزیجات خردل، قارچ، کلم، کلم بروکلی، پیاز، ریشه های بامبو، شاه بلوط، کدو تنبل، هویج و غیره. نان گندم کامل، برنج قهوه ای و غیره نه تنها باعث سیر شدن شما می شوند بلکه از خوابیدن جلوگیری کرده و به تمرکز شما کمک می کند.
5. کمتر غذا بخورید و نیازی نیست همه چیز را یک باره بخورید
میان وعده خوب نه تنها انرژی شما را کاهش نمی دهد بلکه باعث افزایش آن می شود. بنابراین هر چه می خورید کم بخورید. هر چقدر کمتر بخورید، بدن شما مقدار کمتری ملاتونین آزاد می کند و احساس تنبلی و خستگی نمی کنید. کارشناسان توصیه می کنند هر دو ساعت چیزی بخورید و همه چیز را یک دفعه با هم نخورید. خوردن یک دفعه غذاها فقط باعث چاقی می شود و سطح انرژی بدن شما را نیز پایین می آورد.
6. کمی ورزش کنید
پس از ناهار، بلند شوید و در دفتر یا خارج از دفتر راه بروید. این باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید و حالتان بهتر شود. گاهی اوقات نشستن در یک محیط برای کل روز خسته کننده و یکنواخت است و باعث کسالت می شود. بنابراین، پس از ناهار ، کمی راه بروید. مطمئنا در این صورت احساس بیکاری نخواهید کرد.
7. به آهنگ مورد علاقه خود گوش کنید
می توانید آهنگ مورد علاقه خود را گوش کنید. این ترانه ها باعث افزایش انرژی شما می شوند. پس از غذا خوردن و زمانی که احساس خستگی می کنید، به آهنگ های مورد علاقه خود گوش کنید. موسیقی پاپ باعث افزایش انرژی شما می شود.
8. بیرون بازی کنید
کارهای خود را کنار بگذارید و با همکارانتان بیرون بروید و بازی کنید.
بنابراین، این ها راه هایی هستند که می توانید از هر گونه تنبلی اجتناب کنید؛ چه تنبلی ناشی از غذا یا کسالت ناشی از کار منظم. این مراحل را دنبال کنید. مطمئنا این مراحل شما را خوشحال خواهند کرد. همچنین، بدون شک هنگامی که پس از افزایش انرژی کار انجام دهید، کار شما بهتر خواهد بود و نتیجه مطلوبی به دست خواهید آورد.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی:انواع-علائم-درمان گیاهی وسنتی فیبروم

فیبروم رحمی:فیبروم های رحم در رحم شما رشد می کنند. تقریبا80 درصد از زنان آمریکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید