دخترانه
مجله سلامت!

پرده بکارت ودرد پارگی پرده بکارت /ترمیم وجراحی

پارگی پرده بکارت:درشروع این مقاله اول بیایید بدانیم که رینگ پرده بکارت چیست و چرا ما باید درباره ان بدانیم؟

پرده بکارت ودرد پارگی پرده بکارت /ترمیم وجراحی

پرده بکارت یک غشائ نازک هلالی و مخاطی در عمق ۵/تا۲سانتی کانال واژن قرار دارد..دربرخی از زنان اصلا پرده بکارت وجود ندارد.پرده بکارت ممکن است در خلال فعالیت ورزشی یا اسکی وخودارضایی ویا استفاده از تامپون پاره شود.

۱-پرده بکارت از کلمه یونانی hymen گرفته شده به معنی غشاء میباشد که بیشتر یک دانش افسانه ای در بعضی فرهنگها میباشد.

۲-به بقایای باقیمانده پس از پارگی پرده بکارت carunculae myrtiformes گفته میشود.

۳-حلقه بکارت به عنوان نقطه عطفی دربررسی های لگنی وپرولاپسها وپیوند اعضا ی لگنی محسوب میشود.

۴-پرده بکارت عمدتا از بافت پیوندی الاستیک وکلاژنی تشکیل شده وهردو سطح بیرونی ودرونی با لایه اپیتلیوم پوشیده شده است.پرده بکارت عمدتا به رنگ صورتی ست ودارای یک سوراخ در وسط ان میباشد که اجازه خروج خون قاعدگی وترشحات واژن را میدهد.

۵-دربدو تولد رینگ بکارت مانند یک حلقه اشک است.وازدوره نوزادی به ازای هر سال ۱میلیمتر قطر حلقه بکارت افزایش می یابد.

۶-خونریزی در اولین نزدیکی لزوما به معنای پارگی پرده بکارت نیست.شاید این خونریزی در اثر فشار عضلات واژن ویا پارگی پرینه وخراش لبه های پرده بکارت باشد.

۷-شایعترین شکل پرده بکارت نوع هلالی یا حلقوی میباشد.

۸-هدف فیزیولوژیکی پرده بکارت یکی از اسرارهای ابدی بدن زنان است. یک نظریه درمورد ماهیت وچرایی پرده بکارت میگوید که جلوگیری از ورود میکروبها وباکتریها به درون واژن کودکان است ویا مهرتایید عدم امیزش جنسی قبل ازدواج است.

۹-درموارد بسیار نادری پرده بکارت میتواند بدون سوراخ باشد که خون قاعدگی نمیتواند خارج شود درین صورت جراح با یک برش صلیبی منفذی در پرده ایجاد میکند تا خونریزی ماهانه خارج شود imperforate hymen

کاهش درد پارگی پرده بکارت :

قبل از ازدواج و شب زفاف حتما برای معاینه پرده بکارت خود اقدام کنید. اولین شب نزدیکی خود را بعد از شب عروسی موکول کنید. درشروع رابطه اولین نکته اینست که ترس را از خود دور کنید. نفس عمیق بکشید و ارام باشید.همسر شما حتما باید شمارا تحریک جنسی کرده و با شما معاشقه کند.

برای به حداقل رساندن درد و کاهش اصطحکاک از یک ژل بهداشتی امیزشی روان کننده(لوبریکنت)استفاده کنید و محیط اطراف را مرطوب کنید.اول با وارد کردن یک انگشت وایجاد فشار ولرزش انگشت دوم را به ارامی وارد کنید وماساژ دهید وبه ارامی با همسرتان صحبت کنید .

اگر باز هم دردی احساس شد میتوانید از یک ژل بی حس کننده استفاده کنید ویک ارامبخش بخوریدکه البته لذت جنسی شما را کاهش میدهد.ممکن است در اولین تجربه نزدیکی خونریزی نداشته باشید و با تکرار دفعات دچار مقداری خونریزی شوید .اگر خونریزی شما تا چند روز طول کشید حتما جهت معاینه به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید