خانه / دانستنی ها / چگونه بوی حیوان خانگی را از منزل خود دور کنیم
چگونه بوی حیوان خانگی را از منزل خود دور کنیم

چگونه بوی حیوان خانگی را از منزل خود دور کنیم

چگونه بوی حیوان خانگی را از منزل خود دور کنیم

شما سگ یا گربه خود را دوست دارید، اما بوی او را دوست ندارید. متاسفانه، برخی از بوها به دو دلیل اجتناب ناپذیر هستند. سگ ها مثل ما عرق نمی کنند (با تشکیل قطره های عرق بر روی پوست). آنها از پنجه ها و فولیکول های مو عرق می کنند. عرق هر سگ بوی متفاوتی دارد. هر چند ممکن است برای ما این بوها یکسان باشند. سگ ها روغنی تولید می کنند که باعث افزایش بوی سگ می شود.
اما چند بیماری وجود دارد که باعث می شود بوی طبیعی سگ بدتر به نظر برسد. اگر در مورد هر یک از این بیماری ها نگران هستید، حیوان خانگی خود را به دامپزشک نشان دهید:
عفونت گوش. اگر باکتری در داخل گوش سگ تجمع کند بوی تند و زننده ای ایجاد می کند.
مشکلات مدفوع. سگ در دو طرف مقعد دو کیسه کوچک دارد. به طور معمول، هنگامی که یک سگ مدفوع می کند، مایع داخل کیسه های مقعد به بیرون پرتاب می شود . هنگامی که این کیسه ها به طور کامل خالی نشوند مشکل ایجاد می شود. مایع داخل خشک و غلیظ می شود و ورودی را مسدود می کند. به این بیماری بهم فشردگی یا انسداد می گویند و معمولا باید توسط یک دامپزشک درمان شود.
بوی بد دهان. دندان های سگ خود را یک بار در روز مسواک بزنید تا بوی دهان او برطرف شود. اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است یک مشکل اساسی جدی تر، مانند بیماری های پریودنتال و یا التهاب لثه وجود داشته باشد.
چکه کردن چشم. چشم توله سگ به چند دلیل چکه می کند. پاک کردن و تمیز کردن چشم بوی بد آن را برطرف می کند.

چگونه بوی حیوان خانگی را از منزل خود دور کنیم
پاک کردن بو از خانه
اگر حیوان خانگی شما سالم است و بیماری های او را برطرف کرده اید حالا نوبت به پاکسازی بو از منزل می رسد. فرقی نمی کند گربه دارید یا سگ یا خرگوش باید از یک جا شروع کنید:
ملافه ها. برای ملافه های تخت، به خصوص اگر حیوان خانگی با شما می خوابد، آنها را هفته ای یک بار در آب داغ بشویید. تخت حیوان خانگی خود را فراموش نکنید – آن را با استفاده از ماشین لباسشویی یک بار در هفته بشویید.
مبل. بالشتک ها را در بیاورید بتکانید تا گرد و غبار آنها پاک شود و اگر قابل شستشو با ماشین هستند ، آنها را با استفاده از ماشین لباسشویی با آب داغ بشویید. می توانید جوش شیرین را بر روی سطح آن ها بپاشید. اجازه دهید کل شب بماند تا بو را جذب کند سپس با جارو برقی آن ها را پاک کنید. پیش از استفاده از شامپو، از جوش شیرین استفاده کنید.
فرش. فرش ها را هر روز جارو کنید تا موهای حیوان خانگی را جمع کند زیرا این موها نیز باعث بوی بد می شود. همچنین از بخارشوی نیز هر چند ماه استفاده کنید. اگر سگ روی فرش خراب کاری کرد، آن را تمیز کرده و با آب سرد بشویید. از مواد شیمیایی و یا سرکه استفاده نکنید زیرا بوی قوی باعث می شود آن منطقه توسط حیوان نشانه گذاری شود و دوباره آنجا را کثیف کند.
کاشی کف یا پارکت. هر روز کف منزل را جارو کرده و هر دو روز طی بکشید. اطمینان حاصل کنید که پایین قرنیزها و ورودی ها را به خوبی تمیز کرده اید.
بالاخره، مطمئن شوید که شما به اندازه کافی سگ خود را حمام می کنید- و این کار را درست انجام می دهید. از این راهنمایی استفاده کنید و مطمئن باشید هیچ کس از وجود حیوان در منزل شما مطلع نمی شود.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

تمرین مقاومتی

تمرینات مقاومتی برای پیشگیری از کاهش حجم عضلات

  زمانی که صحبت از عضلات به میان می آید باید از آن استفاده کنید، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید