خانه / بیماریهای زنان / سقط جنین باسایتوتک:(اثر،استفاده،خرید)200
سقط جنین باسایتوتک

سقط جنین باسایتوتک:(اثر،استفاده،خرید)200

سقط جنین باسایتوتک : هنگامی که سایتوتک را مصرف میکنید، ممکن است چند ساعت پس از مصرف ،دل درد دردناک داشته باشید و ممکن است خونریزی بیشتری نسبت به یک قاعدگی طبیعی داشته باشید. داشتن شوهر، شریک یا دوست شما باعث می شود احساس کنید کسی وجود دارد که می تواند حین سقط جنین به شما کمک کند. آنها می توانند برایتان آب تهیه کنند، چای برای شما بیاورند، غذا درست کنند، پشتتان را مالش بدهند یا هر طوری که به شما کمک می کند، با مهربانی با شما رفتار کنند.

سقط جنین باسایتوتک :(اثر،استفاده،خرید)

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپروستول) در زنان باردار می تواندباعث نقص های هنگام تولد، سقط جنین، و تولد زودرس شود. پارگی رحم زمانی که سایتوتک در زنان باردار برای القاء زایمان یا برای سقط جنین فراتراز هفته هشتم بارداری مصرف کرده اند گزارش شده است. سایتوتک باید برای کاهش خطر ابتلا به زخم  معده تجویز شود.

سقط جنین باسایتوتک

قرص های خوراکی سایتوتک شامل هر دو دوز  100 mcg یا 200 میکروگرم میزوپروستول، یک پروستاگلندین E1 آنالوگ مصنوعی است.میزوپروستول، مایع چسبناک محلول در آب است.مواد تشکیل دهنده غیر فعال از قرص روغن کرچک، هیپرملوز، میکروسلولز  و گلیکولاتglycolate نشاسته سدیم هیدروژنه است.
سایتوتک (میزوپروستول) مصنوعی (سنتتیک)یک پروستاگلاندین برای جلوگیری از تشکیل زخم در معده در طول درمان با آسپرین یا داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. NSAIDs و آسپرین برای درمان درد، تب، ورم مفاصل، و شرایط التهابی استفاده قرار میگیرد.

سایتوتک در فرم کلی به نام میزوپروستول در دسترس است. عوارض جانبی شایع سایتوتک شامل اسهال، تهوع، یا گرفتگی معده است.دوز خوراکی سایتوتک برای زخم معده  بزرگسالان 200 میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا است. سایتوتک ممکن است با آنتی اسیدها که شامل منیزیم است تداخل داشته باشد. داروهای دیگر نیز ممکن است با سایتوتک تداخل  کنند. سایتوتک نباید در دوران بارداری  برای جلوگیری از زخم معده به دلیل آسیب جنین استفاده شود.این دارو براحتی از شیر مادر عبور می کند. این دارو احتمال آسیب رساندن به  نوزاد را دارد. قبل از تغذیه با شیر مادر با دکتر خود مشورت کنید.

در بسیاری از کشورها، زنان برای سقط با هیچ‌گونه منع قانونی مواجه نیستند با این حال خودسرانه از داروهای سقط جنین استفاده نکنید..

میلیون ها نفر از زنان در سراسر جهان با خیال راحت به بارداری خود با داروی mifepristone یا RU 486  برای اولین بار در اواخر 1980s معرفی شده بود خاتمه میدادند.پژوهش در دو دهه گذشته چند رژیم بسیار موثر را شناسایی کرده است برای سقط جنین اولیه پزشکی با میزان موفقیت 95 تا 98 درصد، متشکل از 200 میلی گرم mifepristone به دنبال 400 یا 800 میکروگرم سایتوتک که زنان، به   روش های جراحی مانند آسپیراسیون مکشی یا ساکشن دستی و یا اتساع و کورتاژ (D & C) ترجیح می دهند.

خرید قرص سایتوتک

خرید قرص سایتوتک

همچنین در موارد نادر که ممکن است نیاز به مراقبت های پزشکی فوری داشته باشید، فرد حامی شما می تواند مطمئن شود که مراقبت های لازم را دریافت می کنید. بعضی از داروها ممکن است یک نام داشته باشند اما قلابی هستند: مراقب باشید!! بعضی از داروها ممکن است یک نام مشابه داشته باشند، اما “بنجل ” هستند. داروهایی ” بنجل” داروهایی هستند که ماده فعال را که باعث می شود دارو عمل کند، نداشته باشند.

از آنجا که mifepristone یک داروی سقط جنین ثبت شده است، فروش و استفاده از آن در بسیاری از کشورها با قوانین سقط جنین محدود مجاز نیست. در مقابل، سایتوتک یک داروی ضد زخم معده است که تحت نام های مختلف تجاری در بیش از85کشوربه ثبت رسیده است، 3 تحقیقات نشان داده است که میزوپروستول  سایتوتک به تنهایی حدود 85 درصد در القای سقط جنین استفاده می شود که به عنوان روش توصیه شده موفق است.

سایتوتک معمولا در قالب قرص 200 میکروگرمی فروش می رسد. . زنان با دستگاه پیشگیری از بارداری داخل رحمی (IUD) در محل باید آن را قبل از استفاده از میزوپروستول بردارند.

قرص سایتوتک )میزوپروستول (موثرترین رژیم برای سقط جنین است وبرای سقط جنین ایمن است. اگر به طور کلی سالم هستید، بیش از 10 هفته باردار نیستید و به داروها حساسیت ندارید، قرصهای سقط جنین سایتوتک ایمن هستند. شما نباید (یا اصلا) قرص های سقط جنین را سرخود استفاده کنید اگر:

 • به سایتوتک یا میزوپروستول حساسیت دارید.
 • مشکلات جدی سلامتی، از جمله مشکلات لخته شدن خون دارید.
 • باور دارید یا می دانید که بارداری در خارج از رحم رشد می کند (حاملگی خارج رحمی )

قرص سقط جنین ، میوزوپروستول/سایتوتک  یک آنالوگ پروستاگلاندین است. بر روی رحم عمل می کند که توسط قرص قبلی برای دفع محتویات حاملگی بکار رفته است. این کار با قطع انقباض رحم انجام می شود. دارو نیز بر روی دهانه رحم عمل می کند تا آن را شل کند تا دفع را از طریق دهانه واژن راحت تر کند. نتیجه سقط جنین کامل است. تمام هورمون های بدن بعد از اینکه مواد فعال داروهای سقط جنین از بدن خارج می شوند، به حالت طبیعی باز می گردند.

بنابراین، عملکرد منظم چرخه های هورمونی نیز تحت تاثیر قرار نمی گیرد. با این حال، باید بدانید که شرایط خاصی وجود دارد که سقط جنین پزشکی توصیه نمی شود. شما باید یک بررسی کامل برای شناسایی آن شرایط در صورت وجود انجام

این لیست ممکن است همیشه کامل نباشد. همیشه قبل از تصمیم گیری برای سقط جنین، مشورت کنید. شکست در دنبال کردن احتیاط ها ممکن است منجر به عفونت یا عوارض شود که می تواند بر باروری شما تأثیر بگذارد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر دو قرص در رژیم در مقدار مشخص شده و در زمان های مربوطه خود برای تجربه سقط مثبت مصرف شود.

خونریزی شدید طولانی مدت سقط جنین چگونه است؟

خیساندن 2 یا بیشتر پد های بهداشتی حداکثر در یک ساعت که  به مدت 2 ساعت تکرار شود.

 •  دفع لخته های خون بزرگتر از لیمو.
 • درد شدید / گرفتگی :درد شدید یا گرفتگی شکمی که با مصرف دارو کمک نمی کند.
 • دمای بدن :تب و لرز ویا درجه فارنهایت 100 یا بالاتر
 • تهوع، استفراغ و / یا اسهال که بیش از 24 ساعت طول می کشد.
 • ترشحات واژن که بوی بدی دارند.
 • افسردگی که از بین نمی رود

خونریزی سقط جنین تا چه زمان ادامه میابد؟

در طی سقط خونریزی و انقباضات شدید و دردناک شکمی( دیگر نشانه‌های مهم سقط) در زمان خارج کردن جفت و ساک بارداری از واژن اینجاد میشود این فرایند میتواند 60 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد اگر نمیتوانید این بافتها را به صورت طبیعی  خارج کنید پزشک ممکن است با استفاده از جراحی کورتاژبه شما برای دفع این بافتها کمک کند.

بعد از سقط شما ممکن است در طی دو یا و چند هفته کمی خونریزی داشته باشید اما میزان خونریزی به تدریج کاهش یافته و چرخه نرمال قاعدگی ظرف تقریبا 6 هفته از سر گرفته خواهد شد.

برای برخی از زنان، گرفتگی عضلانی بسیار قوی و بسیار دردناکتر از گرفتگیهای قاعدگی است (اگر گرفتگی عضلانی قاعدگی دارید). برای بعضی از زنان، خونریزی بسیار سنگین تر از دوره قاعدگی است. ممکن است در چند ساعت اول پس از مصرف سایتوتک ،میزوپروستول، میزان لخته شدن خون افزایش یابد. برای زنان دیگر، گرفتگی ملایم است و خونریزی مثل یک دوره طبیعی قاعدگی است. ما می خواهیم شما آماده باشید!

اگر خونریزی سنگین و درد بد دارید، نگران نباشید

. اگردل درد یا گرفتگی بد را تجربه کردید، ایبوپروفن یک دارو خوب برای مقابله با درد است. در اکثر کشورها می توانید ایبوبروفن 200 میلی گرم را از داروخانه (بدون نسخه) خریداری کنید. هر 12ساعت یک قرص را مصرف کنید. این باید گرفتگی عضلات شما را بهتر کند.

آگاه باشید

اگر 2 پد بزرگ (از پارچه یا یکبار مصرف ) را هر ساعت به مدت 2 ساعت به ترتیب خیس کنید، این خونریزی بسیار شدید است. اگر اینقدر خونریزی کنید، باید به دنبال کمک پزشکی باشید. خیساندن بدان معنی است که پد بزرگ به طور کامل از جلو به عقب و راست به چپ به طور کامل از خون خیس شده باشد. اگر درد شدید داشته باشید که حتی پس از مصرف ایبوپروفن بهتر نشود، به دنبال کمک پزشکی باشید.

این نوع درد شدید ممکن است به این معنی باشد که می توانید یک حاملگی خارج از رحم داشته باشید که قبل از سقط جنین شناسایی نشده است و از لوله خارج می شود. زندگی شما می تواند در معرض خطر باشد! می توانید روزی که سایتوتک رامصرف می کنید تب ، تهوع  و استفراغ  داشته باشید. حال شما باید روز بعد از استفاده از قرص های سقط جنین بهتر و بهتر شوید، نه بدتر. اگر هر روزی پس از استفاده از سایتوتک احساس بیماری شدید کنید، باید فوری به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

 • اگر کمردرد دارید با یک یا چند مورد زیر رفع شود:
 • در هر 6 تا 8 ساعت، ibuprofen 800 میلیگرم با غذا یا شیر مصرف کنید.
 • اغلب ماساژهای رحمی را اعمال کنید. این شامل محکم  فشار دادن شکم با نوک انگشتان شما می شود. با یک حرکت دایره ای شکم خود را بمالید. ممکن است لازم باشد برای حداقل 10 دقیقه آنرا ادامه دهید.
 • نوشیدن مایعات گرم مانند چای یا کاکائو داغ.
 • از پد گرم یا بطری آب گرم بر روی شکم خود استفاده کنید.

طرز مصرف صحیح قرص های سقط جنین

پس از خرید قرص های سقط جنین، این روش شامل مصرف 1 میف‌پریستون (200 میلی گرم) به صورت خوراکی و پس از آن یک فاصله اجباری 24-48 ساعت قبل از مصرف 4 قرص میزوپروستول (800 میلی گرم در کل – 200 میلی گرم هربار) از دهان، از طریق کیسه های گونه ای می شود. قرص میف‌پریستون یک ماده آنتی پروژسترون در طبیعت است و با مسدود کردن هورمون پروژسترون عمل می کند که منجر به فروپاشی پوشش آندومتر  می شود که جنین را متصل و دارای اکسیژن نگه می دارد. در غیاب این هورمون، جنین از بین می رود و جدا می شود. در عین حال میزوپروستول ماهیت منقبض کننده دارد و باعث انقباض رحم و کمک به دفع بافت های جداشده بارداری از بدن می شود.

اکثر حاملگی تا 12 ساعت پس از مصرف اول سایتوتک خاتمه یافته است. به طور کلی، بیش از یک چهارم از زنان سقط جنین را در 24 ساعت اول، تجربه میکننداگر چه گاهی اوقات طول می کشد اگر ناموفق باشد کل فرایند ممکن است تکرار شود.

دستورالعمل مصرف سایتوتک :برای جنین مرده  از 13-20 هفته:

اگر چه سایتوتک به تنهایی نیز می توانید برای سقط جنین در سه ماهه دوم استفاده  شود، شانس عوارض جدی مانند پارگی رحم و یا افزایش خونریزی به عنوان پیشرفت بارداری را دارد. دسترسی به مراقبت های اضطراری در یک مرکز پزشکی ضروری است، و زنان نباید تلاش به تنهایی برای سقط جنین کنند. آنها همچنین باید برای عبور  یک جنین و جفت در این مرحله آماده  شوند.

هنگامی که خونریزی و انقباضات آغاز می شود، بهتر است آن را برای رفتن به بیمارستان و گزارش سقط جنین اماده باشند . در کشورهایی که سقط جنین  به شدت توسط قانون محدود میشود، پرسنل بیمارستان ممکن است لازم به گزارش تمام تلاش سقط جنین به مراجع قانونی باشند.

مرحله 1: قرار دادن تنها یک قرص  200-میکروگرم در انتهای واژن  کافیست در سه ماهه دوم به دلیل اینکه  رحم به دارو حساس تر است. مصرف بیش از حد در این مرحله از بارداری خطرناک است.

حدود نیمی از زنان باسن  حاملگی از 13-20 هفته سقط جنین را در 10-15 ساعت پس از اولین مصرف واژینالی از میزوپروستول با 80-90 درصدموفقیت میباشند. اتمام سقط جنین در عرض 24 ساعت و حداکثر در ظرف72ساعت میباشد .

سقط جنین باسایتوتک

 عوارض میزوپروستول (سایتوتک)

سقط در سه‌ماهه اول کمترین عوارض را دارد.عوارض سقط بسته به ‌نوع روش انتخاب‌شده متفاوت است.شایع‌ترین عارضه ی داروها اسهال است.تهوع، استفراغ، دل‌پیچه (کرامپ‌های شکمی) و تب از دیگر عوارض مصرف این داروهاست.در برخی از زنانی که از روش سقط دارویی استفاده می‌کنند سقط کامل صورت نمی‌گیردوبیشتر موارد ناقص است.و نیاز به استفاده از روش‌های دیگر نظیر کورتاژ است. عفونت، خونریزی‌های شدیدوسقط ناقص، پارگی و آسیب رحم یا دهانة آن، و ادامة بارداری از جمله عوارض سقط جنین با سایتوتک است.

خونریزی و انقباضات رحمی (گرفتگی)، اثرات مورد نظروعوارض استفاده از میزوپروستول برای القاء سقط جنین که قوی تر از یک دوره قاعدگی عادی خواهد بود و ممکن است دردناک باشد. تا یک هفته با ادامه لکه بینی، در اکثر موارد،وجود دارد.  داروهای ضد درد غیر استروئیدی ضد التهابی مانند ایبوپروفن ممکن است جهت تسکین دل درد  لازم باشد.تب ولرز از عوارض جانبی شایع هستند، اما تب کمتر شایع است، اما می تواند رخ دهد و معمولا در عرض چند ساعت ازبین میرود.ازدیگر عوارض تهوع، استفراغ، و اسهال است.
• خونریزی خیلی سنگین (خیساندن بیش از دو پدبهداشتی در اندازه ضخامت بزرگ هر یک ساعت برای بیش از دو ساعت مداوم)؛
• خونریزی مداوم برای چند روز در نتیجه ایجادسرگیجه
• خونریزی که متوقف می شود امابعد از دو هفته  یک شروع ناگهانی خونریزی بسیار سنگین است، که ممکن است نیاز به کورتاژ و یا D & C به دنبال باشد .
• خونریزی اندک یا بدون خونریزی در تمام هفت روز اول بعد از استفاده میزوپروستول، که ممکن است نشان دهد که هیچ سقط جنینی رخ نداده است و نیاز به یک دور تکرار میزوپرستول باشد.
• و تب و لرز بیش از 24 ساعت، که نشان می دهد که یک عفونت ممکن وجود داشته باشد است که به درمان با آنتی بیوتیک نیاز است.
در بیشتر کشورها، میزوپروستول را می توان در داروخانه ها به عنوان سایتوتک و یا برخی از نام های تجاری دیگر به عنوان یک داروی ضد زخم معده خریداری شده است. یا خرید به اصطلاح “داروهای سقط جنین” در بازار سیاه و یا از منابع اینترنت ناشناخته است توصیه نمی شود

اگر شما هر کدام از علائم زیر را داشته باشید، شرایط اضطراری ست و باید به بیمارستان مراجعه کنید.

آیا سقط جنین با قرص می تواند باعث نازایی  شود؟

نه، سقط پزشکی به طور مستقیم باعث ناباروری نمی شود. هیچ یک از عملکردهای دو قرص سقط جنین، اثر مستقیمی بر توانایی زن برای مادر شدن در آینده نداشته است. این یک روش کاملا بی خطر و غیر تهاجمی برای خاتمه بارداری با طول حاملگی تا 10 هفته است. همچنین مهم است بدانیم که قرص ها چگونه کار می کنند. این به شما کمک خواهد کرد که بدانید چرا سقط پزشکی با ناباروری مرتبط نیست.

درباره ی دكتر مشاوره

مطلب پیشنهادی

درمان واژینیسموس چیست؟

درمان واژینیسموس چیست؟

درمان واژینیسموس چیست؟ برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به …

83 دیدگاه

 1. لطفا یکی جواب بده.من تو هفته 5بارداریم امروز صبح قرصم نه حالت تهوع دارم نه استفراغ فقط رفتم دستشویی چند قطره خون اومد دیگه نیومد دوتا دیگه دارم که باید تو ۴ساعت اینده داخل واژن بذارم.چیکار کنم؟پس کی خونریزیم شروع میشه؟

 2. سلام من 8هفته بودم بعدجنین قلب نداشت قرص سایتوتک استفاده کردم یک هفته پیش براسونگرافی دادم گفت بچه افتاده فقط بقایاجنین مونده اونم میوفته الان همش خونریزی لخته ازم میادخونریزی تاکی ادامه داره لطفاجواب بدید

 3. سلام من چند وقت پیش ناخواسته باردار شدم ، بخاطر اینکه سه تا بچه داشتم و سن ام بالا بود ، نیاز به قرص سایتوتک داشتم تا اینکه دکترم بهم خانم افشار معرفی کردند و گفتند فقط و فقط قرص سایتوتک ساخت ایتالیا را مصرف کن منم از ایشون تهیه کردم .
  شماره ایشون را میزارم اگر کسی نیاز پیدا کرد حتما از ایشون تهیه کنه مشکل من به نفع احسن با قرص های ایشون حل شد و من از شون خیلی خیلی تشکر میکنم و دعا میکنم خدا عمر طولانی بهشون بده . امیدوارم مشکل شما هم حل بشه.
  شماره تماس : 0۹۳۸۷۸۱۲۵۸۹

 4. سلام
  من هفده سالگی ازدواج کردم و الان هجده سالمه.سینه هام سفت شدن و نوشین هم درد میکنه اما فعلا تهوع ندارم.اما بعد از مقاربت هم قرص اووسینز مصرف کردم.اما سینه هام خیلی سفت شده و درد می‌کند. چیکار باید بکنم لطفا جواب بدید.ممنونم.

 5. سلام خسته نباشيد من مطمئن نيستم كه باردار هستم يا نه اما براي اطمينان كه اگر هم حامله باشم جنين از بين بره.بايد چي كار كنم؟و چقد از اين قرص مصرف كتم؟من دخترم و نامزد دارم اما ميترسم به كسي بگم.يه سري از علائم بارداري رو هم دارم.قرص ال دي يااچ دي بخورم بهتره يا اين قرصي كه شما توصيه كرديد؟

 6. سلام . دکتر ترخدا ی جای مطمعن برا تهیه سایتوتک بهم معرفی کنید خواهش میکنم کمک کنید تا به افراد نا معتبر مراجعه نکنم لطفا راهنمایی کنید

 7. ❤❤❤❤سلام خانم دکتر قیمت این قرصها چنده؟ممنون میشم پاسخ بدید. بهش احتیاج دارم

 8. سلام.من یک ماه پیش سقط داشتم با قرص.چهار هفته بودم شش عدد قرص مصرف کردم.دوتا داخل واژن و چهارتا زیر زبون.الان بعد از یک‌ماه هنوز لکه بینی دارم.دیروز سونو دادم گفتن یه تیکه پنج میلیمتری از بقایا مونده.باید چیکار کنم؟

 9. سلام من دیروز برای سقط جنین از قرص سایتو تک استفاده کردم م خونریزی داشتم ولی لخته اصلی رو مشاهده نکردم نمیدونم سقط انجام گرفته یا نه و قرصهای بعدی رو مصرف نکردم

 10. سلام من دوماهونیم پیش با سایتوتک سقط داشتم.الان دوباره باردارم.میخواستم ببینم اگه بخوام دوباره اقدام ب سقط کنم چقدر خطرناکه؟آیا باعث میشه من دیگه دراینده باردارنشم؟

 11. سلام وقت بخیر من چند روز پیش در هفته ۵بارداری سقط انجام دادم که ۵ تا واژینال ۵تا زیرزبانی که ۳تا از واژینال بعدا دفع شد چند لخته خون بزرگ دفع شد ولی ساک حاملگی ندیدم الانم حالت تهوع دارم ممکن جنین سقط نشده باشه؟
  قرصهامم اصل بودن

 12. سلام من جنینم 6 هفته بود و سه روزه ک سایتوتک مصرف کردم بعد از 8ساعت دفع شد و خونریزی خفیف داشتم و حتی دیروز فقط لکه بود امروز خونریزی شدید دارم .راهنمایی کنید ک تا کی باید خونریزی و لکه داشته باشم؟

 13. سلام من در دوران نامزدی وبا وجود سالم بودن پرده هایمن ناخاسته باردار شدم الان 16روز از لقاح میگذره چیکار کنم سقط شه وبه پردمم آسیبی نبینه وخانوادمم نفهمه توروخدا کمکم کنید از استرس دارم میمیرم

  • اینکار کمی سخته مخصوصا که باید بکارت سالم بماند باید پزشکی را پیدا کنید که براتون انجام بدهند

   • سلام وخسته نباشیدمن باردارم جنین هیجده روزه بودسه تاقرص سایتوتیک استفاده کردم تاچندروزخیلی کم لکه خون می اومد ولی الان سه چهارروز هست شدیدخونریزی دارم واستفراغ وسردرد وخستگی دارم درضمن الان جنین نزدیک چهل روزه هست وحدود سی روزه هم که بودسونورفتم گفت سقط نشده چکارکنم واین خونریزی شدیدعلائم چیه لطفا بگیدممنون

    • دكتر مشاوره

     بنظر میرسد که سقط شده ولی باتوجه به طرز مصرف غلط قرص سایتوتک بقایا مانده

 14. سلام ببخشید من امروز دوتا قرص سایتوتک واژینال استفاده کردم وقتی یکم خونریزی کردبعداز چندساعت یک لخته خون دزم دفع شد اما بعد از اون لخته خونریزیم خیلی کمتر شده این طبیعیه یا باید لخته های زیادی دفع بشه تا سقط بشه این لخته ممکنه جنین بوده باشه؟

 15. سلام اقای دکتر من دخترم 17سال داره ناخاسته گول خورده وباردار شده میخام از این نوع قرص استفاده کنم احتمال اینکه بکارت اسیب نبینه هست؟ توروخدا جوابم بدید

 16. سلام میشه طریق درست مصرف سایتوتک روبگین؟ برای هفته ۶

 17. سلام من توی هفته ی چهار یا پنجم بارداری دقیق نمیدونم، دو روز پیش از قرص سایتوتک استفاده کردم که با درد شدید بعد از ۵_۶ ساعت چیزی به اندازه ی دو انگشت که رنگی مثل پوست مرغ داشت به همراه قرصا ازم دفع شد خواستم بپرسم ایا جفت و جنین بوده یا جفت هنوز دفع نشده و بقایا مونده و خطر داره؟؟؟ الان خونریزی طبیعی مثل پریودی دارم دردم ندارم
  ممنون میشم جواب بدین

 18. سلام زن داداشم دوهفته ازپریودش گذشته دیروزازمایش داده جوابش مثبت بوده و الان میخواد سقط کنه؟طبق محاسبات احتمالا۵هفته است. به نظرتان ازقرص سایتوتک ۴تامصرف کنه کافیه؟

 19. من هفته سوم یا چهارم بارداری رو دارم و میخام بخاطر آماده نبودن شرایط مالی و کاری و روحی اونو سقط کنم قبل اینکه بیشتر بگذره میشه لطفا راهنماییم کنین این بچه اول منه خطری برای بارداری بعدی نداره

 20. با سلام قیمت قرص سايتوتک اصل برای سقط چقدر هست?

 21. سلام،من در هفته ۶ بارداری هستم ،۵ تا قرص سایتوتک استفاده گردم ولی فقط خونریزی دارم و لخته خون نیومده ،از مصرف اولین قرصم ۱۷ ساعت میگزره آیا ۵ تا دیگه قرصی که دارمو استفاده کنم تا لخته خون بیاد؟

  • طریقه مصرف این قرصها در هفته های مختلف بارداری فرق میکنه و دستور خاصی داره

  • خسته نباشید.من 6 هفتست باردارم. الان قرص سایتوتک مصرف کردم دل درد شدید دارم به همراه اسهال و استفراغ. الآن 5 ساعت ازش میگذره ولی خونریزی نداشتم .لطفا راهنمایی کنید

 22. سلام من ۲۰ سالم است دو هفته و ۵ روز حامله ام گفتند از روش قرض استفاده کنم میشه بگید مثل عادت ماهوار تمام میشه یا کاملا پر خطر و درد است برام ؟

 23. سلام،از قرصcytotec استفاده کردم ولی همراه با اب چند لکه خون هم بیشتر ازم دفع نشد میخواستم ببینم بخاطر استفاده نادرست بوده و اگه الان بخوام مجددا مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد؟من یدونه بچه ۲ساله دارم و الان ۲ماهه باردارم

 24. سلام خانم دکتر
  من 28 سالمه وبدون دخول ناخواسته از دوست پسرم باردار شدم
  بعد از 50روز یه ماشین بهم زد وبچه سقط شد اما می ترسم به دلیل سقط پردم پاره شده باشه.
  دارم از ترس میمیرم لطفا بهم بگید پردم سالمه یا پاره شده؟

 25. سلام من ۱۹ سال دارم و ۶هفته و ۱ روزه باردارم،
  به خاطر شرایطم و سن پایین من و همسرم باید سقط انجام بدم
  قرص های سایتوتک رو گرفتم و دکترم گفتن از ساعت ۵ ۳ قرص سایتوتک رو ۲ ساعت ۲ ساعت واژینال کنم و بعد از اخرین قرص ۳ قرص دیگه رو زیر زبانی مصرف کنم هر ۱ ساعت ۱ قرص
  نه لخته دیدم و درد شدیدی داشتم فقط تب متوسط و اسهال شدید
  الان دیر وقته و شرایط رو نداشتم با کسی تماس بگیرم یا پیش دکتر خودم برم حتی تهوع هم نداشتم
  شرایطم خیلی اورژانسیه لطفا جواب بدید از ترس اینکه حالم بد نشه خواب نمیرم ممنون

  • ط یقه مصرف اشتباه بوده نگران نباشید موردی پیش نمیاد

  • سلام من تو هفته ۶ بارداری هستم یعنی ۵هفته و ۳روز،قرص رو تهیه کردم ومصرف کردم تهوع واسهال شدید و خون ریزی نسبتا زیاد به همراه دل درد وکمردرد دارم،تقریبا ۱۰ساعت از اولین قرصی که استفاده کردم داره میگذره،ولی هنوز لخته ای که بزرگ باشه ازمن دفع نشده،نظرشماچیه؟

 26. سلام وقت بخیر .. من داخل سینم توده فیبرو اندوما داشتم که دکتر متخصص گفته بودند باید قبل از بارداری جراحی کنم و بردارم.. الان ناخواسته باردار شدم و هفته پنجمه.. خوردن قرص سایتوتک ضرری برام نداره ؟

 27. سلام
  من به طور ناخواسته حامله شده ام و نمیتوانم به طور قانونی بچه را سقط کنم.
  الان هم در هفته ۵ یا ۶ ام بارداری هستم. امکانش هست من را راهنمایی کنید ؟

 28. روز بعد یک لخته داشت و خیلی کم خونریزی.
  تا 2.3 روز لکه بینی داشتم
  امروز سنوگرافی رفتم و گفت سالمه و قلبش هم میزنه.
  کسی که این راهنمایی رو بهم کرد گفت برای اینکه بچه ناقض به دنیا نیاد دوباره به سقط اقدام کن اگه خوام نگهش دارم اتفاقی نمیوفته و سالم میمونه؟

 29. سلام من یک هفته پیش سقط کردم با قرص روز اول تا لخته ازم دفع شد دوسه روز فقد دل درد داشتم دوروز بعدش بازم لخته دفع شد بنظرتون سقط شده؟ من تازه عقد کردم شرایط نداشتم نگهدارم . بعد ی هفته هنوز دل درد دارم

 30. شکمم هم فشار میدم تو تیر میکشه .خیلی استرس دارم

 31. راستی دیگه ن تهوو دارم ن سینه هام درد میکنه فقد شکمم ک تیر میکشه فکرمو مشغول کرده

 32. بعداز یک هفته امروز بازم لخته دفع شد ازم ولی تا شب فک کنم قط شد خونریزیم . اگه خونریزی قط شه ینی تموم شده ؟

 33. سلام من ۵ قرص و به فاصله هر ۴۰ دقیقه مصرف کردم ۳ ساعت بعد دچار درد شدید شدم اما خون ریزی صورت نگرفت الان ۵ ساعت میگذره کمکم کنید

 34. یک قرص رو زیر زبانی خوردم و یک قرص و داخل واژن قرار دادم و بعد به فاصله هر ۴۹ دقیقه داخل واژن قرار دادم ۴ داخل واژن و یکی داخل دهان بعد ۳ ساعت درد شدیدی آومد سراغم یک ساعت درد شدید داشتم رفتم دسشوی و ادرار کردم دردم بهتر شد اما هیچ خون ریزی اتفاق نیفتاده الانم درد خفیف دارم چکار کنم کمکم کنید در هفته ۴بارداری هستم

 35. سلام خسته نباشيد من ٣ ماه پيش با سايتوتيك سقط انجام دادم و الان مجدد باردارم و ميخوام سقط انجام بدم ميتونم از سايتوتيك دوباره استفاده كنم

  • کمی خطرناک حتما تحت نظر پزشک باشید

   • سلام خسته نباشید من الان تقریبا ۸هفته میگذره دیشب قرص سایتوتک بصورت زیرزبانی هردوساعت گذاشتم و دو ورق کامل مصرف کردم تا امروز خونریزیم کمه میخاستم بپرسم چقدرزمان می‌بره سقط انجام بشه؟

 36. سلام دکتر. خانم بنده بارداره و هفته 11 بارداریشه. با توجه به اینکه دوبار سزارین شدن و الان بچه کوچیکون 14 ماهشه میتونه برای سقط از سایتوتک استفاده کنه و مشکلی براش پیش نمیاد؟؟؟

 37. سلام خسته نباشید من تقریبا۸هفته ازبارداریم میگذره قرص سایتوتک ازدیشب هردوساعت ۲تازیرزبونی گذاشتم دو ورق کامل خوردم خونریزیم کم بوده ولی درد شکم وکمردارم میخام بدونم چقدرطول می‌کشه سقط انجام میشه؟

 38. سلام تروخدا حتما جواب بدین،،هفته دوم فهمیدم باردارم قرص اصلی تهیه کردم چهار تا خوردم به خونریزی افتادم،اندازه کف دست لکه خارج شد،بعد رفتم سونو کورتاژ کردم،،الان سه هفته گذشته اما خونریزی دارم،،از چی میتونه باشه؟پارگی ب خاطر کورتاژ،ممنون میششم جواب بدین

 39. من ۴هفته از سقطم(دوهفتم بود) میگذره ولی هنوز پریود نشدم طبیعیه؟ یا ن؟

 40. سلام خسته نباشید من دوروز پیش سقط انجام دادم که در هفته ۱۰ بارداری بودم میخوام ببینم چند وقت بعددوباره می‌توانم اقدام به بارداری کنم اثر این قرص کی از بدنمون میره بیرون با قرص سایتوتیک سقط انجام دادم. ممنون

 41. سلام
  من هفته ۴ حاملگی با قرص سقط کردم ۵ روز خونریزی داشتم و بعد لکه بینی سونو گرافی رفتم گفت کامل دفع شده و هیج بقایایی نمونده بعد ۳ روز یکم لکه بینیم شدید شده و خونریزی دارم خون روشن الام دو هفته از سقط میگذره.باید چکار کنم

 42. من دو روز مونده شش هفته ی بارداریم برسه قرص سایتوتیک استفاده کردم دل پیچه و اسهال واستفراغ داشتم بعدشم لرز بعداون دوتا لخته ازم دفع شد عایا سقط انجام شده خیلی نگرانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید