دخترانه
مجله سلامت!

رشد سریع ناخن:۸علت رشد ناخن وغذاهای گیاهی

رشد سریع ناخن:دلایلی که چرا ناخن های شما رشد نمی کنند.دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که ناخن هایتان رشد نمی کنند. آیا هیچ کدام از اینها را انجام می دهید؟

رشد سریع ناخن:۸علت رشد ناخن وغذاهای گیاهی

  1. جویدن ناخن

اگر شما به طور منظم ناخنتان را می جوید، وقتش رسیده این کار را متوقف کنید. این عادت باعث عفونت های باکتریایی متعددی می شود که سرعت رشد پوست و ناخن شما را کم می کند. سعی کنید ناخن های خود پولیش دهید تا یپدیگر آنها را نجوید.

رشد سریع ناخن

  1. کوت نکردن پایه ناخن

هنگامی که می خواهید از پولیش ناخن استفاده کنید، مطمئن شوید پایه ناخن را حتما کوت کرده اید. این کار باعث حفاظت از لایه بیرونی ناخنتان در برابر پولیش استفاده  شده می شود.

  1. تراشیدن پولیش ناخن

از اینکار اجتناب کنید . انجام این کار مثل اینست که دارید لایه بیرونی ناخنتان را می تراشید. این کار باعث می شود ناخن های شما ضعیف و شکننده شوند.

  1. استفاده بیش از حد از ژل و اکریلیک

اگر اغلب اوقات به سالن زیبایی می روید تا ناخن هایتان را ژل و یا اکریلیک بزنید، به ناخن های طبیعیتان فرصت رشد خوب را نمی دهید. انجام ژل و اکریلیک چند وقت یکبارخوب است، اما این که به این کار عادت کنید مناسب نیست، زیرا بر روند طبیعی رشد تاثیر می گذارد. اگر با ناخن هایتان اجازه ندهید جوانه بزنند و رشد کنند، چه شانسی خواهند داشت ؟!

رشد سریع ناخن

چگونه می توان ناخن های بلند و قوی داشت.

۱) جویدن ناخن هایتان را متوقف کنید. جویدن ناخن باعث آسیب به سلامتی شما می شود. اگرچه این کار برای برخی ها بعنوان یک عادت معمول است، اما ممکن است باعث ایجاد عفونت های باکتریایی روی پوست و پوست دست شما شود. اگر پوست اطراف بستر ناخنتان خشک یا جدا شده است با دقت آنرا بچینید نه اینکه با دندان بجوید.

۲)سعی کنید ناخن هایتان را تمیز و پولیش شده یا لاک زده نگه دارید تا کمتر آنها را بجوید.

۳)هنگام خستگی آدامس بخورید. اگر به آدامس دسترسی ندارید، با یک توپ کوچک، سکه و چیزهای دیگر بازی کنید.

۴)پوست اطراف ناخن را نیز نجوید. ممکن است خودتان را متقاعد کنید که فقط پوست  اطراف ناخن هایتان را می جوید و آسیبی به ناخن نمی زنید. اما این تصور اشتباهی است این نادرست است چراکه باعث می شود ناخن هایتان بدلیل رطوبت بزاق تضعیف شوند و در معرض شکستگی باشند.

۵)هفته ای یک ناخن را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید آنرا نجوید. و به تدریج ناخن های بیشتری را اضافه کنید تا این عادت را کاملا کنار بگذارید.

۶)اگر اضطراب یا عامل دیگری وجود دارد که باعث می شود ناخنهایتان را بجوید، با یک درمانگر در مورد آن صحبت کنید.

۷)از آکریلیک ها و ژل ها استفاده نکنید. مواد اکریلیک یا ژل ناخن باعث خشک و شکننده شدن ناخن شده و رشدش را کاهش می دهد. حتی زمانی که ناخن کاشته شده را برمیدارید باز هم می تواند به ناخن ها آسیب برساند، زیرا به بستر ناخن آسیب زده است. هنگامی که بستر ناخن مرطوب است، حساسیت بیشتری دارد.

۸)اگر تمایل به ژل و لاک آکریلیک دارید، سعی کنید همیشگی نباشد و از مانیکورهای سنتی بین دوره های ژل می توانید استفاده کنید. تا همیشه روی ناخنتان ژل و آکریلیک نباشد.

از ناخن هایتان بعنوان ابزار استفاده نکنید. خراشیدن برچسب، کندن چسب، یا تمیز کردن حلقه کلید، همه این موارد به راحتی به ناخن شما آسیب می زنند و می توانند موجب شکسته شدن آن شوند. ممکن است حتی متوجه نشوید که این کار را انجام می دهید، اما اگر میخواهید ناخن های قوی داشته باشید، باید به این نکات توجه داشته باشید. علاوه بر این سعی کنید ناخن هایتان را طولانی مدت در آب نگه ندارید. آب می تواند ناخن را نرم کند و آن را ضعیف و انعطاف پذیر کند.

بهترین راه اینست که عجله نکنید و قیچی یا شی دیگری در دسترس داشته باشید تا بوسیله آن آن چیزی را که می خواهید باز کنید، بخراشید یا جدا کنید. از کارهایی که باعث خم شدن ناخنتان می شود اجتناب کنید. پولیش ناخن روی ناخن ها داشته باشید تا از خوردن ناخن ها خودداری کنید.

رشد سریع ناخن

غذاهای گیاهی برای رشد سریع ناخن

درمان های موضعی به تنهایی کافی نیست! در اینجا غذاهایی گفته می شود که اگر می خواهید ناخن های سالم و براقی داشته باشید می بایست در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  1. تخم مرغ

پروتئین موجود در تخم مرغ برای رشد، ساخت استخوان ها در بدن، ناخن ها و موهای قوی تر بسیار مهم است. تخم مرغ غنی از ویتامین D، B12 و بیوتین است. بیوتین برای تقویت ناخن ها و شکننده بودن آنها شگفت انگیز عمل می کند.

  1. لوبیا

لوبیاها نیز غنی از بیوتین هستند، برای کمک به رشد ناخن ها عالی هستند. در طول یک مطالعه، مشخص شد که اگر غذاهای غنی از بیوتین مصرف شود، ضخامت ناخن ها حدود ۲۵ درصد افزایش می یابد. بنابراین سعی کنید لوبیا را به رژیم روزانه خود اضافه کنید.

  1. جو دوسر

مواد معدنی مانند مس و روی برای نگهداری استخوان ها و ناخن حیاتی هستند. این ها را می توان در جو دو سر یافت.  واقعا آسان است که جو دوسر را به رژیم روزانه خود اضافه کنید. بطور متناوب از یک کاسه غلات صبحانه و یک کاسه بلغور جو دوسر با یک میوه های تازه مصرف کنید!

  1. دانه آفتابگردان

دانه های آفتابگردان نیروگاه مواد مغذی هستند. حاوی مواد معدنی مانند مس و منگنز، که در تولید بافت همبند در استخوان ها و غضروف نقش دارند. آنها را می توان بر روی نان، سالاد و یا هرحالت دیگری استفاده کرد!

  1. ماهی سالمون

این مورد برای کسانی است که به غذاهای دریایی علاقه دارند. ماهی سالمون حاوی مواد مغذی است که در تشکیل استخوان ها و ناخن های قوی نقش دارند. ماهی سالمون همچنین دارای ویتامین D است که برای رشد استخوان ها بسیار مهم است.

درمورد سلامت ناخن همه چیز به این مربوط است که بدانید چرا ناخن هایتان رشد نمیکنند و قوی نیستند. و بدانید چه مواردی باعث رشد بیشتر آنها می شوند. بنابراین، این روشها را دنبال کنید و ما را از نتایجی که بدست می آورید باخبر کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید