دخترانه
مجله سلامت!

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

 

جواب کوتاه بله است شما با مصرف قرص LDهم می توانید باردار شوید. بدون قرص ضد بارداری احتمال بارداری ۱۰۰درصد است . قرص بیش از ۹۹%  در جلوگیری از بارداری موثر است. با استفاده مناسب از قرص افزایش احتمال برای زن ۱ در ۱۰۰۰ است . البته اگر شما موفق به مصرف درست قرص شدید شانس خود را برای افزایش بارداری غیر منتظره کاهش دادید. اینکه شما باید قرص را چگونه مصرف کنید نوع قرص به نوع مصرف شما بستگی دارد. دو نوع وجود دارد: قرص ترکیبی بهداشتی و قرص پروژسترون. قرص کوچکتر به طور منظم از قرص ترکیبی گرفته شده است و همچنین محدوده خطا کمتر است.

چگونگی مصرف قرص  ال دی

قرص ترکیبی به طور کلی روزانه به مدت ۲۱ روز مصرف شود پس برای هفت روز بعد از آن شما باید دوره خود را متوقف کنید. پس از هفت روز استراحت،  چرخه ۲۱ روز است. شما همیشه باید قرص های ترکیبی را در جهت صحیح و در حدود همان زمان هر روز مصرف کنید . با این حال قرص های ترکیبی در برابر بارداری محافظت می کنند.

چگونگی مصرف قرص پروژسترونی

قرص پروژسترون هر روز بدون وقفه مصرف شود. شما باید قرص ها را در نظم مشخص شده مطابق بسته مصرف کنید. زمان برای قرص های کوچک از فراموش شده بسیار حساس تر از قرص های ترکیبی است. اکثر قرص های کوچک باید در عرض سه ساعت از همان زمان هر روز مصرف شود. ( غیر از مارک های قرص که هر دو ساعت ۱۲ باید مصرف شود.) یک بار خارج از این سه یا دوازده ساعت شما نه برابر در مقابل بارداری محافظت می شوید.

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

مصرف قرص در زمان درست در جلوگیری از بارداری های ناخواسته بسیار مهم است. شما هرگز مسواک دندان های خود را به دلیل عادت فراموش نمی کنید. این را به نفع خود استفاده کنید. قرص را هر روز پس از مسواک صبح استفاده کنید. زمان مصرف قرص باید به زندگی روزمره شما به همان اندازه تبدیل شود. از موبایل مدرن برای یادآوری روزانه برای خودتان با متن  استفاده کنید بنابراین شما فراموش نمی کنید و اجازه می دهد که یادآوری شود! مطمئن شوید این یادآوری به موقع باشد به عنوان مثال هنوز اواسط بعد از ظهر جلسه تنظیم باشد. یادداشت یادآوری آسان است به نقطه جایی که شما هر روز  نگاه می کنید بچسبانید. داخل درب خانه خود، بنابراین شما قطعا آن را فراموش نمی کنید برای اثر بخشی یادداشت را درخشان و رنگی کنید. نگاه داشتن جلوی چشم، همه ما می دانیم خارج از دید خارج از ذهن است بنابراین سعی کنید و اطمینان حاصل کنید بسته قرص هرگز از چشم شما دور نباشد . به جای داخل کابینت دارو را هرگز باز بسته بر روی میز کنار تخت خود  یا در کنار مسواک خود نگذارید همچنین . . .

احتمال بارداری با مصرف قرص ال دی

پیدا کردن یک جا !

قرص خود را در مکان ها رها نکنید و تصادفی در سراسر خانه پیدا کنید پیدا کردن یک جای دائمی  مشکل نیست. اتاق خواب یا مکان های روشن اما سعی کنید از همان نقطه هر زمان استفاده کنید. طرح احتمالی ، با وجود تلاش اشتباهات اتفاق می افتد. هیچ نقطه تظاهری در غیر این صورت وجود ندارد.

قرص فراموش شده

فراموش کردن قرص نادر نیست اما شما باید بدانید که چگونه باید عمل کنید. اگر هنوز قرص را استفاده نکردید اما در آن زمان ( ۲۴ ساعت برای ترکیب سه و دوازده ساعت برای قرص پروژسترون) سپس به سادگی قرص خود را فراموش کردید و به صورت عادی استفاده کنید. شما هنوز در برابر بارداری محافظت می شوید.اگر شما دو یا چند قرص ترکیبی را فراموش کردید یا خارج از زمان قرص پروژسترون را مصرف کردید سپس شما نمیتوانید در برابر بارداری محفوظ شوید. شما باید به جای بی اثری قرص از انواع حمایت جایگزین ( مانند کاندوم) در طول مقاربت جنسی تا هفته بعد  استفاده کنید.اگر شما تا به حال محافظت جنسی در این دوره نکردید و مایل به پیشگیری از بارداری هستید اورژانسی اقدام کنید. پس از مصرف قرص صبح برای مشاوره بیشتر به درمانگاه بروید.

اگر  با مصرف قرص استفراغ یا اسهال داشته باشیم ممکن باردار شویم؟

بله در برخی شرایط استفراغ یا اسهال می تواند نشانه کاهش اثر بخشی قرص باشد و اینکه شما در خطر و یا بارداری های ناخواسته هستید.اگر شما در عرض دو ساعت مصرف قرص را فراموش کردید آن را استفاده کنید. شما باید قرص دیگر را فورا مصرف کنید. تا در برابر بارداری محافظت شوید و روال معمول خود را باید از سر بگیرید. اگر شما به طور مداوم بیمار می شوید یا تجربه شدید اسهال بیش از ۲۴ ساعت پس از مصرف قرص دارید و سپس ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرید همچنان به صورت عادی قرص را مصرف کنید اما از حفاظت اضافی مانند کاندوم در مقاربت جنسی تا هفته آینده استفاده کنید. اگر شما سکس دارید در این دوره محافظت کنید.

اگر همزمان با مصرف قرص الکل بنوشیم باردار می شویم؟

نه . شایعه های رایجی هست که می گوید که الکل باعث می شود اثر قرص کمتر شود. با این حال هیچ مدرکی دال بر آن وجود ندارد اگر چه الکل ممکن است باعث شودمصرف قرص را فراموش کنید که الکل به طور مستقیم در اثر قرص تاثیر می گذارد.

ایا با  مصرف قرص آنتی بیوتک  باردار می شویم؟

باور معمول است که آنتی بیوتیک با قرص مصرف نشود و مصرف آن اثربخشی قرص را کاهش خواهد داد. بااین حال اکثر آنتی بیوتیک کاملا با مصرف قرص مطمئن است و اثر آن را کاهش نمی دهد. این تصور است که تنها آنتی بیوتیک ریفامپیسین اثر بخشی قرص  را کاهش می دهد. اگر شما آنتی بیوتیک مصرف می کنید ممکن است بخواهید با دکتر خانوادگی تان درباره اینکه آیا شما باید از نوع دیگری از یپشگیری بارداری استفاده کنید صحبت کنید.

 زمان مصرف قرص ال دی

در استفاده یا مصرف ناقص نمی توان بارداری را کنترل  کرد. شما لازم نیست که آن را با دقت علمی مصرف کنید اما باید آن را در  همان زمان هر روز مصرف کنید به خصوص اگر شما در حال مصرف قرص پروژسترون  هستید و یا می توانید باردار شوید. هنگامی که شک دارید توصیه می شود از کاندوم برای هفت روز پس از مصرف قرص استفاده کنید .

شروع مصرف قرص ال دی

اگر شما شروع به مصرف قرص راست پس از پایان دوره خود شما زیادی برای رفتن. اگر شما قرص را در روز تصادفی در وسط ماه شروع کنید شما نیاز به استفاده از یک نسخه برای هفت روز اول با توجه به مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ  دارید و یا ممکن است  باردار شوید.

این اشباهات رایج مصرف قرص در بسیاری از زنان هست. خطر حاملگی کم است اما هنگامی که زمان را اشتباه می کنید از روش پشتیبانی استفاده کنید.

 

 

 

 

86 دیدگاه ها
 1. مينا می گوید

  سلام خسته نباشيد ببخشيد يه سوال داشتم من الان شش روز از اخرين رابطم با نامزدم ميگذره دخول نداشتيم و مني ايشون هم نيومد ولي پيش آب چرا
  بعد از ٢٥ساعت از رابطه ٤ قرص ال دي مصرف كردم و ١٢ ساعت بعد ٤ قرص ديگه كه كمتر از دوساعت بالا اوردم و بعد از ١١ساعت ديگه دوباره ٤ قرص و ١٢ ساعت بعد ٤قرص ديگه مصرف كردم ولي هنوز پريود نشدم
  ايا احتمال بارداري وجود داره؟؟؟؟؟؟؟
  توروخدا جواب بديد من خيلي استرس دارم…..

  1. دكتر مشاوره می گوید

   شما انقدر هورمون خوردید که پریودیتون عقب افتاده فقط باید منتطر باشید

 2. لیلا می گوید

  من پس از ۴روز نزدیکی ۴تا قرص LD خوردم جنین سقط میشود؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر عزیزم قرص ال دی باعث سقط نمیشه بلکه جفت رو محکم تر میکند

 3. Samira می گوید

  سلام من به علت دوري بودن مكاني از همسرم اين ماه دوره قرص ال دي مو ٣روز دير تراز هميشه شروع كردم و طول اين دوره منيك با ه رابطه جنسي با همسرم داشتم خواستم بدونم اگه اين ماه مث ماه هاي قبل سر همون تاريخ قرصمو قطع كنم يعني ٣تا قرص رو مصرم نكنم در صورتي ك رابطه ي ديگه اي نداشته باشم احتمال بارداري وجود داره يا ن؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   اگردیگه نمیخایید ادامه بدید قطع کنید

 4. kk می گوید

  سلام من دوروز بعداز قطع کردن یک دوره مصرف قرص ال دی بدون محافظت نزدیکی داشتم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله احتمال زیاد وجود دارد

   1. kk می گوید

    روز بعدش پریود شدم .ایا بازم جای نگرانی هست؟

 5. F.F می گوید

  سلام
  ۱۱روز بعد پریودیم نزدیکی داشتم روز بعد قرص اورژانسی ۲تایی خوردم.
  یه بچه ۱ساله شیری هم دارم.
  الان ۵ روز پریودیم عقب زده و تست ادرارم مثبت شده
  یعنی واقعا حامله ام؟؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله تست مثبت یعنی باردارید

 6. mm می گوید

  با سلام من از روز ۵ پریودم قرص مصرف کردم و فقط یه بار با همسرم رابطه داشتم در روز ۱۹ آیا احتمال بارداری وجود دارد ممنون میشم سریع جواب بدید.

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر احتمال بارداری ضعیف

 7. گیسو می گوید

  سلام.من روز سوم پریودی قرص رو شروع کردم اولین باره این قرصو میخورم..امروز صب استفراغ کردم مایع زرد و تلخی بود.الان نصف دیگه قرص مونده ایا باردارم؟؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر

   1. گیسو می گوید

    پس چرا همش سردرد و حالت تهوع دارم بو غذاکه میاد حالم بد میشه..خیلی سرم شدید درد میکنه.ممکنه بخاطر قرصه باشه؟؟؟اگه قرص رو قط کنم مشکلی نیس؟چنروز بعدش پریود میشم؟لطفا جوابمو بدید ممنون میشم ازت

 8. سارا می گوید

  سلام ببخشید من با نامزدم رابطه داشتم ولی هنوز باکره هستم و دخول نداشتیم فقط منی ایشون اومد و روز بعد ۴ قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعدش ۲ قرص ال دی ایا میخاستم ببینم ممکنه باردار باشم؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر ممکن نیست

  2. پریسا می گوید

   سلام من کیست تخمدانمو دوماه پیش عمل کردم.دکترگفت برااینکه عود نکنه باید۹دوره قرص ال دی مصرف کنی الان دوره سومشو دارم میخورم دیشب یک رابطه داشتم باهمسرم که آب منی داخل واژن شد خواستم ببینم بااینکه قرص ال دی میخ ورم حامله میشم یا باید اورژانسی بخورم؟

   1. دكتر مشاوره می گوید

    خیر دیگه لازم نیست اورژانسی بخورید

 9. H می گوید

  سلام
  من رابطه داشتم ولي دخترم ممكنه باردار شم ؟ در حال مصرف قرص ديان هستم باز هم امكان بارداري وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   با مصرف قرص خیر احتمال خیلی کمه

 10. نگارین می گوید

  سلام
  من سه روزه قرص ld مصرف میکنم و عید عرویسیمه،میخوام حتما تا حداکثر ۲۴ اسفند پریود شم ایا امکانش هست؟چطور و اینکه اگه روزی دو تا بخورم تا بسته زودتر تمام شه مشکلی برام پیش نمیاد؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بعد از خوردن چند عدد دیگه مصرف نکنید پریود میشوید

 11. ستایش می گوید

  سلام.من ۲ماهه مدام ال دی میخورم ۲۱روز اول با کاندم جلو گیری کردم.از ماهه دوم اب منی داخل واژنم خالی شده الان چند شبه بجای ساعت ۱۲ مجبورم نیم ساعت قرصو زودتر مصرف کنم آیا مشکلی پیش میاد؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر ولی تاثیری هم نخواهد داشت

 12. ستایش می گوید

  خانم دکتر حتما باید سر ساعت بخورم؟مثلا بار اول ساعت ۱۲خوردم هرشب باید سر ساعت ۱۲ بخورم؟
  اگه ۱یا ۲شب ساعت ۱۱ونیم بخورم اشکال داره؟
  چند شبه زیر شکمم شدید درد میکنه سرگیجه دارم همش خوابم میاد خیلی نگران بارداریم

 13. ياس می گوید

  سلام ببخشيد اگر ساعت خوردن قرص عقب جلو بشه مشكلي پيش مياد؟؟ مثلا ١١ شب يا ١٢ يا ١و٢ ؟؟؟؟اگر سر ساعت نخورم احتمال بارداري هست؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر مشکلی ندارد

 14. تبسم می گوید

  معذرت ميخوام چند روز بعد از مصرف قرص ميتونم راحت رابطه داشته باشم…؟؟؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   معمولا بعداز ۲هفته

 15. صدف می گوید

  سلام من یک دوره ال دی خوردم ولی بجای ۲۱ قرص ۲۳ تا خوردم و در دوز ۲۲ نزدیکی بدون جلوگیری داشتم.الان ۴ روزه که قرصو نخوردم و پریود هم نشدم اما علائمش کم و بیش هست.آیا احتمال بارداری وجود داره؟و اینکه آیا من سر ۷ روز باید بسته دوم رو شروع کنم بدون توجه به پریودی ؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله بدون توجه به پریودی

 16. فاطمه می گوید

  سلام من کیست داشتم و برای دفع کیست یک دوره قرص ال دی مصرف کردم. بعد از قطع مصرف پریود نشدم و تست بی بی چک مثبت بود. احتمال بارداری وجود دارد؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   صدر صد باردارهستید

 17. سا را می گوید

  سلام ببیخشیدمن شب رابط داشتم باشوهرم ولی فرداصبح قرص خوردم ممکن باردارباشم

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله امکان بارداری هست

 18. طیبه می گوید

  سلام خسته نباشید.من الان حدود یک سال که هر ماه به طور منظم قرص ال دی مصرف میکنم .این ماه هم بعد از سه روز از شروع پریودم مصرف قرص رو شروع کردم.بعد از ۳روز مصرف قرص وقتی که پریود تموم شد با همسرم رابطه داشتم.میخوام بدونم با اینکه فقط ۳ روز در این دوره قرص مصرف کردم احتمال حاملگی هست؟حتی برای اطمینان بعد حدودا ۱۲ ساعت از رابطه ۴ قرص ال دی مصرف کردم.

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر بعداز ۱ماه از مصرف قرص دیگه احتمال بارداری نیست

 19. رعنا می گوید

  سلام من کیست دارم و دکتر قرص ال دی داده دیروز روز هشتم مصرف قرصم نزدیکی داشتم و اب منی داخل واژن ریخته شده آیا احتمال بارداری هست؟ اگر احتمالش هست چیکار کنم که این اتفاق نیفته؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   احتمال بارداری کمی ضعبف درمورد شما قرص اورژانسی مصرف کنید

 20. سی می گوید

  سلام خانوم دکتر
  چهار روزه که مصرف قرص ال دی رو شروع کردم و امروز با شوهرم رابطه داشتیم و اب منی شوهرم روی الت من ریخته
  ایا احتمال بار داری وجودداره؟
  در کل بعد جند روز از مصرف این قرص میشه رابطه محافظت نشده داشت

  1. دكتر مشاوره می گوید

   احتمال وجود دارد چون از ماه دوم مصرف قرص محافطت از بارداری بوجود می اید

 21. ستاره می گوید

  سلام خسته نباشید
  من باهمسرم رابطه کامل داشتیم وب طور کامل منی ریخته شد(خیلی عذرمیخام ازصریح صحبت کردنم)
  من یک ماهه دارم قرص ال دی میخورم پریودشدم وروزپنجم دوباره شروع ب خوردن قرص ال دی کردم(تقریباالان۵تاخوردم)
  دیشب ک منی ریخته شدترسیدم
  میخاستم بپرسم آیا من باردارم؟
  یامیتونم قرص اورژانسی بخورم ضرری نداره چون ال دی هم میخورم؟؟؟
  ممنون

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر برای شما امکان بارداری وجود ندارد

 22. شقايق می گوید

  سلام خسته نباشيد.من ٤ روزه قرص هاي كنتراسمين رو شروع كردم ، و طي اين ٤روز دوبار رابطه بدون محافظا با همسرم داشتم و كاملا مني داخل واژنم شد. الان حالت تهوع شديد دارم. آيا احتمال بارداري وجود داره؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله احتمال بارداری وجود دارد چونکه از بسته دوم قرصها جلوگیری اثر میکند

 23. پرستو می گوید

  باسلام خانم دکتر
  بنده دور دوم قرص روکین رو از ۲۳ اسفند شروع کردم
  و تو این مدت یه شب فراموش کردم فردا ظهر خوردم و همون شب فراموش کردم شب بعدش ۲ تا همزمان خوردم…
  و ۹ فروردین نزدیکی داشتم که چون باکره ام دخول نبود….
  احتمالش هست باردار باشم؟؟؟
  خواهشا زودتر جواب بدید خیلی استرس دارم

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر احتمالش چند درصد

 24. * می گوید

  با سلام خانم دکتر.من یک سال و نیم قرص ال دی مصرف میکنم و یه ماه از همسرم دور بودم ولی بازم مصرف قرص رو داشتم بعد از یک ماه که اومدم و یک روز از پاک شدنم میگذشت رابطه داشتم و قرص هم مصرف میکنم ولی شدیدا علائم بارداری دارم آیا احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر احتمال بارداری برای شما صعبف

 25. *** می گوید

  سلام،من روز ٢٠ ام سيكلم رابطه ي محافظت نشده داشتم،دختر هستم و از اين كه پيشاب شريكم باعث حاملگيم شده باشه ميترسم،تقريبأ ٢٢ ساعت بعد ٢ قرص اچ دي خوردم،ولي چون دستورالعمل استفاده از قرص رو بلد نبودم،٢٤ ساعت بعد از استفاده ي اول يك عدد قرص ديگه خوردم،آيا احتمال بارداري در من وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر وجود ندارد نگران نباشید

 26. mohadese می گوید

  سلام خسته نباشید
  بجای خوردن ۴قرص ال دی، خوردن ۲قرص ال دی در ۵روز آیا بازم احتمال بارداری وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر احتمال بارداری بسیار صعیف میشود

 27. مريم می گوید

  سلام خسته نباشيد
  من تازه اين ماه قرض ال دي شروع كردم
  از روز دوم پريودي هرشب ساعت ١٢ ميخورم ، الان ٦ عدد قرص مصرف كردم
  ولي امروز رابطه داشتم و ماايع مني كاملا داخل ريخته شده
  آيا احتمال بارداري وجود داره؟
  من و همسرم اصلا شرايط براي بچه دار شدن نداريم
  اگه احتمالش هست بايد چيكار كنم؟؟ قرص اورژانسي مصرف كنم
  ممنون ميشم اگه سريع تر جواب منو بدين

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله احتمال بارداری هست چون تازه به شروع مصرف قرص کردید

 28. سوسن می گوید

  ۲۵, ۱۳۹۷ در ۷:۴۶ ب.ظ

  سلام.من روز ۵ام پریودم شروع ب خوردن قرص ال دی کردم ۳ روز،روزی ۲ تا خوردم تا پریودم قطع شد.همزمان توی این ۳ روز رابطه داشتم و بعد از آخرینباری ک رابطه داشتم ۲تا ال دی خوردم ۲ روز بعدش خونریزی کردم ک ۴ روز طول کشید‌.احتمال بارداری وجود داره؟
  لطفا جواب منو بدین

  1. دكتر مشاوره می گوید

   درصورت وجود خوندیری احتمال بارداری وجود ندارد

 29. پگي می گوید

  سلام
  من با همسرم رابطه مشكوك داشتم در حد اب پيشاب
  بلافاصله بعدش دو عدد قرص اورژانس لونژيل ٧٥ميلي خوردم
  الان خيالم راحت باشه كه بارداري صفو درصده؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   نه چندان چون حتی درصد کمی احتمال بارداری وجود دارد

 30. Maryam می گوید

  سلام
  ببخشید من به محض پاکی دوعدد قرص ld مصرف کرده بودم که با همسرم نزدیکی داشتم سه شب بعد رو فراموش کردم اما الان بخاطر ترسی که داشتم هر۴ شب ویکجا مصرف کردم آیا امکان حاملگی وجود داره؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر امکان بارداری وجود ندارد ولی مراقب باشید

 31. سپیده می گوید

  سلام خسته نباشین من چهار روز بد از پریودم رابطه داشتم باشوهرم مایع منی را داخل واژن ریخته شد ازهمون لحضه قرق ال دی خوردم وشبش دوباره رابطه داشتم بازم مایع منی ریخته شد قرص خوردم احتمال بارداری هست

 32. سپیده می گوید

  لطفاجواب میدین

 33. بهناز می گوید

  سلام خسته نباشید اتفاقی به این نظر شما برخورد کردم. ببخشید که نظر میدم شما دکتر هستید بهتر میدونید. اما من پارسال عید پریود شدم کامل ۷ روز ولی حالت تهوع و درد زیر دل شدید داشتم که رفتم دکتر متوجه شدم یک‌ماهه باردارم. الانم یه دختر گوگولو دارم. فکر میکنم پریود شدن به تنهایی علامت باردار نبودن نباشه?

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله عزیزم مورد شما استثنایی بعضی خانمها در چندماه اول بارداری پریود میشوند

 34. Mrs shakiba می گوید

  سلام وقت بخیر
  من ۴ ماهه قرص ال دی مصرف میکنم بعد از مصرف ۱ قرص از سیکل این ماه با همسرم رابطه ی کامل داشتم
  و آب منی کامل داخل واژنم ریخته شد
  بلافاصله ۴ تا قرص ال دی و ۱۲ ساعتبعد ۴ تا دیگه خوردم
  احتمال بارداری وجود داره

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بااین وجود خیر

   1. Mrs shakiba می گوید

    تشکر دکتر

 35. الهام می گوید

  سلام من چند ماهه که قرص ال دی مصرف میکنم این ماه بعد از چند روز باهمسرم نزدیکی داشتم که مایع منی داخل واژنم ریخته شد ایا برای اطمینان میتونم قرص اورژانسی مصرف کنم؟؟؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر شما ال دی مصرف میکنید لزومی نداره نگران باشید

 36. مریم می گوید

  سلام، من اندومتریوز داشتم و ۴ سال پیش لاپاراسکوپی انجام دادم. و در طول این سالها قرص ال دی مصرف میکنم. همسرم از هیچ راه جلوگیری استفاده نمیکنه ولی این سری دو روز بعد از نزدیکی کامل لکه های صورتی و گاها با رگه هایی از خون میبینم. امکان داره باردار باشم یا بیماریم برگشته باشه؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر بدلیل بارداری که اصلا نیست..بیشتر بخاطر مصرف قرص

   1. مریم می گوید

    از پاسخگوییتون سپاسگزارم.

 37. نسرین می گوید

  سلام خسته نباشید
  برای اولین بار شروع کردم به قرص ال دی خوردن بعد از ۲۰روز شوهرم آب منی رو ریخته تو من .بعد از اتمام قرص پریود نشدم، قرص هارو سره وقت هم خوردم
  راهنمایی کنید لطفا

 38. خانم گل می گوید

  سلام من از روز پنجم پریودی قرص اچ دی مصرف کردم و بعد از پریودی با همسرم رابطه زیاد داشتم و همیشه آب منی داخل واژنم ریخته الان ۵ روزه قرصم تموم شده و پریود نشدم ممکنه باردار باشم؟دو سه روزی یه بار سکس کامل داشتم بدون هیچ جلوگیری

 39. Mona می گوید

  سلام
  من ۱۱ماهه قرص جلوگیری مصرف میکنم واسه منظم شدن پریودیم ۸ماه اتیسترون که الان کمتر از ۱۰روز مونده تموم شه و ۳ ماه ال دی و حال بدی دارم و بالا میارم آیا امکان بارداری وجود داره؟؟؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بیشترین امکان بخاطر مصرف قرص ها ست ولی بااینحال تست بارداری انجام دهید

 40. مهتا می گوید

  سلام. من ۱۰ ماهه از قرص لویتود استفاده میکنم. هر ماه روز ۵ استراحت پریود میشم. این ماه هم اینطوری بود. ولی روز ۴ پریودی به طور ناگهانی بالا اوردم . و از اون روز کلا بی اشتها هستم. آیا احتمال بارداری وجود داره؟البته با مصرف قرص هم تو رابطه با همسرم . از جلوگیری طبیعی هم استفاده میکنیم

 41. Shayesteh می گوید

  سلام دکتر
  من دختر هستم و باکره ولی منی نامزدم روی واژنم ریخت دوساعت بعد دو عدد ال دی مصرف کردم و فرداش هم دوعدد دیگع امکان بارداری هست؟؟
  لطفا جواب بدید

 42. عسل می گوید

  سلام دکتر
  من ازروز پنجم پریودم قرص ال دی خوردم ولی نمیدونم چراروز بیستم درحالی که هنوز قرص میخوردم ودوره مصرفم تموم نشده بود لکه قهوه ای دیدم؟! لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 43. نیلو می گوید

  سلام من ماه اول به طور نا منظم قرص ال دی مصرف کردم ولی این ماه از روز پنجم شروع کردم و به طور منظم مصرف کردم ولی یک شب فراموش کردم و فردای آن روزی که فراموش کردم به طور کامل نزدیکی داشتم و اسپرم به داخل واژنم ریخته شد.و فردای رابدم قرق ال دی مصرف کردم.آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ رابطم روز ۲۱ پریودم بود

 44. طیبه می گوید

  با سلام
  من در چند ماه پیش سقط جنین داشتم با قرص.
  بعد قرص جلوگیری استفاده کردم . سه روز قبل از پریودی.
  با شوهرم دو روز رابطه کامل داشتم .چند بار در عین رابطه کم کم خون ریزی داشتم بعد از دو روز زیاد شد تا یک هفته ادامه داشت. ایا پریودی بوده. و بعد از خطم یک بسته ۲۱روزه دو روز بعد برای مدت دو روز خون ریزی داشتم . دیگه قطع شد. الان زیزه شکمم درد دارم و اسهال هم دارم. یعنی امکانش هست باردار باشم.

  1. دكتر مشاوره می گوید

   احتمالش خیلی بعیده

 45. سارا می گوید

  سلام من ۴روز قبل از پریودم رابطه داشتم ولی منی بیرون ریخته شد فرداشب ۲تا قرص ال دی خوردم بعد متوجه شدم همون لحظه پیریود شدم یعنی ۳روز زودتر پریود شدم.همیشه پریود منظم داشتم.ایا امکان بارداری وجود داره؟بخوردن قرصا ادامه بدم؟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید