دخترانه
مجله سلامت!

abortion pill-سقط جنین:۲۰علت-علائم و زعفران درسقط جنین

abortion pill: شما حق دارید بخواهید حریم خصوصیتان را رعایت کنند. در صورتی که شخص بالغی هستید، لازم نیست در مورد تصمیم گیری برای سقط جنین با کسی صحبت کنید. هرچند ممکن است دوست داشته باشید برای گرفتن کمک یا پشتیبانی در طی پروسه سقط جنین با دوست قابل اعتماد یا از اعضای خانواده این مساله را با آنها در میان بگذارید.

abortion pill

abortion pill-سقط جنین:۲۰علت-علائم و زعفران درسقط جنین

با مشاور خود صبحت کنید. پزشک، خانواده، درمانگاه یا انجمنهای بهداشت و سلامت ممکن است از خدمات مشاوره ای اطلاع داشته باشند و بتوانند به تصمیم شما کمک کنند. مطمئن شوید مراکزی که شما را به آنها معرفی می کنند جبهه گیری نداشته باشند مشاوره هایی که به شما می دهند بدون قضاوت باشد و به زنان برای انتخاب یک تصمیم یا تصمیم دیگر فشار نیاورند.

در مورد هر نام یا موسسه ای که به شما می دهند تحقیق کنید تا مطمئن شوید که بی طرف هستند. ببینید به کجا وابستگی دارند (سیاسی یا مذهبی) و آیا برای شما شک برانگیز هستند یا خیر.

متوجه باشید که هر موسسه یا مشاوره خوش نامی که به شما کمک می کند تمام گزینه های شما را بی طرفانه بررسی می کند یا شما را به چیزی مجبور نمی کند. اگر حس کردید که دارد شما را به گرفتن تصمیم خاصی وادار می کند با شخص دیگری صحبت کنید.

به موقع تصمیم بگیرید. اگر در نظر دارید سقط جنین داشته باشید باید تا آنجا که ممکن است سریع تصمیم بگیرید. در همان حال که باید به تصمیم خود اطمینان داشته باشید در عین حال به خاطر داشته باشید که هر چه زودتر بارداری خود را خاتمه دهید پروسه آن راحتتر خواهد بود. گزینه های دیگر نیز پیش روی شما هست.

در بیشتر ایالات کشور ایالات متحده، نمی توانید بعد از ۲۴ هفتگی سقط جنین داشته باشید مگر این که بارداری برای سلامت مادر خطرناک باشد.

یک لیست تهیه کنید. اگر نمی دانید که چه کار باید بکنید یک لیست از نکات مثبت و منفی بارداری خود بنویسید. اگر افکار و احساسات خود را روی کاغذ بیاورید ممکن است کمک کند راحتتر تصمیم بگیرید.

abortion pill:علت-علائم و زعفران درسقط جنین

تمام موراد مثبت و منفی را یادداشت کنید، مهم نیست که چقدر جزئی یا بزرگ باشند. شاید بخواهید سه گزینه (بزرگ کردن نوزاد، سقط جنین، یا به پرورشگاه سپردن) را سبک سنگین کنید یا اگر آمادگی آن را ندارید که بچه را بزرگ کنید شاید دو گزینه باقی مانده را برای مثال بررسی کنید.

قدم بعدی را بردارید. زمانی که تصمیم خود را گرفتید، سریع وارد مرحله بعد شوید. اگر می خواهید بارداری خود را ادامه دهید، باز هم لازم است که مراقبتهای بارداری را انجام دهید. اگر می خواهید که سقط جنین کنید باید تا آنجا که ممکن است زمان آن را سریع مشخص کنید.

تصور غلط یک اصطلاح عمومی است. این به هیچ وجه به زمینه ای محدود نمی شود، اما تمایل به برای بارداری های غیر منتظره و حتی سقط جنین دارد. همیشه، مخصوصا “کجا می توانم قرص های سقط جنین را خریداری کنم؟” و “چگونه از آنها استفاده کنم؟” بیشتر می شود. به عنوان مثال، قرص های سقط جنین در فضای گسترده ای از پلت فرم آنلاین در دسترس هستند و با استفاده از آنها، یک روند مشابه سازگاری دارد. در مجموع یک سری تصورات غلط درباره بارداری وجود دارد. برخی از تصورات غلط رایج درباره پیشگیری از بارداری در زیر آورده شده است. دوره قاعدگی یک دوره امن برای باردار نشدن نیست! این یک افسانه عمومی حاملگی است. اگر چه برخی از تحقیقات نشان می دهد که داشتن یک قاعدگی امن در مدت مشخص، اغلب قابل دستیابی نیست. زمان قاعدگی به طور کلی مهم است.

abortion pill

علت-علائم و زعفران درسقط جنین

زنانی که سقط جنین را تجربه مینماید به شیوه‌ای متفاوت بابت این موضوع سوگواری مینمایند و واکنش برخی از آنها نسب  به سایرین احساساتی‌تر است. در حالی که هیچ‌یک از این واکنشها درست و یا اشتباه نیست احساسات نیز میتوانند در انتخاب درمان مناسب برای موقعیتهای فاقد فوریت پزشکی فاکتور مهمی محسوب شوند. از جمله خطرات و ریسکهای مربوط به کورتاژ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

این یک عمل تهاجمی‌ست. به همین خاطر برخی از زنان تصمیم میگیرند تا اجازه دهند طبیعت کار خود را انجام دهد و زیر بار این عمل نروند زیرا ممکن است احساس کنند این عمل بیش از اندازه پزشکی‌ست و یا آنها را در معرض بیهوشی ناخواسته قرار میدهد.

این عمل ممکن است برای برخی از زنان بیش از اندازه سریع باشد: ممکن است افرادی وجود داشته باشند که نخواهند این موضوع سریع پیش برود و احساس میکنند که دی‌سی به صورت موثر به سرعت تمام شواهد مربوط به حضور بچه را از بین میبرد. آنها در عوض ممکن است تمایل داشته باشند تا یک سقط طبیعی را صرف نظر از طول دوره آن به صورت تدریجی و یا از دست دادن بافت‌های بارداری تجربه کنند.

خطر عوارض جدی وجود دارد: گاهی کورتاژ میتواند به خونریزی شدید و عفونت و پارگی روده و یا رحم و یا یک بیماری نادر به نام سندروم آشرمن بیانجامد که در آن چسبنده‌ها (باندهای بافت صدمه دیده) در حفره رحم ایجاد میشود. در حالی که این عوارض شایع نمیباشند پیچیدگی‌هایی مانند این بایستی در نظر گرفته شوند.

احتمال کمی درباره نارسایی دهانه رحم وجود دارد: نارسایی دهانه رحم که یک رحم نامناسب است برای توصیف تضعیف ماهیچه‌ها و بافتی رحم به کار میرود و میتواند باعث اتساع پیش از موعد دهانه رحم در حاملگی‌های بعدی شود و خطر زایمان پیش از موعد و یا سقط را افزایش دهد با این وجود این شرایطی‌ست که بیشتر با دی و سی های متوالی همراه است و بیشتر مطالعات درباره ارتباط آن با انجام عمل  کورتاژتردیدهایی را مطرح کرده‌اند.

abortion pill

اگر انجام ندادن کورتاژباعث آسیب به شما شود بهتر است غرایز طبیعی خود را کنار گذاشته و اول نیازهای فیزیکی خود را در نظر بگیرید ممکن است این موضوع ساده نباشد اما با زمان و راهنمایی درست میتوانید بر آن غلبه نمایید.

نکته مهم‌تر این است که زمان کافی برای سوگواری به خود بدهید شما احتمالا کلیشه‌های فراوانی از دوستان و خانواده میشنوید که ممکن است باعث شود احساس بدتری داشته باشید. میدانیم که شنیدن اینکه شما جوان هستید و میتوانید دوباره باردار شوید کمکی به شما نخواهد کرد شما بایستی به خوبی برای این سقط سوگواری کنید و در طی این زمان به خوبی از خود پرستاری کنید.

در زمان یک سقط نرمال خونریزی واژن معمولا سنگین‌تر از دوره قائدگی‌ست بنابراین چه زمانی میتوان متوجه شد که خونریزی بیش از حد میباشد؟ تفاوت بین خونریزی نرمال و هموراژ چیست؟

اگر خونریزی شما تا به اندازه‌ای‌ست که یک نوار بهداشتی متوسط(نه بزرگ و یا کوچک) در کمتر از یک ساعت آغشته به خون میشود بلافاصله به پزشک رجوع کنید. همچنین در صورتی که علایم شما صرف‌نظر از میزان خونریزی نشان‌دهنده بارداری خارج‌رحمی‌ست بایستی بلافاصله کمک پزشکی بگیرید. علایم بارداری خارج‌رحمی ممکن است شامل درد شدید در شکم و کمر و نبض بالا و سرگیجه باشد. زمان متوسط خونریزی ۱۷ روز است.اما برخی از زنان ممکن است کمی از خونریزی و لکه بینی به اندازه ۴ هفته پس از سقط جنین را تجربه کنند.

abortion pill

  abortion pill-سقط جنین:چرا هفته بارداری هنگام سقط جنین مهم است؟

هنگامی که بارداری خود را تایید می کنید و تصمیم فسخ بارداری را می پذیرید، طول بارداری تبدیل به یک عامل حیاتی در تصمیم گیری در مورد سقط جنین می شود. با این حال، طول حاملگی مانعی برای پایان بخشی پزشکی به بارداری می شود. برای اطمینان از اینکه هنگام خرید آنلاین قرص های سقط جنین برای پایان دادن به بارداری، اثربخشی دارو مورد سوال قرار نگیرد .

زیرا این به طور عمده بستگی به طول بارداری دارد. اولین سوال که در اینجا مطرح می شود، معنای بارداری در روند سقط پزشکی است. حاملگی طول بارداری است. این به شما می گوید چند هفته است که باردار هستید.

برای پایان دادن موفق به بارداری ناخواسته، استفاده از قرص های سقط جنین ، طول حاملگی نقش مهمی دارد. حاملگی تا زمان بارداری ۹ هفته یا ۶۳ روز تنها می تواند واجد شرایط برای سقط جنین پزشکی باشد. اگر بارداری بیش از ۹ هفته باشد، میزوپروستول ممکن است برای نابود کردن آن با عملکرد خود کافی نباشد.

عناصر آنتی پروژسترون  و عناصر پروستاگلاندین قرص میزوپروستول باعث ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می شوند. آنها رشد جنین را متوقف می کنند و با ایجاد انقباض در پوشش رحم، آن را از بین می برند. این در نهایت محتویات جنین را از طریق خونریزی واژینال دفع می کند.

که حدود یک هفته ادامه می یابد. اگر الگوی خونریزی را کنترل کنید، ممکن است لخته های خون را مشاهده کنید. در حقیقت، میزان لخته شدن خون ممکن است به اندازه یک لیمو، بزرگ باشد.

این به طور عمده به طول حاملگی بستگی دارد. کل فرآیند ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا کامل شود. در طول روند، شما ممکن است برخی از عوارض جانبی مانند اسهال، استفراغ، سردرد، تب و غیره را تجربه کنید. لازم نیست که برای درمان عوارض جانبی سقط پزشکی از داروهای دیگر استفاده کنید.

در عوض، باید اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما سبک و سالم و به راحتی قابل هضم است. خاتمه بارداری می تواند پس از ۱۰-۱۵ روز تأیید شود.

abortion pill

abortion pill: پس از مصرف قرص وامپول سقط جنین

در حالی که اکثر زنان، پس از ۱ تا ۲ ساعت مصرف داروی سقط میزوپروستول شروع به خونریزی واژینال می کنند، دیگران ممکن است زمان بیشتری را برای شروع آن نیاز داشته باشند. خونریزی واژینال و گرفتگی شکمی دو اثری است که برای تکمیل این روش لازم است.

در عین حال عوارض دیگری نیز وجود دارد که تبعیض آمیز است و ممکن است برای شما روی دهد یا نه. اینها به شرح زیر می باشند: تب، لرز ، تهوع، استفراغ، خونریزی بیش از حد، اسهال، ضعف  و غیره.

هرگز نباید قرص های سقط جنین را بدون مشورت با پزشک تهیه کنید:

مصرف قرص های سقط جنین بدون راهنمایی پزشک بسیار خطرناک است و می تواند عوارض جانبی بسیار بدی به همراه داشته باشد. اگر نتوانید به درستی از این قرص ها استفاده کنید اسیب های زیادی به خودتان وارد خواهید کرد. پزشک حرفه ای تنها کسی است که می تواند تایید کند چنین قرص هایی برای شما مناسب است یا خیر.

حتی اگر در حال حاضر باردار نیستید می توانید در مورد چنین قرص هایی اطلاعاتی به دست آورید. همیشه قبل از اینکه وارد یک فرآیند اورژانسی شوید باید در مورد گزینه ها و منابع موجود اطلاعاتی کسب کنید. توصیه می شود افراد با یک پزشک مشورت کنند زیرا استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری ممکن است با شکست مواجه شود. باید بدانید در این شرایط چه منابع و گزینه هایی پیش روی خود دارید.

abortion pill

abortion pill-سقط جنین:۲۰علت-علائم:سقط جنین در حاملگی خارج رحمی

یک حاملگی خارج رحمی زمانی اتفاق می افتد که جنین در جای دیگری از رحم (رحم)، مثل یکی از لوله های فالوپ ، جایگزین می شود. حاملگی خارج رحمی وضعیت غیر معمولی است اما یک وضعیت تهدیدکننده زندگی است .که در ۱٫۵-۲% حاملگی ها روی می دهد و تنها پس از ۶ هفته حاملگی توسط سونوگرافی تایید می شود.

اگر یک زن بارداری خارج رحمی داشته باشد، قرص های قرص سایتوتک سقط جنین روی او کار نخواهد کرد. ممکن است کمی خونریزی داشته باشد ولی لخته یا بافت بارداری را مشاهده نخواهد کرد زیرا بارداری در خارج از رحم ادامه دارد. حاملگی خارج رحمی در مراحل اولیه می تواند بدون علامت باشد.

علائم حاملگی خارج رحمی اغلب می تواند مبهم باشد و شامل خونریزی واژینال ، درد شکمی یا لگنی (معمولا قوی تر در یک طرف)، درد شانه، ضعف یا سرگیجه باشد. این علائم همچنین ممکن است در سایر بیماری ها مانند کیست تخمدان، سقط جنین غیرعمدی  یا حتی حاملگی طبیعی اتفاق بیافتد، به همین علت این علائم به تهایی به این معنی نیست که یک زن حاملگی خارج رحمی دارد.

اگر حاملگی خارج از رحم مشکوک باشید، آزمایش خون برای بتا-HCG، هورمون هایی که در حین بارداری در خون هستند و سونوگرافی بعد از ۶ هفته می تواند برای تایید تشخیص استفاده شود. پارگی در حاملگی خارج رحمی می تواند تهدید کننده زندگی باشد و به مراقبت های اورژانسی نیاز دارد.

abortion pill

به طور کلی احساس ناخوشی یا خفگی

در طول هفته اول تا ده روز پس از سقط جنین، تغییرات هورمونی را تجربه نمیکنید. همانطور که بدن شما به حالت طبیعی بازمیگردد، ممکن است در طول چند روز سردرد ایجاد شود و احساس سردی کنید.

abortion pill:علائم سقط جنین ناقص

عفونت های باکتری می توانند به سرعت گسترش پیدا کنند و به سرعت به هپاتیت تبدیل شوند، بنابراین اگر بعد از سقط جنین علائم زیر را داشته باشید، بلافاصله به اورژانس بروید:

 • خونریزی طولانی مدت و گرفتگی عضلانی (طولانی تر از دو هفته)
 • تب بیش از ۱۰۰٫۴ درجه
 • ترشح واژن بوی بد
 • درد لگن
 • خواب آلودگی غیرمعمول

تشخیص سقط جنین ناقص

اگر پس از سقط جنین علائم عفونت داشته باشید، پزشک شما سونوگرافی را انجام می دهد تا بافت حفظ شده در رحم را دنبال کند. او فشار خون شما (که در طول سپسیس اتفاق می افتد)، ضربان قلب (که بالا می رود) و میزان اشباع اکسیژن شما (که کاهش می یابد) را بررسی می کند.

پزشک شما همچنین آزمایش های خون را انجام می دهد که عوامل خاصی را تعیین می کند که نشان دهنده وجود باکتری در جریان خون است. این شاخصها عبارتند از:

abortion pill

 • تعداد گلبولهای سفید خون بالا
 • سلول های سفید خون بی حرکت در گردش خون
 • افزایش پلاکت C واکنش پذیر پلاسما
 • افزایش پروکلسیتونین (PCT)
 • سطح کراتینین بالا
 • سطوح پلاکتی پایین
 • سطوح بالای بیلی روبین
 • سطح لاکتات بالا

عوارض سقط ناقص

 1. ۱٫ خونریزی طولانی مدت

بسیاری از سقط های ناقص، دوره خونریزی طولانی تر از سقط های طبیعی دارند. اگر خستگی ، دلتنگی یا افزایش ضربان قلب را تجربه کنید ، باید بلافاصله به اورژانس بروید. درصد کمی از زنان در معرض خطر خونريزي در طي ناکامي سقط  خود قرار دارند.

 1. ۲٫ خطر ابتلا به عفونت

سقط جنین ناقص با خطر عفونت مواجه می شود که اگر بلافاصله درمان نشود خطرناک است. تب، لرز و تخلیه ناخوشاینداز واژن معمولا علائمی هستند که نشان می دهد شما عفونت را ایجاد کرده اید .

abortion pill

 1. ۳٫ سندرم Asherman

در سندرم Asherman، چسبندگی، در رحم، باعث مشکلات باروری و سقط جنین بیشتر میشود. این یک عارضه نادر از روش D & C است . این معمولا با جراحی حذف چسبندگی برای تسکین حاملگی دوباره درمان میشود.

abortion pill-سقط جنین:۲۰علت-علائم:نزدیکی پس از سقط جنین

با هر درخواست پرس و جو از طریق تماس با ما تماس بگیریدتوصیه می کنیم که به مدت ۲ هفته پس از سقط جنین  رابطه جنسی نداشته باشید تا خطر عفونت را به حداقل برسانید.  بدین ترتیب بدن شما بهترین فرصت را برای بهبودی پس از درمان به شما می دهد. اگر از روش پیشگیری از بارداری استفاده نکردید، احتمالا  دوباره باردار شوید.

abortion pill:تست بارداری پس از سقط جنین

تست بارداری را برای ۴ هفته پس از سقط جنین، انجام دهید. یک تست انجام شده قبل از ۳ هفته پس از درمان ممکن است نتایج اشتباهی را به شما بدهد.

abortion pill: درد شکمی یا ناراحتی بعداز سقط جنین

درد و یا ناراحتی در شکم شما، که توسط داروهای تسکین درد یا پد حرارتی کمک نمی کند، می تواند علامتی از عوارض جدی باشد.

اکثر عوارض جانبی طبیعی را می توان با استراحت اداره کرد، هرچند اکثر زنان ترجیح می دهند تا یک یا دو روز پس از سقط جنین، تا زمانی که بتوانند به سطح فعالیت های عادی بازگردند، استراحت کنند. اجازه دهید بدن شما راهنمای شما باشد

abortion pill

با وجود اینکه احساس خوبی دارید، برای هفته اول تمرین نکنید.

افزایش فعالیت (مانند بازگشت به کار) ممکن است موجب گرفتگی شکمی و خونریزی شود.

تورم پستان ممکن است تا ۲ هفته طول بکشد.

اجتناب از تحریک نوک پستان ها برای کاهش تخلیه پستان.

بیشتر علائم بارداری در عرض ۲۴ ساعت پس از سقط جنین شروع به فروپاشی می کنند و تهوع معمولا تا سومین روز از بین می رود.

مراقبت از خود پس از سقط جنین مهم است.

abortion pill

زعفران در سقط جنین

البته مصرف زعفران در طول دوره بحرانی بارداری، سه ماهه اول بارداری، که تشکیل ارگان ها است، می تواند یک جنین را مجروح کند.
مصرف زعفران در سه ماهه اول بارداری برای سقط جنین باعث افزایش پروستاگلاندین در رحم می شود و در نتیجه احتمال سقط جنین در سه ماهه اول بارداری را افزایش می دهد.
و همچنین مصرف متوازن زعفران پس از سه ماه اول بارداری مفید است و مادر برای تحویل راحت و آسان آماده می شود.

 چه مقدار زعفران باعث سقط جنین می شود؟

برای سقط جنین با استفاده از زعفران  ، می توانید ۵ گرم زعفران را در دو صد میلی گرم آب بنوشید و۴ بار در روز از ۶ قاشق چای خوری این عصاره نوشید.  مصرف
زعفران بیش از ۲ گرم در روز مضر است، اما می تواند به طور معمول به ۱۰ گرم در ماه استفاده شود و بسیار مفید است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید