دخترانه
مجله سلامت!

تزریق ژل لب طبیعی & ۶ درمان ترک خوردگی لب

تزریق ژل لب :گاهی که  تزریق لب را میدادم، یک نکته ای وجود دارد که من بیشتر از درد چندین بار با یک سوزن عظیم ناراحت میشدم: خشکی لبک: لب های من به ندرت احساس خارش و لکه دار شدن می کنند، حتی در دماهای پایین تر. با این حال، پس از هر قرار ملاقات فیلر پرکننده، لب هایم تا ماهها به طور غیرمعمول خشک می شود.  در طول دو سال گذشته، لب هایم را سه بار تزریق فیلر انجام دادم ،

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب طبیعی &درمان ترک لب

به نظر می رسد که افزایش خشک شدن لب پدیده ای عجیب و غریب است که مردم به نظر نمی رسد به متخصصین پوست خود بگویند. همه پرسشهایی که من در مورد این موضوع پرسیدم، می گویند خشکی پس از پر شدن لب ها به ندرت اتفاق می افتد. آرش اکوان، یک متخصص پوست در شهر نیویورک، افتخار می کند که لب های من را با Juvéderm Vollure، یک چهره پوستی، در ماه گذشته، تزریق کرده است.

Patricia Wexler متخصص پوست  نیویورک می گوید . “این اولین بار است کسی تا به حال در مورد آن شکایت میکند،” . “من هرگز از یکی از بیمارانم آن را ندیده ام.” فیلرهای لب مانندJuvéderm Volbella XC و Restylane عمدتا از اسید هیالورونیک ساخته می شوند که یک ماده طبیعی است که در جذب آب موثر است. لب ها هیدراته می شوند. شما می توانید این عنصر را در مرطوب کننده های مورد علاقه خود و سرم های آبرسانی پیدا کنید.

خشک شدن می تواند به دلیل حساسیت به کرم خفیف موضعی که او برای بی حسی لب هایم استفاده می کرد، باشد.

همانطور که برای خشک کردن پوست تسکین دهنده است،  پودر ضخیم و ملایم مانند Aquaphor یا وازلین را به طور مکرر لکه گذاری کنید تا نه تنها لب های هیدراته را حفظ کنید، بلکه باعث جلوگیری از لیسیدن لب ها می شود.

این ژل لب درمانی بسیار ساده و  موثر است تنها با چهار ماده تقریبا ۲۰ تیوب از ژل لب بسیار قوی به دست میآید که هم محافظ است و هم درمانی.

ژل لب درمانی: ساده و طبیعی

در طی چند هفته گذشته آب و هوا سرد و برفی بسیار سخت شده است این نوعی از آب و هواست که به نظر میرسد که تمام رطوبت را به ویژه از پوست ما منجمد میکند.

من مشاهده کرده‌‌ام که دستان و لبهایم اغلب از این هوای آسیب میبیند و آن‌ها به درمان مرطوب‌کننده بسیار نیاز دارند تا پوست خشک و ترک خورده‌شان بهبود یابد.

امسال آب و هوا به شکل بخصوصی بر روی لبهای من اثر بدی گذاشت هر چقدر هم از ژل لب استفاده میکنم به نظر میرسد که خشک‌تر میشود در حالی که من معمولا از این ژل لب استفاده میکنم اخیرا چند ژل لب جدید از فروشگاه تهیه کردم که به نظر میرسید بسیار خوب عمل کنند. (و با وعده طعم بسیار عالی همراه بودند) اما آن‌طور که انتظار داشتم موثر نبود. بعد از بررسی محتویات این محصول متوجه شدم که دلیل این موضوع چیست. این نوعی ژل لب با پایه مواد نفتی بود که به آن پارابین عطر و اسانس اضافه شده بود. در حالی که برخی از مواد طبیعی و عالی در آن به چشم میخورد اما همچنین حاوی پارافین و الکل و روغن بود که موادی نیستند که بتوانند برای لبها مناسب باشند.

تزریق ژل لب:مواد ژل لب درمانی

بدیهی‌ست که من بایستی یک محلول قوی و به شدت درمانی را برای مشکل خود تهیه میکردم. من مقداری از مواد خانگی جمع کرده و کارم را با آنها آغاز کردم این دستور خیلی ساده و در عین حال موثر است و فقط از ۴ ماده تشکیل شده اما هر کدام از آنها کارایی بسیار زیادی دارند.

موم عسل: این ماده همیشه یک پایه خوب برای دستور ژل لب بوده زیرا آن را سفت و در عین حال نرم میکند. علاوه بر این موم عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد و یک ماده محافظ طبیعی پوست نیز محسوب میشود و سدی را ایجاد میکند که پوست میتواند به صورت طبیعیبا آن مرطوب بماند. بیشتر مومها معمولا بوی عسل نیز دارند که یک بوی شیرین و ظریف است.

روغن نارگیل: این دومین ماده برای تهیه ژل لب است که ارزان بوده و ثبات دارد و در زمان قرار گرفتن بر روی پوست آب میشود. این روغن ضدباکتری و ضدقارچ است و به خوبی مرطوب میکند روغن نارگیل همچنین دارای درصد بالای اسیدهای چرب زنجیرهای میانی هستند که بر روی پوست عالی میباشند.

روغن زیتون: روغن زیتون به فرمول این ژل لب درمانی کمک میکند تا نرم‌تر و صاف‌تر باشد و در بسیاری از دستورات خانگی زیبایی به کار میرود زیرا علاوه بر این که ارزان قیمت است یک مرطوب‌کننده عالی محسوب میشود و حاوی اولئیک اسید است که باعث میشود رطوبت به لایه‌های پوست نفوذ کند.

ویتامین e: ماده محرمانه در این ژل لب درمانی روغن ویتامین ای میباشد بیشتر افراد اطلاعات کمی درباره این ویتامین و معجزه آن برای پوست و مو و ناخن دارند این ویتامین یک آنتی‌اکسیدان فو‌ق‌العاده است که به تخریب رادیکال‌های آزاد کمک میکند و ویژگی‌های ضدپیری فراوانی را به آن می‌افزاید و برای احیاء رطوبت پوست نیز بسیار عالی عمل میکند.

شما میتوانید ویتامین ای مایع را خریداری کنید و آن را به دستور خانگی زیبایی خود بیافزاید همچنین میتوانید کپسولهای ویتامین ای محلول را بشکافید اما خریدن ویالهای یک اونسی از مایع آن بسیار ساده‌تر است. فقط مطمئن شوید که ویتامین ای شما صد در صد خالص است و هیچ‌گونه روغن اضافی ندارد.

چیزی دیگری برای افزودن به این دستور خانگی وجود ندارد ساختن آن  آسان است و تنها با چند ماده من ۲۰ تیوب از آن را تهیه کردم که ارزش بالای آنها را نشان میدهد. حتی همسر من هم یکی از این تیوبهای ژل لب را با خود سر کار میبرد تا به نواحی ترک خورده پوست دستش بزند.

تزریق ژل لب:دستور ژل لب درمانی فشرده:

یک اونس موم عسل (در اینجا اطلاعات بیشتری را درباره پاستیلهای موم عسل را دریافت کنید)

یک اونس از روغن نارگیل (روغن نارگیل خام را در اینجا پیدا کنید)

½ اونس روغن ویتامین ای (روغن ویتامین ای خالص از منابع غیرتراریخت ژنتیکی را در اینجا پیدا کنید)

½ اونس روغن زیتون ( و یا ۱ اونس برای چرب لب نرم‌تر)

۲۰ تیوب مخصوص چرب لب(آنها را میتوانید در اینجا پیدا کنید)

دستورالعمل

۱ ـ تمام مواد ذکر شده را در یک ظرف مناسب مایکروویو ترکیب کنید.(من از یک پیمانه اندازه‌گیری پیرکسی کوچک با یک دهانه استفاده میکنم)

۲ ـ آن را به مدت ۱ دقیقه در مایکروویو قرار دهید.

۳ ـ به خوبی تکان دهید تا مخلوط شود.

۴ ـ به مدت ۱ تا ۲ دقیقه در مایکرویو قرار دهید تا زمانی که موم کاملا حل شود.

۵ ـ به دقت آن را در تیوبهای چرب لب قرار دهید( من به ۲۰ تیوب نیاز پیدا کردم) و یا این‌که میتوانید آنها را دیگر ظرفهای ذخیره‌سازی مقاوم به حرارت قرار دهید.(مانند این قوطیهای کوچک در اینجا)

۶ ـ تمام شد. حالا شما یک ژل  لب درمانی خود را تولید کرده‌اید.

من همیشه ژل لب سفت‌تر را ترجیح میدهم و ۵ اونس روغن زیتون اضافه میکنم از همین دستور با ۱ اونس روغن زیتون هم استفاده کرده‌ام که بسیار نرم‌تر بوده اما همچنان مرطوب‌کنندگی عالی خود را داشت.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب:درمان ترک لب

۱-از یک مومیایی لب استفاده کنید.

برخی مومیایی های لب بهتر از دیگران هستند و مارک های محبوب ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده ای باشند که لب ها را خشک کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از مومیایی های لب حاوی مندول یا طعم دیگر نعناع هستند . این باعث احساس خنک کننده می شود، اما نعناع بسیار خشک می شود و می تواند لبها را از قبل کاهش دهد.

مواد خشک کننده معمول در مومیایی کردن لب عبارتند از:

مونتول

کافور

فنل

۲-درمان روغن های طبیعی را امتحان کنید

چند روش موثر برای لب های چاکدار وجود دارد. یک فرد حتی ممکن است در آشپزخانه خود داشته باشد.

برای تسکین و مرطوب کردن لب های چاک دهنده، مستقیما به لب ها اعمال کنید:

آلوئه ورا : این ژل در داخل برگ گیاهان آلوئه ورا شکل می گیرد. این حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و ضد التهابات است که پوست آسیب دیده را خنثی کرده و آبرسان می کند.

روغن نارگیل : ساخته شده از گوشت نارگیل، این روغن با التهاب مبارزه می کند و نرم کننده است، که بدین معناست که می تواند پوست را نرم و لطیف کند.

عسل : بسیار مرطوب کننده است، که باعث می شود درمان خوبی برای لب های خشک باشد. عسل همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و خواص ضد باکتری است که به جلوگیری از ایجاد عفونت در لب های بسیار خشک و یا ترک خورده کمک می کند.

خیار : می تواند به آرامی لب ها را مرطوب کند و ممکن است حاوی ویتامین ها و مواد معدنی باشد که می تواند ظاهر لب ها را بهبود بخشد.

چای سبز : غنی از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی ست، چای سبز حاوی پلی فنول ها است که باعث التهاب می شود. یک کیسه چای سبز را در آب گرم بشویید و به آرامی آن را روی لب ها قرار دهید تا پوست را خشک و خشک کند. این تکنیک ملایم تر از لایه برداری سنتی است.

آلوئه ورا، روغن نارگیل و عسل دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی هستند که می توانند به جلوگیری از عفونت کمک کنند، در حالی که مرطوب کننده و آرام بخش پوست روی لب ها است.

۳-لب را اسکراب کنید

لب های کدر در یک لایه پوست خشک پوشیده شده اند .مردم می توانند از اسکراب لب استفاده کنند که حاوی قند یا نوشابه است که به راحتی این پوست خشک را تمیز می کند.

آب بنوشید

مردم ممکن است هنگام کمبود آب بدن متوجه نشوند، بنابراین ایده خوبی است که عادت آب آشامیدنی را در طول روز ایجاد کنید.

سایر علائم کم آبی عبارتند از:

  • احساس تشنگی
  • دهان خشک
  • سردرد
  • سرگیجه

مصرف روزانه توصیه می شود، بسته به عوامل بسیاری، از جمله سن، جنسیت و میزان فعالیت بدنی، مصرف روزانه متفاوت است.

۴-از یک مرطوب کننده استفاده کنید

مصرف بیش از حد زمان در هوای خشک می تواند رطوبت پوست را از بین ببرد. این مسئله در ماه زمستان بسیار معمول است.

نوشیدن مقدار زیاد آب، راه خوبی برای نگه داشتن بدن در طول سال است. با این حال، ممکن است مردم بخواهند در زمستان از یک رطوبت ساز استفاده کنند تا رطوبت بسیار مورد نیاز را به هوا اضافه کنند.

۵-از سیگار کشیدن اجتناب کنید

دود تنباکو می تواند پوست حساس را در اطراف لب ها تحریک کند، باعث می شود آنها خشک شوند و احتمال بروز آنها بیشتر شود.سیگار کشیدن همچنین می تواند باعث مشکلات دیگر دهان مانند زخم دهان و درد لثه شود.

۶-جلوگیری از پف کردن لب ها

مردم اغلب متوجه نمی شوند که با لب هایشان  بازی می کنند – آنها تمایل دارند که لیک، جویدن، و حتی بر روی لب هایشان بی تاثیر بگذارند حتی در مورد آن فکر نکنند.

برخی مومیایی های لب، رژ لب ها و محصولات مشابه حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که لب های خشک را بدتر می کنند.

چند مورد از این مواد عبارتند از:

  • روان کننده ها، مانند گلیسیرین
  • کافور
  • مونتول
  • فنل

آسیب خورشید

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند موجب آسیب قابل توجهی به لب ها شود و منجر به خشکی و ترک خوردگی شود.

خسارات ناشی از خورشید همچنین می تواند شرایطی را به نام کراتوز فعال ایجاد کند که موجب ایجاد لکه های خشن در لب می شود. این ضربه ها تهدید کننده حیات نیستند، اما آنها می توانند سرطانی شوند،

تزریق ژل لب:داروها

بعضی از داروها، مانند آنتی هیستامین، شیمی درمانی و دیورتیک ها، می توانند باعث کم آبی بدن به عنوان یک عارضه جانبی شوند.

داروهای موضعی آکنه ممکن است حاوی مواد تشکیل دهنده ای مانند اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید باشد که می تواند لب ها را خشک کند. اگر این مواد در تماس با لب ها باشد، می تواند منجر به سرفه شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید