دخترانه
مجله سلامت!

۸ درمان خانگی برای ویار در دوران بارداری

درمان ویار بارداری:آیا از ویار رنج می برید؟ نمی دانید که چگونه با این حالت تهوعی که هر صبح یا در طول روز احساس می کنید، مبارزه کنید؟ به نظر نمی رسد که لذتی که شما با آگاهی از داشتن یک زندگی جدید که در درونتان در حال رشد است احساس می کنید، بر غلبه بر اثرات ویار کمک کند.

۸ درمان خانگی برای ویار در دوران بارداری

هیچ ترسی نداشته باشید. چند درمان خانگی برای ویار در طول دوران بارداری وجود دارد که شما می توانید آنها را امتحان کنید تا کمک کند که صبحتان ملایم تر آغاز شود و در برخی موارد روزها کمی بهتر پیش روند.

درمان ویار بارداری

بعضی از بهترین درمان ها برای ویار بسیار ساده و به طور مهم تر بدون دارو می باشند. تمام درمان ها برای ویار طبیعی هستند. آنها به تسکین سنگینی شکمتان و کنترل استفراغ که معمولا با ویار همراه است، کمک می کند.

۱-به آب، لیمو اضافه کنید

آب لیمو یکی از درمان های خانگی برای ویار در طول دوران بارداری

در طول دوران بارداری بینی زن بیش از حد حساس می شود.  یک درمان خانگی خارق العاده که به تسکین ویار کمک می کند، لیمو است. تکه ای لیمو را برای کمک به حالت تهوع امتحان کنید یا آن را به آب بیفزایید تا به تصفیه ی شکمتان کمک کند.

۲-ریشه ی زنجبیل بخورید یا بنوشید

شما از فهمیدن این که چه چیزهایی می توانند به عنوان درمان های ویار مفید باشند، شگفت زده خواهید شد. یکی از این ها ریشه ی زنجبیل است. در صورتی که استفراغ و  ویار را تجربه می کنید، نوشیدن مقداری چای زنجبیل تازه را امتحان کنید یا آن را بریده و به یک فنجان آب جوشیده اضافه کرده و سپس آن را مانند چای بنوشید.

۸ درمان خانگی برای ویار در دوران بارداری

اگر فکر نوشیدن زنجبیا، شکمتان را به می ریزد، مصرف ریشه ی زنجبیل را به شکل نبات یا به جای آن یک کپسول ریشه ی زنجبیل امتحان کنید.

درمان ویار بارداری

۳- بیسکویت های نمکی را کنار تخت خوابتان بگذارید

بیسکویت های نمکی به عنوان درمان های ویار در طول دوران بارداری

بعضی از زنان باردار قسم می خورند که خوردن چند بیسکویت نمکی قبل از برخاستن از تخت خواب به کنترل حالت تهوع در صبح کمک می کند. گفته شده است که خوردن چند بیسکویت هنگامی که بیدار می شوید و قبل از برخاستن از تخت خواب شکمتان را تصفیه کرده و این برای برخی به معنی عدم ویار است. هم چنین توصیه می شود که هنگامی که صبح از تخت خواب برمی خیزید، این کار را به آهستگی انجام دهید.

۴-چای گیاهی

نوشیدن چای های گیاهی به عنوان درمان های خانگی برای حالت تهوع صبحگاهی در طول دوران بارداری بسیار سودمند است. چای های گیاهی مانند برگ تمشک قرمز و بادرنجبویه می توانند برای کاهش ویار مورد استفاده قرار گیرند. به یاد داشته باشید که تمام چای های گیاهی نباید در طول دوران بارداری استفاده شوند.

پیش از مصرف هر نوع چای گیاهی با پزشکتان مشورت کنید تا مشخص کند که آیا آن برایتان مناسب است. بعضی از چای های گیاهی می توانند سبب هارت برن و انقباضات رحمی شوند که ممکن است حتی منجر به سقط گردند.

درمان ویار بارداری

۵-وعده های غذایی سبک تر و بیشتر بخورید

خالی نگه داشتن شکم و داشتن فواصل زیاد بین خوراک های سبک می تواند عملا باعث تشدید ویار شود. به جای خوردن سه وعده ی غذایی حجیم در روز با فواصل زیاد بین آنها، خوردن پنج یا شش وعده ی سبک تر را که سرشار از مواد مغذی هستند، به دفعات بیشتر بیازمایید. از غذاهای ترش و سرخ شده اجتناب کنید. آنها شکم را بیشتر آشفته می کنند. با خوردن وعده های غذایی بیشتر وسبک تر، شکم خالی نمی ماند. شانس ها این ها هستند که شما می توانید جلوی افزایش غذایتان را با فواصل زیادبگیرید، هنگامی که مهار هر چیز می تواند گاهی اوقات دشوار شود.

۶-هیدراته بمانید

قطعات یخ

گفته شده است که نوشیدن آب به تصفیه ی معده کمک می کند. متاسفانه بارداری می تواند برای برخی از زنان حتی نوشیدن آب را مشکل کند. در صورتی که نوشیدن آب تبدیل به مشکل شده و شما نمی توانید آن را مهار کنید، قطعات یا تراشه های یخی را امتحان کنید. قطعات آبمیوه یا آبنبات را در خانه درست کرده و به جای نوشیدن آبمیوه یا آب در شکل مایع آنها را بمکید.

۷-طب سوزنی

اکثر درمان های خانگی برای ویار در طول دوران بارداری کمک کننده هستند. یک درمان خانگی که حالت تهوع را کاهش می دهد، طب سوزنی است. تکنیک طب سوزنی  بر یک عصب مخصوص در مچ دست فشار وارد می کند که می تواند در مقابله با حالت تهوع بسیار موثر باشد.

۸-جذب ویتامین B خود را افزایش دهید

مطالعات نشان داده اند که افزایش مقدار ویتامین B6 در رژیم غذاییتان نیز به کنترل حالت تهوع که همراه با ویار می باشد، کمک خواهد نمود. بعضی از پزشکان مصرف ۲۵ میلی گرم ویتامین B6 را، سه بار در روز برای کمک به ویار توصیه کرده اند. باز هم پیش از امتحان کردن و مصرف هر چیزی لازم است که با پزشکتان مشورت کنید تا مشخص کند که آیا مصرف B6 مازاد برایتان بی خطر است.

تمام درمان های خانگی برای ویار در طول دوران بارداری ارزش امتحان کردن را دارند و می توانند به کاهش حالت تهوع که ۵۰% از زنان باردار در طی سه ماهه ی نخست با آن روبه رو می شوند، کمک کنند. اما توصیه می شود که چنانچه این درمان ها موثر واقع نشدند،  با پزشک خود مشورت کنید.

ما هم برای شما و هم برای کودکتان یک بارداری شادمانه را آرزومندیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید