دخترانه
مجله سلامت!

قاطعیت ذهنی

قاطعیت ذهنی

قاطعیت ذهنی یک تصمیم ثابت است که ترک نمی شود. این نظم و انضباط ذهنی است که شما را در مسیر نگه می دارد و اجازه نمی دهد که تلاش شما در فاصله رسیدن به هدف کاهش یابد و انرژی ذهنی شما را بر حفظ روش های مناسب، متمرکز می کند هنگامی که عضلات و ریه های شما دچار کاهش انرژی شده اند.
هر کسی چیزی را که منجر به رشد قاطعیت ذهنی استشنایی می شود را ندارد. بسیاری از افراد میل داشتن آن را به سادگی ندارد. اما یافته ها نشان می دهد که نقش قاطیعیت ذهنی در به ثمر رسیدن تلاش های شما غیر قابل انکار است و موجب می شود که شما سریع تر، سخت تر و قوی تر از حتی تفکرات خود تلاش کنید.
خبر خوب این است که قاطعیت ذهنی قابل یادگیری و قابل پیشرفت است. در اینجا هفت مورد از قاطعیت ذهنی بیان شده است:
۱٫ ایجاد یک تعهد به شروع.
۲٫ بیرون آمدن از افکار منفی
۳٫ رقابت پذیر بودن
۴٫ سازگاری
۵٫ تمرکز
۶٫ بالاتر از حد معمولی بودن
۷٫ ایجاد عادت
۱٫ شروع برای همیشه ،سخت ترین قسمت خواهد بود. مشخص شده است که کسانی که سطوح بالایی از قاطعیت ذهنی را دارند، کمتر نیازمند ایجاد انگیزه هستند. آن ها سر موقع حاضر می شوند، کارشان را درست انجام می دهند و از فریب کاری اجتناب کرده و برای خود ایجاد انگیزه می کنند.
در اینجا چند روش آسان برای دستیابی به عادت “شروع” ارائه شده است.
الف) تعهد به شروع و دیگر هیچ. در زمانی که شما یک هدف اصلی آشفته داشته باشید، تعهد به آن به سادگی دچار نادیده انگاری می شود.
ب) از چیزهای کوچک شروع کنید. نگه داشتن همه چیز در حالت درست در زمان تصمیم گیری برای هدفی دشوار است. تلاش برای حل ذهنی مسائل بزرگ را فراموش کنید. تمرکز روی آن ها را متوقف کنید و از ناراحتی در مورد آن ها به طور کامل اجتناب کنید و در عوض بر روی قدم های کوچک تر و به سمت جلو تمرکز داشته باشید.
۲٫ از گوش کردن به افکار منفی در ذهن خود اجتناب کنید. من می خواهم به شما یک راز کوچک را بگویم؛ شما یک قاضی افتضاح در مورد توانایی های خود هستید. تا به حال چندین بار دیده ام که یک ورزشکار فراتر آنچه که تصور می کرد و در جلسات تمرینی انجام داده بود، ظاهر شده است. همچنین زمان هایی وجود دارد که ما در گذشته به ایجاد انتظارات غیر واقعی از تلاش های خودمان اعتیاد داشتیم. تقریبا غیر ممکن است که استاندارها را بشکنیم تا زمانی که ما واقعا به آن نرسیم و برای رسیدن به آن تلاش نکنیم.

قاطعیت ذهنی
شما به ضعیفی آنچه فکر می کنید نیستید. شما به بی عرضگی چیزی که در ذهن به خود می گویید، نیستید. شما ناتوان نیستید و شما می توانید با تلاش های خودتان به موفقیت برسید. به یاد داشته باشید که ذهن شما یک هزار بار قبل از بدن شما چیزی را رها خواهد کرد.
۳) یک بازنده دردمند باش. با خودتان رقابت کنید و همیشه آماده تغییر برای بهتر شدن باشید. شانه خود را با بی اعتنایی بعد از یک اتفاق بد بالا بیاندازید تا به شما کمک کند که به آسایش قبل برگردید، اما در واقع شما باید احساس شرمندگی داشته باشید.
۴) کارهای روتین را گسترش دهید. چیزهایی را که می تواند علاقه و انرژی شما را حفظ کند، جایگزین کنید؛ مگر این که آن را اصولا اغلب انجام می دهید و نباید آن کارها شما را وارد یک سری فعالیت های بی پایان کند. همانطور که می دانید، داشتن ثبات در تمرین کردن بسیار حیاتی است اما این ثبات نیازمند به نمایش در آمدن تلاش شماست. انجام کارهای تکراری سخت، اغلب در پیشرفت شما در یک مسیر طولانی کمک نمی کند و شما را از نظر ذهنی قاطع نخواهد کرد.
درخشیدن در یک گودال بزرگ کار بسیار سختی نیست. همه چیزی که شما مجبور به انجام ان هستید در حاشیه است تا زمانی که شما احساس کنید که علاقه مندید یک کار شگفت انگیز را انجام دهید یا آن را تکرار کنید. سپس از لحظه قرار گرفتن در شکوه و افتخار، احساس آسودگی کنید در حالی که از عادت در حاشیه بودن جدا می شوید.
۵) بر دو یا سه چیزی که تفاوت بزرگی ایجاد می کنند، تمرکز کنید. من به شدت به خاص بودن اعتقاد دارم. چند چیز را به شدت عالی انجام دهید. هنگامی که شما تلاش می کنید که در بسیاری از کارها، شگفت انگیز باشید، تلاش های شما کم اثر خواهد شد و نتایج به دست آمده ضعیف خواهند بود. در عوض، شما باید چند چیز خاص را انتخاب کنید و تمام تمرکز خود را بر تعداد معینی کار صرف کنید. بهتر است که در چند کار عالی و پیشرو باشید تا اینکه در تعداد زیادی از کارها متوسط باشید. تمرکزتان را بر چیزی جمع کنید که موجب تفاوت بزرگی در مسیر اهداف شما شود.

قاطعیت ذهنی
۶) احساس افتخار کنید از کارهای زیادی که انجام می دهید و آن را بهتر از رقیبتان انجام دهید. یکی از روزهای تعطیل مورد علاقه من، یکشنبه است. باشگاه و استخر در این روز بسیار دلپذیر است. هر کسی که در روزهای تعطیل حالت خواب آلودگی را رها کند و استراحت کردن از روی تنبلی را کنار گذارد؛ به سادگی کارهایش را درهفته بعد انجام می دهد.
در حالی که رقبا در حال استراحت هستند، من در باشگاه مشغول وزنه زدن و دویدن هستم. در حالی که دیگری بر روی نیمکت استراحت می کند، من در استخر در حال استراحت هستم و تکنیک ها را انجام می دهم و کارم را تمرین می کنم. قاطعیت ذهنی چیزی نیست که شما بتوانید با مطالعه، آن را به دست آورید، بلکه چیزی است که شما در آن به وسیله انجام دادن کارها رشد می کنید.
۷) نصب مجموعه ای از نشانه ها در زمان تمرین. عبارات ساده و یا نشانه ها می تواند به ذهن شما در مسیر هدف، کمک کند. به خودتان جملات ساده ای مانند “تمرکز کن!” یا “من تمرین را رها نخواهم کرد” بگویید. انجام این روش قبل از اینکه نهایت تلاش خود را کنید، مورد نیاز است. در نهایت بدن شما نیز با این نشانه ها برای انجام نهایت تلاش، همراه خواهد شد.
برای اینکه این روش حتی موثرتر باشد، از مجموعه ای از نشانه های فیزیکی استفاده کنید. به طور مثال، عمیق نفس بکشید، دست خود را مشت کنید و غیره. نشانه های فیزیکی را با کلمات و عبارات ترکیب کنید، بنابراین شما یک وسیله خواهید داشت که بدن شما بتواند بهترین واکنش را در لحظه توجه به آن داشته باشد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید