دخترانه
مجله سلامت!

عکس انواع پرده بکارت&تصویر بکارت ۹۸

عکس انواع پرده بکارت

عکس انواع پرده بکارت:پرده بکارت در بعضی جوامع از اهمیت اجتماعی خاصی برخورداراست.بخصوص در کشورهای اسلامی که بعنوان یک معیار نجابت قبل از ازدواج اهمیت بیشتری را کسب میکند.با افزایش سن پرده بکارت دچار تغییراتی میشود.

رایجترین اشکال پرده بکارت به شرح زیر است:

Annular عکس پرده بکارت حلقوی

این شکل پرده بکارت گرد حلقویست و یک سوراخ مدور در وسط دارد. گاهی این سوراخ انقدر بزرگ است که الت تناسلی براحتی از ان میگذرد.این رایجترین شکل پرده بکارت است . ( ۶۰ – ۹۵ %) .دونوع پرده بکارت حلقوی ارتجاعی و غیر ارتجاعی وجود دارد.

Crescenteعکس پرده بکارت هلالی

این پرده بکارت شبیه یک هلال ماه است . و غشا ان نازک‌تر است ومعمولا بین  ۳.۵تا۲۰درصد مشاهده میشود.

Septate عکس  پرده بکارت دیواره دار

در وسط پرده بکارت یک دیواره اضافی وجود دارد، که ورودی پرده بکارت  به دو قسمت تقسیم میشود.زنانی که چنین بکارتی دارند معمولا در رابطه جنسی و گذاشتن تامپون دچار مشکل میشوند.این شکل در ۱.۵تا ۵درصد دیده میشود.

Cribriform عکس پرده بکارت غربالی

پرده بکارتی که بیش از یک سوراخ دروسط ان وجود دارد و مانند الک یا غربال میباشد. معمولا در کمتر از ۱ درصد از زنان مشاهده میشود.

Imperforate عکس پرده بکارت بدون سوراخ

هیچ سوراخی در وسط غشا و ورود ی واژینال وجود ندارد وکاملا بسته است . دختران با این نوع پرده بکارت خونریزی قاعدگی ندارند و خونریزی پشت پرده بکارت جمع میشود وشرایط دردناکی رخ می‌دهد به همین دلیل با یک جراحی کوچک یک سوراخ در وسط بکارت ایجاد میکنند.

Carunculae عکس پرده بکارت پاره شده

در زنانی که زایمان طبیعی ( vaginally )، دارند پرده بکارت بصورت لبه های باقیمانده در اطراف ورودی واژن وجود دارد.
هر دختری پرده بکارت متفاوتی از نظر شکل اندازه ورنگ دارد مانند :گوش چشم و…..پرده بکارت درست در ورودی واژن قرار دارد بنابراین با هر نزدیکی سطحی هم امکان اسیب وجود دارد .پرده بکارت اشکال ترکیبی مختلفی دارد بنابراین به هیچ عنوان بکارت خود را با عکسهای سایت مقایسه نکنید.در ضمن امکان معاینه بکارت توسط خود فرد وجود ندارد.گاهی با وجود پرده بکارت سالم نیز ممکن است بارداری رخ دهد .و اگر در ماه اول بارداری تشخیص داده شود سقط بدون پارگی پرده بکارت  ممکن است انجام شود.

پرده بکارت یک شاخص مهم در تشخیص تجاوزات وسوءاستفاده جنسی در فوریتهای پزشکی میباشد.میزان پارگی و خونریزی بکارت به قطر الت تناسلی مرد هم بستگی دارد.

در تعداد کمی از زنان پرده بکارت مادرزادی وجود ندارد.اگر زنی در هنگام سکس، آرام و بدون استرس و ترس باشد ، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشدو احساس راحتی کند و دهانه واژنش به اندازه کافی مرطوب میشودو آلت تناسلی مرد به نرمی وبدون اصطحکاک وارد واژن او می شود و به این ترتیب در اولین ارتباط جنسی  خونریزی نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ ترخواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.

بعضی اقایان ادعا می کنند که می توانند در حین سکس تشخیص بدهند که دختری باکره میباشد یا خیر، چنین نیست. تنها چیزی که اقایان می توانند حس کنند،استرس و نگران بودن زن است که به همین دلیل خودشان را منقبض کرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر می شود.از آنجائیکه در نظر مردم پرده بکارت، پرده ای بسیار سفت و محکم است که با ورود انگشت به یک مانع برخورد میشودو تنها با فشار پاره می شود، برخی مردها در هنگام سکس فشار زیادی به دهانه واژن آورده و موجب پارگی دهانه واژن وحتی اطراف واژن، درد و خونریزی می شوند. در صورتیکه، اگر زن هنگام سکس آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید