دخترانه
مجله سلامت!

نحوه مراقبت از نوزاد چگونه است؟

نحوه مراقبت از نوزاد چگونه است؟

به مادران جدید تبریک می گوییم! همه مادرها ناراحتی ۹ ماهه بارداری را تحمل کرده اند و با موفقیت از زایمان عبور کرده اند، و در حال حاضر یک زندگی جدید در مقابل آن ها قرار دارد. شادی و خوشبختی ایجاد یک زندگی جدید در دنیا را نمی توان با کلمات توصیف کرد.
پدر و مادر شدن شگفت انگیز ترین احساس در جهان است، اما مراقبت از فرزند پرمشغله ترین زمان در زندگی شما خواهد بود. بنابراین در اینجا چند نکته درباره نحوه مراقبت از نوزاد وجود دارد.
در خصوص نوزادان مسئولیت های زیادی وجود دارد که می تواند باعث نگرانی بیشتر مادران شود، به خصوص کسانی که زمان زیادی را صرف نوزادان نمی کنند. در حقیقت، بسیاری از والدین وقتی زمان بردن نوزاد از بیمارستان به خانه می رسد نگران می شوند و احساس می کنند آمادگی کافی ندارند.
در هنگام مراقبت از نوزاد تازه متولد شده نکات مهمی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. این نکات و پیشنهادات باعث می شود مراقبت برای پدر و مادر جدید کمی ساده تر شود.
کودک خود را درست نگه دارید
اگر اولین فرزند شما باشد، درست نگه داشتن نوزاد برایتان سخت خواهد بود. همیشه یک دست زیر گردن نوزاد متولد شده باشد زیرا استخوان های نوزاد نرم است.
تغذیه
مهم نیست به نوزاد شیر مادر می دهید یا شیر خشک، فقط به یاد داشته باشید که این بهترین زمانی است که با نوزاد خود می گذرانید.
• تغذیه با شیر مادر: شیردهی نه تنها از بیماری فرزند جلوگیری می کند، بلکه باعث تقویت پیوند عشق شما می شود.
• تغذیه با شیشه شیر: این تغذیه به فرزندتان کمک می کند که وقت خود را با پدر یا پدربزرگ و مادربزرگش صرف کند.
به فرزندتان کمک کنید آروغ بزند
برای این که نوزاد تازه متولد شده بتواند آروغ بزند باید صاف بایستد. صورت نوزاد را به سمت سینه خود نگه دارید. به آرامی روی پشت او ضربه بزنید تا صدای آروغ او را بشنوید.

تغدیه نوزاد با شیر خشک
تغییر پوشک
تغییر پوشک نوزاد تازه متولد شده می تواند یک کار خسته کننده باشد، اما برای جلوگیری از آلودگی و جوش زدن باید پوشک او را زود به زود عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز همیشه آماده است. پس از در آوردن پوشک، اندام تناسلی کودک را با دستمال نرم تمیز کنید.
حمام اسفنجی نوزاد تازه متولد شده
همیشه در هنگام حمام کردن نوزاد تازه متولد شده، از آب ولرم استفاده کنید. نوزاد را به آرامی با اسفنج بشویید زیرا نوزاد استخوان های نرمی دارد.
ماساژ
ماساژ برای رشد و هماهنگی نوزاد بسیار مهم است. علاوه بر این تعامل / بازی با فرزند می تواند پیوند بین شما و کودک را تقویت کند.
واکسیناسیون
مراقبت های پزشکی نوزاد نیز مهم است. برای واکسیناسیون نوزاد تازه متولد شده به پزشک مراجعه کنید.
اسباب بازی های کودکان
اجازه ندهید نوزاد با اسباب بازی های سفت بازی کند. در هنگام بازی با اسباب بازی های نرم در اطراف او باشید.
خواب سالم
نوزاد ممکن است حدود ۱۵ ساعت در روز بخوابد، بنابراین برای خواب سالم او اطمینان حاصل کنید که او در موقعیت مناسب قرار دارد. نوزاد را به پشت بگذارید و مطمئن شوید که سر او در خواب پوشیده نباشد.
چند لایه لباس
نوزادان تازه متولد شده بسیار حساس به سرما هستند، بنابراین برای جلوگیری از بیماری لباس های نرم و چند لایه لباس به نوزاد بپوشانید.
اتاق را گرم نگه دارید
در ابتدا اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب کودک گرم است. برای جلوگیری از ورود هوای سرد به اتاق کودک، تمام پنجره ها را در شب ببندید. با این حال، تهویه مناسب را نیز تأمین کنید.
از پتوهای سنگین برای نوزاد اجتناب کنید
ممکن است فکر کنید باید پتوی گرمی روی نوزاد بیندازید اما این کار را انجام ندهید. برای جلوگیری از خطر SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) از قرار دادن پتوهای سنگین یا چند پتو بر روی نوزاد اجتناب کنید.
از یک دستگاه تهویه استفاده کنید
به طور کلی ماه های زمستان نیاز به بخاری در اتاق نوزاد است. اگر از یک دستگاه استفاده می کنید، از یک رطوبت ساز نیز استفاده کنید. این دستگاه میزان رطوبت در اتاق کودک را حفظ خواهد کرد و همچنین باعث جلوگیری از کاهش رطوبت پوست نوزاد خواهد شد.
راهنمایی های فوق به شما کمک خواهد کرد که نوزاد را در هر فصل سالم نگهداری کنید. اگر نوزاد تب و یا سرماخوردگی دارد حتما به پزشک مراجعه کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید