دخترانه
مجله سلامت!

۲۰ روش جالب که بفهمیم جنسیت جنین پسر است

جنین پسر:به غذاهای شور تمایل دارید؟ موهای درخشان و پوست شفافی دارید؟ شکمتان به جلو برآمده شده است؟ ما قابلیت اعتماد به تمام داستان ها و افسانه های گفته شده در مورد نشانه های پسر داشتن را بررسی کرده و به اضافه خلاصه ای از حالات پزشکی را به شما می گوییم. نمی توانید صبر کنید تا ببینید لباس های بچه را چه رنگی بخرید؟ برای بسیاری از کسانی که قرار است مادر شوند، دانستن این که دختر دارند یا پسر، حتی در سه ماهه اول یک سوال بدون پاسخ بزرگ می ماند.

جنین پسر

۲۰ روش جالب که بفهمیم جنسیت جنین پسر است

اگرچه جنسیت بچه به صورت ژنتیکی از دقیقه ای که شما باردار شدید، تعیین می شود و اندام های جنسی آن در هفته ۱۱ شروع به شکل گرفتن می کند، ممکن است ۴ تا ۵ ماه طول بکشد تا سونوگرافی بتواند واقعا جنسیت را تایید کند. در اینجا ما تمام نشانه های مختلفی که می گویند شما پسر دارید را از افسانه های قدیمی – برخی از آن ها در مقایسه با بقیه قابل اعتمادتر هستند-  تا فرایندهای پزشکی – که برخی از آن ها ایمن تر از بقیه است- جستجو کرده ایم تا ببینیم چقدر قابل اعتماد هستند؟

 1. ضربان قلب بچه کمتر از ۱۴۰ ضربه در دقیه است.

این تست جنسیت بچه مطرح کننده این است که اگر قلب بچه سریع تر از ۱۴۰ ضربه در دقیقه بزند، شما باید اتاق کودک را صورتی رنگ کنید. اگرچه به نظر می رسد یک تشخیص پزشکی باشد، در واقع وقتی یک مطالعه در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ روی ۴۷۷ شکم  در ۱۲ هفته اول بارداری انجام شد، قلب پسرها کمی سریع تر و حدود ۱۵۴٫۹ ضربه در دقیقه می زد و دخترها حدود ۱۵۱٫۷ بود (در واقع این اختلاف از نظر آماری قابل توجه نیست. مطالعه فقط نشان داد که تمام بچه ها، صرف از نظر جنسیت، در سه ماهه اول باید ضربان قلب بالای ۱۴۰ ضربه در دقیقه داشته باشند. ضربان قلب با ادامه بارداری کاهش می یابد.)

جالب است که در هنگام زایمان، بچه های دختر ضربان قلب سریع تری نسبت به پسرها داشتند.

 1. ناخوشی صبحگاه که خیلی هم بد نیست

گفته شده است که زن بارداری که پسر دارد استفراغ کمتری دارد زیرا سطوح بالاتر هورمونی در دختران باعث بدتر شدن ناخوشی صبحگاهی می شود. مجله پزشکی بریتانیایی، Lancent یک مطالعه را منتشر کرده است که نشان می دهد مادرانی با هایپر امسیس گراویدروم(رنج ناخوشی صبحگاهی شدید با احتمال پرنسس کیت و امی شومر همراه است) با احتمال بیشتر دختر داشتن در ارتباط است. همانطور که به خاطر می آورید، کیت پیر بیچاره دچار این حالات برای هر سه بارداری خود بود و در آخر  شانس او را به سمت داشتن دو پسر و یک دختر رهسپار کرد. بنابراین، این روش پیش بینی قطعی تضمین کننده ای  از پسر بودن بچه نیست. همچنین، اگر بچه اول شما باشد، چطور باید فهمید ناخوشی صبحگاهی بدتر است یا نه؟

جنین پسر

 1. پوست و موی درخشان

وقتی زنی یک پسر را حامله است، حکایات زنان قدیمی می گوید پوست شما با احتمال زیادی عاری از جوش (مجددا به دلیل نداشتن هورمون های مزاحم زنانه که گفته می شود باعث بروز آن هاست) و موهایتان ضخیم و درخشان (به دلیل مزایای تستسترون مردانه) می باشد.

در واقع، حاملگی تمام هورمون های شما را به هم می ریزد و تفاوت بین هورمون های پسربچه و دختربچه خیلی قابل توجه نیست. به هر صورت، چه پوست خوب باشد چه بد، چه موها کم پشت باشد چه پر پشت، این می تواند در دوره ۹ ماهه به هر سمتی برود.

The sun یک مطالعه فرانسوی را گزارش کرده است که می گوید “مادرهایی که از آکنه در دوران بارداری رنج می برند ۹۰ درصد احتمال دارد که دختر به دنیا بیاورند”.

در یک مقاله در Carolina Parent دکتر کلی لگت افسانه مو را مورد سنجش قرار داده است: “سن شما روی بافت موهایتان بیشتر اثرگذار خواهد بود تا حاملگی شما”.

به طور نرمال، یک زن حدود ۱۰۰ تار از موهای خود را در چرخه طبیعی رشد مو از دست می دهد. “دکتر آویوا استین متخصص زنان و زایمان در همان مقاله می گوید: در طول بارداری صرف نظر از جنسیت بچه، هورمون استروژن فاز رشد موی زن حامله را طولانی می کند که منجر به کمتر شدن ریزش مو می شود ”

 1. اگر تمام آن به جلو آمده است

یک باور قدیمی وجود دارد که اگر وزن بارداری شما بیشتر روی باسن و هیپ های شما بیفتد دختر دارید (مجددا به دلیل هورمون مزاحم استروژن) اما اگر بچه فقط رو به جلو برجسته شده باشد، پس احتمال پسر بودن بیشتر است.

طبق BBC، این تئوری آب را حفظ نمی کند، چراکه شکل شکم بستگی به موقعیت جنین دارد: “ اگر به پشت در جلوی شکم مادر قرار داشته باشد، باعث می شود شکم شما به سمت جلو برجسته شود. اگر پشت بچه موازی با پشت مادر باشد نتیجه این است که شکم پهن تر به نظر برسد. و از آنجا که موقعیت بچه که در طول رشد تطابق می یابد، بسته به جنسیت نیست، این که شکل شکم نشان می دهد پسر دارید یا دختر افسانه است.

همچنین، قرار گر فتن وزن روی  هیپ ها و باسن یک ذخیره طبیعی موادغذایی است برای غذای اضافی که بچه با هر جنسیتی به آن نیاز دارد. پروفسور کاتلین م. راسموسن می گوید “انتهای پشت، دقیقا همان جاییست که ما می خواهیم یک زن وزن داشته باشد” .  “چربی ذخیره شده در اینجا احشایی نیست، به بافت سخت تجزیه شونده مثل چربی های شکم تبدیل نمی شود، که از بین رفتن آن را پس از بارداری آسان می کند”.

جنین پسر

 1. اشتیاق به چیپس، نه بستنی

یک تئوری در این باره وجود دارد که اگر به غذاهای شور و خوش طعم تمایل دارید، پسر دارید و اگر تمایل شدیدی به غذاهای شیرین دارید، احتمالا دختر دارید. تمام این که “هرچیز خوبی که دختران دوست دارند مطرح کننده دختر بودن است” شبیه یک شعر است که نشان می دهد “قند و ادویه و تمام چیزهای خوب” به معنی دختر است.

بنابراین اگر شما در بارداری قدیمی خود تمایل به ترشی و بستنی باهم داشتید چه؟ ترش و شیرین؟

گزارش Livestrong.com  در مورد تمام تمایلات در بارداری، می گوید “هیچ شواهد علمی برای حمایت از این باورها وجود ندارد”

در واقع، این بچه کوچک درون شما فقط تمام غذاهایی که شما خورده اید را در طول رشد خود دریافت می کند، بنا براین چگونه این که تمایلات شما به چه چیزی است مطرح کننده جنسیت بچه می باشد، صرف نظر از پسر یا دختر بودن، مردود است.

 1. اشتهای زیاد

داستان قدیمی که می گوید مادرانی که پسر دارند بیشتر می خورند، درست به نظر می رسد، یک مطالعه امریکایی گزارش کرده است که از ۲۴۴ زن مورد آزمایش، به طور متوسط آن هایی که پسر داشتند ۱۰% بیشتر از آن هایی که دختر داشتند می خوردند.

در مجله پزشکی بریتانیایی، پروفسور دیمیترو تریکوپولوس می نویسد: یافته های ما از این فرضیه که  پسرها ممکن است نسبت به  جنین دختر به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند، حمایت می کند”

 1. ادامه داnن جنین به پایین رفتن

باور عمومی وجود دارد که شما می توانید با نگاه کردن به آنچه حامله هستید، جنسیت بچه را بگویید، با این تئوری که دختران بالاتر می نشینند و پسران در پایین باقی  می مانند.

همانند که تئوری “وزن شما به کجا می افتد” ، به نظر می رسد دلیل – یا مبنای – خوبی برای این داستان قدیمی وجود نداشته باشد.

پروفسور استیو روبسون، نایب رئیس دانشکده زنان و زایمان دانشگاه سلطنتی استرالیا ونیوزلند به هافینگتن پست استرالیا می گوید “مضخص است که ژنیتال های بچه هیچ اثری روی چگونگی شکل بدن مادر در هنگام بارداری ندارد.  نحوه حمل یک نوزاد بیشتر با اندازه نوزاد در ارتباط است – پس شکم تمایل به بالا آمدن دارد.”

 1. چرخش حلقه ازدواج

جنین پسر

۲۰ روش  جنسیت جنین پسر

حلقه خود را به یک قطعه رشته گره زده و آن را جلوی شکم خود نگه دارید. اگر به عقب و جلو نوسان کرد پسر دارید و اگر به صورت دایره ای چرخید دختر دارید ( با این که برخی سایت ها می گویند طور دیگری است، به شما نشان می دهیم که چقدر این افسانه قابل اعتماد است)

 1. حقه هفته

همانند ph استخر، می توانید PH ادرار را هم اندازه گیری کنید. افزودن دراینو (صافی خشک) به ادرار شما ظاهرا برای دختران سبز می شود و برای پسران آبی می شود. اگر در آب باشد چه؟ در واقع، بسیاری از سایت ها بیان می کنند این روش نمی تواند رنگ نشان دهنده نتیجه باشد.

همچنین گزارشات خیلی خوب خوانوادگی نشان می دهد که مخلوط کردن این دو ماده بسیار خطرناک است چراکه می تواند منجر به بخاراتی شود که اصلا سالم نیستند.

یک روش ایمن تر توسط  مادران سالم مطر ح شده که آن افزودن بیکارب به ادرار است. که اگر جوشید پسر است.

مدیکال نیوز تودی، می گوید که این صحت ندارد: “اثباتی برای این که جنسیت بچه به دنیا نیامده اثری روی PH ادرار مادر داشته باشد، وجود ندارد. همچنین، عوامل شناخته شده بسیار دیگری ادرار را کمتر یا بیشتر اسیدی می کند.”

 ۱۰-نمودار تولد چینی

اهممم. ظاهرا یک سند چینی کهن وجود دارد که فقط نیازمند سال تولد چینی مادر و ماه چینی بارداری برای نشان دادن جنسیت بچه شماست. شما می توانید آن را اینجا امتحان کنید.

اما به عنوان مادر یک دوقلو با یک پسر و یک دختر، چه کسی حدس می زند که در همان ماه باردار شده وقتی در سن من بوده است، این روش با قطعیت ۵۰% برای من شکست خورد.

 ۱۱-کلیدی برای بلند کردن

کمی فکر کنید: شما نمی توانید آن را انجام دهید اگر آن را خوانده باشید. یک کلید روبروی زن باردار قرار می گیرد. اگر او کلید را از بالای چاق تر آن بردارد، به جای قسمت دراز و باریک آن، پسر دارد. این روش قطعا بیشتر به سمت داستان یک زن متاهل قدیمی شبیه است.

 ۱۲-پدران لاغر

به نظر می رسد کمی صحت داشته باشد. یک مطالعه دانمارکی نشان داد که پدرانی که وزن بیشتری در زمان حاملگی همسرانشان می گیرند، احتمال بیشتری برای دختر دار شدن دارند.

 ۱۳-بهترین پای جلو

The 15th century Distaff Gospels پیشنهاد کرده است که کسانی که در هنگام راه رفتن ابتدا پای راستشان را جلو می گذارند، پسر دارند. تعجبی ندارد که من هیچ تحقیقی در مورد این تئوری پیدا نکردم.

 1. غریزه مادری

حدس زدن جنسیت بچه که انتظار می رود ۵۰ درصد از موارد درست در بیاید. اما یک مطالعه علمی جدید اثبات کرده است که غریزه مادر – که مادر فقط یک حس شکم گنده ای دارد- بیشتر اوقات صحیح در می آید با حدس های صحیح حدود ۷۰% موارد.

 ۱۵-تست های جنسیت بی شمار

ادعا می شود که محصولات موجود مانند Chemist Warehouse قادر به گفتن جنسیت فرزند شما در هفته ۱۰ می باشند.

جنین پسر

 1. آزمایش خون

این آزمایش را می توان از هفته حدود نهم انجام داد و گرفتن نتیجه آن تقریبا یک هفته طول می کشد. پاتولوژیست ها در نمونه خون شما به دنبال یک DNA بچه می گردند که می تواند جنسیت بچه را نیز آشکار کند. هدف از این آزمایش بیشتر برای بررسی سندروم داون و دیگر بیماری های ژنتیکی است بنابراین لازم است به این توجه داشته باشید.

۱۷ -۱۸- CVS یا آزمایش آمینوسنتز

نمونه برداری ویلی کوریونی (که مقداری از جفت را مورد آزمایش قرار می دهد) را می توان در هفته ۱۱ تا ۱۳ انجام داد. آمینو (که مایع آمنیوتیک را مورد آزمایش قرار می دهد) را می توان از هفته ۱۶ تا ۲۰ بارداری انجام داد. با این که این فرایندهای تهاجمی می تواند جنسیت بچه را با دقت ۹۹% پیش بینی کند، هردو دارای خطر سقط می باشند، بنابراین جز برای رد کردن بیماری های ژنتیکی توصیه نمی شود.

 1. سونوگرافی

قابل اعتمادترین روش فیلم گرفتن از بچه کوچک و در صورت مقدور بودن، دیدن آن چیزی است که لازم است ببینیم. اما یک هشدار، بچه ممکن است با عکس گرفتن همکاری نکند و در برخی موارد نادر ممکن است اشتباها تشخیص داده شود. سونوگرافی معمولا بین ۱۸ و ۲۶ هفته انجام می شود و یک بخش روتین از آزمایشات پزشکی  پیش از تولد می باشد.

 1. تولد

وقتی شک دارید، تا به دنیا آمدن آن صبر کنید. این یک نتیجه کاملا قطعی است که این می شود و یا آن. شما در هر بارداری  ۵۰% شانس پسر داشتن دارید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید