دخترانه
مجله سلامت!

فایده های بوسیدن وبغل کردن همسر

 

” بوسیدن” از سیسان انگلیسی قدیمی از proto-Germanic kussijanan  که احتمالا” براساس صدای بوسیدن که ایجاد می شود است . مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمـات می گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می نماییم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها فرای لغات و کلمات است. محققان مطمئن نیستند که بوسیدن یک رفتار یادگرفته شده یا غریزه ای باشد . دربعضی فرهنگ ها درافریقا و آسیا، بوسیدن متداول نیست. . در قرون وسطی ارواح جادوگران درمعرض آیین های شیطانی بودند با یکسری از بوسه ها، ازجمله بوسیدن سم شیطان که به قداست بوسیدن پای پاپ بود . Pliny عنوان می کند که بوسیدن سوراخ بینی یک خر باعث بهبود و درمان سرماخوردگی عادی می شود .بوسیدن در  مراسم عروسی می تواند به آداب روم قدیم اشاره داشته باشد که برای نشانه پیمان بستن است .

Cunnilingus  نوعی بوسه سکسی است که یک فرد اندام تناسلی مونث/زن را با دهان یا زبان تحریک می کند. کلمه cunnilingus از cunnusلاتین (واژن یا آندام تناسلی)و lingua(زبان) یا lingere(لیسیدن) است.

زنی در چین شنواییش را بطورجزیی ازدست داد، پس ازاینکه دوست پسرش با بوسیدن شدید باعث پاره شدن پرده شنواییش شد. بطور واضح ،بوسیدن باعث کم شدن فشار دردهان و کشیده شدن پرده گوش به خارج می شود و این موجب پارگی گوش می شود. علم بوسیدن Philematology نامیده می شود.لبها ۱۰۰برابرحساستر از نوک انگشتان هستند . حتی آلت تناسلی به اندازه لبها حساس نیستند.

رومی ها بوسه را به سه دسته تقسیم کردند :۱) بوسه گونه، ۲) بوسه لبها و ۳) بوسه عمیق.

بوسه شدید وشهوانی۴/۶  کالری  دردقیقه می سوزاند .. یک بوسه ۲۶ کالری دربرمی گیرد که معادل ۵ دقیقه راه رفتن یا حدود ۴ دقیقه بوسیدن معمولی زمان می برد. احتمال لمس کردن حین بوسیدن برای خانم هست. بطور مکانیکی حرف زدن، بوسیدن تقریبا” برای شیردادن مطلوب است.  بعضی محققان معتقدند ازطرزبوسیدن میتوان فهمید مرد یا زن ازطریق سینه یا شیشه شیردهی داشته یاخیر .  دانشمندان معتقدند که بوسیدن ممکن است راهی برای مبادله نمکها یا sebum بدن باشد که رابطه والدین و عشاق را شکل می دهد ، درست مثل بعضی پرندگان . درطی جفتگیری بعضی پرندگان غذا می جوند، بعد با بوسه غذا دردهان جفت قرار می دهند. اگرغدد سباسیوس پرنده ای ازبین رفته باشنددرنتیجه هیچ sebum هم نیست پس جفتش پروازمیکند و می رود.

بوسیدن برای دندان خوب است .اقدام به بوسیدن باعث افزایش بزاق دهان می شود ، درنتیجه با پرآب شدن دهان ،مانع تجمع پلاک روی دندان می شود. یک نقش قرون وسطایی نشان می دهد که مردان ژاپنی ،زنان را بقدری بشدت درحین آمیزش زنان می بوسند که تصادفا” زنان زبان معشوق را گاز میگیرند .کاما سوترا(میل به نوع آمیزش)۳۰ نوع بوسه را لیست می کند،مثل “جنگیدن زبان”. طبق مطالعه ای ، بسیاری از مردهایی که خاص می بوسند زنان بیشتر تمایل به بوسیدن دارند تا رفتن به رختخواب ، مطرح می شود بوسیدن بیشتر عشق و لذت می دهد تا همبسترشدن.

بوسیدن همسر:

اکثرمردم سرشان را هنگام بوسیدن به سمت راست می برند .تقریبا” دو سوم افراد هنگام بوسیدن سرشان را به راست میگیرند.   مهمترین ماهیچه در بوسه orbicularis oris است،  که به ماهیچه بوسه معروف است، و باعث می شود لبها ” چین بخورند . بوسه فرانسوی شامل هر ۳۴ ماهیچه صورت می شود. یک بوسه پاکرفقط شامل دو تا می -شود . لبهای زن و مرد شبیه لب های واژن هستند. درواقع ، بسیاری از فرهنگهای قدیمی معتقدند که بوسه دهان به دهان روح دو عاشق را بهم متصل و ادغام می کند. بوسیدن طولانی می تواند در ترشح اکسی توسین موثر باشد که به سبب آن کاهش اضطراب و احساس سرخوشی به شما دست می دهد،  کسانی که از بوسه در روابط زناشوئی استفاده می کنندکمتر به عفونت های معده، مثانه و خون مبتلا میشوند. به ازای هرچند لحظه ای که همسرتان را می بوسید ۵ کالری می سوزانید. پس اگر به فکر تناسب اندام هستید تا می توانید همسرتان را ببوسید. بوسه باعث  افزایش طول عمرتان می شود. مطالعات متعددی نشان داده اند که زوج هایی که یکدیگر را می بوسند بیشتر عمر می کنند. حتی یک بوسه خداحافظی پیش از آن که همسرتان سر کار برود تاثیر بسیاری می تواند داشته باشد.

فواید بوسیدن کودک

بوسیدن کودک:

مادرانی که غذای جامد یاسفت نرم شده به نوزادشان می دادند حین ازشیرگرفتن ، ممکن است اولین بوسه را خلق کرده اند. بوسیدن ممکن است اززمانیکه مادران ازراه دهان غذای جامد نرم شده را به کودکشان می دادند اولین بار بوسه را خلق کرده اند. تئوری دیگر مطرح می کند بوسیدن نتیجه بوکردن جفت ها برای تطابق بیولوژیکی باشد بوسه های مادرانه هورمون های استرس کودک را کاهش می دهد و مادرهای مهربانی که فرزندشان را زیاد می بوسند با این کار فواید بهداشتی بسیار زیادی برای فرزند دلبندشان فراهم می کنند.تجربه های اولیه دوران کودکی می تواند از طریق تاثیر بر احتمال التهاب مزمن در بدن و واکنش سیستم ایمنی که خط مقدم دفاع بدن در برابر بیماری هاست، اثر ماندگاری بر سلامت بدن داشته باشد. این مطالعه نشان می دهد در آغوش گرفتن، بوسیدن و ابراز محبت توسط مادران می تواند به کاهش استرس کودک و فرونشاندن هورمون هایی که در ایجاد التهاب در بدن نقش دارند، کمک کند.

بقیه فواید بوسیدن:

جلوگیری از پوسیدن دندانها

پس از غذا خوردن، دهان پر از مواد شیرین شده و بزاق دهان حالت اسیدی پیدا می کند، این امر باعث بوجود آمدن پلاک بر روی دندان ها می شود. بوسیدن یک فرایند پاک کننده طبیعی است که به حفظ سلامت دندان ها کمک می کند، جریان بزاق دهان را افزایش بخشیده، و درصد ایجاد پلاک بر روی دندان ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

از بین بردن استرس

یک بوسه عاشقانه، بهترین راه برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.

کاهش وزن

یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به طور متوسط می توان گفت که در هر ۲۰ دقیقه ۳۰ کالری مصرف می شود.

تاخیر پیری

این مورد یکی از مهم ترین مزایای بوسیدن به شمار می رود. بوسیدن به شما کمک میکند تا قدرت ماهیچه های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها پایین کاهش پیدا می یابد.

ایجاد تناسب اندام

در حین بوسیدن، قلب تند تر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. بوسیدن از بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.

ارزیابی نیازهای جنسی همسرتان

در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر. روانشناسان معتقدند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به نظر می رسد که “بو” تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان ها بر جای می گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می توانید تشخیص دهید که طرف  مقابل تمایلی  دارد یا خیر و اگرنداشت در همان آغاز می توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید.

افزایش اعتماد به نفس

یک بوسه عاشقانه با همسرتان می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. زیرا در زمان بوسیدن، خوشحال هستید، و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما ست.فایده های بوسیدن وبغل کردن همسر

بغل کردن همسر
فواید  بغل کردن همسر

۱   داشتن قلب سالم می خواهید

بغل کردن موجب فعال شدن هورمون اکسی توسین و احساس گرما و صمیمیت را به ما منتقل می کند. ضربان قلب افرادی که یکدیگر را در آغوش می گرفتند ضربان قلبشان دو برابر افرادی بود که در طول آزمایش تنها بودند.

۲ کاهش استرس

اگر کمی احساس بی حالی و یا به لحاظ روحی تحت فشار هستید کسی را پیدا کنید که برایتان اهمیت بخصوصی دارد و کمی او را در آغوش بگیرید این شخص می تواند مادر،همسر و یا دوست شما باشد. تحقیقات نشان می دهد که در آغوش گرفتن میزان کورتیزول (هورمون استرس) را در بدن کاهش وتنش را از ما دور می کند و پیام آرامش را به مغز منتقل می کند.

۳-تبدیل به افرادی با ثبات در بزرگسالی

بغل کردن و لمس برای یک کودک یک مسئله حیاتی است. این امر بخصوص در مراحل اولیه زندگی به او کمک می کند در بزرگسالی رابطه بهتری با دیگر افراد برقرار کند.

۴-ضرورت برای بزرگسالان

بغل کردن تاثیر قابل توجهی در دور کردن احساس تنهایی دربزرگسال دارد.سالمندان می توانند سلامت خود را با صمیمانه بغل کردن بهبود بخشند.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید