دخترانه
مجله سلامت!

ادامس:۶ عوارض جانبی جویدن ادامس و ۴ ترکیبات ان

ادامس:جویدن آدامس ممکن است به شما کمک کند کمتر غذا بخورید، اما غذایی که شما می­خورید ممکن است خواص تغذیه­ای کمتری داشته باشد.افرادی که آدامس می­جوند با احتمال کمتری میوه مصرف می­کنند و در عوض بیشتر انگیزه پیدا می­کنند تا غذاهای ناسالم مانند چیپس سیب­زمینی و آبنبات بخورند.

ادامس:۶ عوارض جانبی جویدن ادامس

ادامس

جویدن آدامس سبب می­شود شما حجم هوای بالایی را ببلعید که می­تواند سبب دردهای شکمی و نفخ، همراه با دیگر مشکلات معده­ای روده­ای، شود.

جویدن آدامس، شامل آدامس­های عاری از قند، ممکن است سبب تخریب دندان­ها و فرسایش آن­ها شود و ممکن است باعث رهایش جیوه از قسمت­های دندان پرشده، شود.

بسیاری از آدامس­های جویدنی دارای شیرین­کننده­های مصنوعی هستند که می­توانند به سلامتی شما آسیب بزنند، حتی اگر عاری از قند نباشند.

دکتر Mercola

ایالات متحده در میان سه کشور با بالاترین نرخ مصرف آدامس­های جویدنی در دنیا قرار دارد. در ایالات متحده، ۵۹ درصد از مردم آدامس می­جوند، که تنها ایران (۸۲ درصد) و عربستان سعودی (۷۹ درصد) مصرف بیشتری برای آدامس­های جویدنی دارند .

ادامس

در ایالات متحده، بسیاری از مردم آدامس را بعنوان یک عصرانه، تنها به این دلیل که آن­ها عطر و طعم یا حواسپرتی که آدامس فراهم می­کند را دوست دارند، مصرف می­کنند. برخی افراد از آن برای کاهش استرس یا حتی ابزاری برای کاهش ویارهای غذایی استفاده می­کنند .

اما اگر شما بطور معمول آدامس می­جوید، شواهد قانع­کننده­ای وجود دارد که این عادتی است که با ترک آن اوضاع بهتری خواهید داشت. از اجزای سازنده مشکوک آن گرفته تا اثرات آن بروی دندان­ها و هضم آن، مشخص می­شود که آدامس­ها به ذات خود به سطل زباله تعلق دارند، نه دهان شما.

۶ اثر مشمئزکننده جویدن ادامس

قبل از اینکه به سراغ آدامس جدیدی بروید، این اثرات جانبی نسبتأ مضر که جویدن آدامس به دنبال دارد را درنظر بگیرید.

  1. جویدن آدامس ممکن است اشتیاق شما را برای خوردن غذاهای ناسالم بالا ببرد

بسیاری از افراد آدامس می­جوند تا میل غذاخوردن خود را کاهش دهند و بطور نظری به آن­ها کمک کند تا از غذاهای ناسالم اجتناب کنند. با این حال، درحالیکه تحقیقات نشان می­دهند که جویدن آدامس انگیزه شما را برای خوردن کاهش می­دهد،. گرسنگی شما و مقدار غذایی که در نهایت می­خورید، برای افرادی که آدامس می­جوند در نهایت ارزش غذایی کمتری نسبت به غذاهایی که توسط افرادی که آدامس نمی­جوند، خورده می­شوند، دارد.

برای مثال، افرادی که آدامس می­جوند با احتمال کمتری میوه مصرف می­کردند و درعوض انگیزه بیشتری داشتند تا غذاهای ناسالم مانند چیپس سیب­زمینی و آبنبات بخورند.

این احتمالأ بدلیل این است که عطر و طعم نعنا در آدامس باعث می­شود میوه­ها و سبزیجات در زمان مصرف حس تلخ بودن داشته باشند.

۶ عوارض جانبی جویدن ادامس

  1. این ممکن است سبب TMJ (ناهنجاری مفصل زیرآرواره­ای) در فک شما شود

جویدن آدامس می­تواند سبب عدم تعادل در ماهیچه­های فک (اگر در یک سمت فک بیشتر عمل جویدن را انجام دهید تا سمت دیگر) و حتی TMJ یا ناهنجاری مفصل زیرآرواره­ای شود، که می­تواند شرایط دردناک و مزمنی باشد.

هرزمان که شما از یک مجموعه مشخص از ماهیچه­ها به فراوانی استفاده می­کنید، این می­تواند منجر به ماهیچه­های منقبض شده و دردهای مرتبط ازجمله سردرد، گوش درد، و دندان درد به مرور زمان شود.

ادامس

۳ مشکلات معده­ای روده­ای

جویدن آدامس سبب می­شود که شما هوا را ببلعید، که می­تواند سبب دردهای شکمی و نفخ شود که همراه با سندروم لگن تحریک­پذیر(IBS) دیده می­شود. بعلاوه، وقتی که آدامس می­جوید، سیگنال­های فیزیکی برای بدن خود می­فرستید که غذا در حال وارد شدن به بدن است.

بنابراین آنزیم­ها و اسیدهایی که درزمان جویدن آدامس فعال شده اند، رها می­شوند، اما بدون وجود غذایی که برای هضم آن­ها آماده­سازی شده­اند.

این می­تواند سبب نفخ، تولید بیش از حد اسید معده، شود و می­تواند توانایی شما را برای تولید ترشحات گوارشی کافی وقتی که واقعأ غذا می­خورید دچار تداخل کند. برخی افراد ممکن است نشانه­های نامطلوب معده­ای روده­ای نیز داشته باشند که شامل اسهال، از یک شیرین­کننده مصنوعی که معمولأ در آدامس­های جویدنی یافت می­شوند، می­باشد.

  1. آسیب­های دندانی- حتی از آدامس­های عاری از قند

اگر آدامسی که می­جوید قند دارد، زمانی که آدامس را می­جوید، بطور اساسی درحال حمام دادن دندان­هایتان در قند هستید. این می­تواند در تخریب دندان نقش داشته باشد. حتی اگر آدامس­های عاری از قند می­جوید، هنوز هم خطرهایی برای دندان­هایتان وجود دارد.

زیرا آدامس­های عاری از قند معمولأ دارای طعم­دهنده­های اسیدی  و نگه دارنده­هایی هستند که ممکن است در واقعیت ،حتی در صورتیکه دارای ترکیب ضدفرسایش دندان به نام زیلیتول باشند، منجر به فرسایش دندانی شوند. برخلاف کرم­خوردگی­های دندان، فرسایش دندان فرایند کلسیم­زدایی افزایشی است که به مرور زمان به معنای کلمه دندان­های شما را حل می­کند.

  1. محصولات جانبی گوسفندی

آدامس جویدنی معمولأ دارای لانولین است، یک ماده موم مانند که از پشم گوسفند مشتق شده است، تا به نرم ماندن آن کمک کند. هرچند که لانولین موجود در آدامس ضرورتأ برای سلامتی شما خطرناک نیست، با این حال، لانولین ترکیبی اشتهاآور نیست.

  1. رهایش جیوه از دندان­های پرشده

اگر دندان­های پرشده با جیوه را دارید، باید بدانید که جویدن آدامس ممکن است سبب رهایش این سم عصبی از دندان­های پرشده به بدن شود. براساس یک مطالعه: نشان داده شده است که جویدن آدامس نرخ رهایش بخار جیوه از قسمت­های پرشده ترکیبی، را افزایش می­دهد. . . اثر جویدن بیش از حد بروی سطوح جیوه قابل­ملاحظه بود.

هرزمان که می­جوید، بخار جیوه رهاشده و به سرعت راه خود را به درون جریان خون پیدا می­کند، که در آن سبب فرایندهای اکسیداتیو در بافت­های شما می­شود. اگر آدامسی می­جوید، بعدأ به میزان بیشتری آدامس می­جوید و به همین دلیل است که برای افرادی که پرشدگی­های جیوه­ای دارند می­تواند مشکلات زیادی به دنبال داشته باشد.

ادامس

جویدن آدامس به سردردها در نوجوانان ارتباط دارد.

نوجوانان درمورد جویدن آدامس و بادکردن آن بسیار بدنام هستند. اگر فرزند شما فردی است که بطور غالب آدامس می­جود و از سردردهایی رنج می­برد، باید بدانید که اخیرأ ارتباطی بین این دو ثابت شده است.

یک مطالعه که ۳۰ فرد که بطور روزانه آدامس می­جویدند را دربرگرفته بود (سنین بین ۶ تا ۱۹ سال) انجام شد. هر کدام از آن­ها از میگرن مزمن یا سردردهای شدیدی رنج می­بردند. پس از کنار گذاشتن جویدن آدامس، به مدت یک ماه، ۱۹ نفر از آن ها بطور کاملی از سردردها رها شدند، درحالیکه سه فرد دیگر کاهشی در دفعات سردرد و شدت آن نشان دادند. سپس این بیست و شش نفر دوباره شروع به جویدن آدامس کردند و باعث شد سردردهای آن­ها طی چندروز بازگردد.

محققین اعتقاد دارند که سردردها ممکن است به TMJ القاشده توسط جویدن آدامس ارتباط داشته باشد، که ممکن است سبب سردردها شده باشد. تحقیقات گذشته نیز پیشنهاد داده­اند که جویدن آدامس ممکن است سبب سردردهایی بخاطر قرارگیری در معرض آسپارتام شود.

بسیاری از آدمس­های جویدنی دارای شیرین­ کننده ­های مصنوعی هستند.

ممکن است شما توجه زیادی به ترکیبات آدامس جویدنی نکنید، زیرا در کل در واقعیت آن­ها را نمی­بلعید. اما بسیاری از اجزای سازنده آن­ها بطور بالقوه خطرناک هستند، و از طریق دیواره­های دهانی، به بدن وارد می­شوند. همانند اجزای سمی در محصولات مراقبت­های شخصی ازجمله لوسیون­ها، که بطور مستقیم از طریق پوست جذب می­شوند و به جریان خون شما وارد می­شوند، اجزای آدامس نیز به سرعت و بطور مستقیم توسط بدن شما جذب می­شوند و از سیستم گوارشی که معمولأ به فیلترکردن برخی از این سم­ها کمک می­کند عبور می­کنند.

یکی از اینگونه ترکیبات مضر شیمایی شیرین­کننده­های مصنوعی هستند، که در تمامی آدامس­ها وجود دارند. بسیاری از مردم از قصد آدامس­های عاری از قند را انتخاب می­کنند زیرا اعتقاد دارند که نسبت به دیگر انواع آدامس­ها سالمتر هستند. اما حتی برندهای عاری از قند نیز ممکن است دارای برخی از انواع شیرین­کننده­های مصنوعی باشند. اگر نداشته باشند خیلی غیرمعمول است.

یکی از رایج­ترین شیرین­کننده­های مصنوعی استفاده شده در آدامس­ها آسپارتام است. آسپارتام در داخل بدن شما به الکل چوب (یک سم) و فرمالدهید (که یک ترکیب سرطانزای استفاده شده بعنوان مایع شامپویی است و از بدن شما به شیوه­هایی که معمولأ با آن­ها مواد زائد توسط کبد و کلیه ها کنار گذاشته می­شوند، حذف نمی­شود) است. این به نقص­های مادرزادی، سرطان­ها، تومورهای مغزی و افزایش وزن ارتباط داده شده است.

سوکرالوز (اسپلندا) یک شیرین­ کننده مصنوعی رایج دیگر که در آدامس­ها استفاده می­شود، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) براساس تنها دو مطالعه انسانی تأیید شد، که طولانی­ترین آن­ها تنها چهار روز طول کشیده بود-.با این حال مطالعات حیوانی نشان دادند که شیرین­ کننده­ها با کاهش گلبول­های قرمز خونی (یک نشانه کم­خونی)، ناباروری مردان، کلیه­های بزرگ­شده، سقط جنین ­های خودب خودی و افزایش نرخ مرگ ارتباط دارند.

اگر بدانید که مصرف شیرین­ کننده­ه ای مصنوعی می­تواند سبب چه ناهنجاری­ هایی در بیوشیمی بدن شما شود که ممکن است در واقعیت سبب اضافه وزن شما شود، ممکن است حیرت­زده شوید.

مطالعات در این زمینه بطور واضحی نشان داده­اند که شیرین­کننده­های مصنوعی ممکن است واقعأ سبب افزایش وزن­های بیشتری نسبت به شکر، از طریق تنظیم اشتهای شما، افزایش ویار برای کربوهیدرات­ها، و تنظیم ذخیره سازی چربی شوند.

چندین سال پیش، من کتابی با نام اغوای شیرین نوشتم که در آن من بسیاری از نگرانی­ها را در مورد مصرف شیرین­کننده­های مصنوعی آشکار ساخته بودم.

اگر می­خواهید چیزهای بیشتری یاد بگیرید، این کتاب نقطه شروعی عالی است- علی­الخصوص اگر شما عادت به جویدن آدامس­های عاری از قند دارید.

۴ ترکیب آدامس­ها که باید از آن­ها دوری کنید

شیرین­کننده­های مصنوعی تنها دلیل برای اجتناب از آدامس­ها نیستند. بسیاری از علامت­های تجاری دارای ترکیبات شیمیایی افزودنی هستند که به بدن شما تعلق ندارند. علامت­های تجاری آدامس طبیعی در بازار وجود دارند که این ترکیبات سوال برانگیز را در خود ندارند، بنابراین اگر شما باید آدامس بجوید، به دنبال این­ها باشید. با این حال، بخاطر داشته باشید که حتی آدامس­های طبیعی خطرهایی را از جویدن بیش از حد، شامل TMJ، مشکلات گوارشی و غیره ایجاد می کنند.

  1. BHT (هیدروکسی تولوئن بوتیله شده)

BHT آنقدر سمی است که هم اکنون در بسیاری از دیگر کشورها ممنوع شده است. در ایالات متحده، این غالبأ بعنوان نگهدارنده در آدامس و دیگرغذاهای پردازش شده استفاده می­شود. BHT به سمیت سیستمی اندام­های بدن شامل آسیب­های کلیه و کبد، فعالیت بیش از حد در کودکان، ارتباط داده شده است و ممکن است سرطانزا نیز باشد.

  1. کلسیم کازئین پپتون (کلسیم فسفات)

تصور می­شود که این ترکیب که در ابتدا در آدامس­های تریدنت پیدا شد، ممکن است بعنوان یک عامل سفیدکننده یا قوام­دهنده بافتی استفاده شود. بعنوان یک مشتق به­شدت پردازش شده از شیر، دانش اندکی درباره هضم طولانی مدت آن وجود دارد، با این حال قبلأ کازئین به سموم با فرمولاسیون بچه­ها در چین ارتباط داده شده بود و یک راه­اندازنده شناخته شده بیماری­های خودایمنی است.

  1. بنیان آدامس

این کاملأ یک راز است که بنیان آدامس در واقعیت از چه چیزی ساخته شده است، اما محققین دریافته­اند که این معمولأ مخلوطی از الاستومرها، رزین­ها، پلاستیکی­کننده­ها، و پرکننده­ها است. بسیاری از کارخانه­ها چیزی بیشتر از این را بروز نمی­دهند. بهرحال، چرا آن­ها باید بخواهند که شما بدانید واقعأ در حال جویدن موم پارافینی مشتق شده از نفت، پلی وینیل استات (چسب نجاری)، و تالک، هستید که همگی آن­ها به سرطان ارتباط دارند.

  1. تیتانیوم دی­اکسید

تیتانیوم دی­اکسید غالبأ بعنوان عامل سفیدکننده در آدامس­ها استفاده می­شود، اما به ناهنجاری­های خودایمنی، آسم، و بیماری کروهن ارتباط داده شده است و بطور بالقوه­ای سرطانزا است-علی­الخصوص وقتی که به شکل نانوذرات باشد. یک مطالعه نشان داد که کودکان به شدت در معرض تیتانیوم دی­اکسید موجود در شیرینی­ها قرار  و آدامس­هایی که بالاترین سطح این ترکیب را دارند، می­باشند.

  1. چرا ما آدامس می­جویم؟

من معمولأ توصیه می­کنم که شما آدامس نجوید یا اگر از آدامس استفاده می­کنید، به ندرت از آن استفاده کنید یا آن را قبل از وعده غذایی زمانی که تنظیم اسید و آنزیم­ها ممکن است واقعأ مفید باشد استفاده کنید. اگر شما می­خواهید آدامس را کنار بگذارید، اما برایتان سخت است، درنظر داشته باشید که چرا این کار را انجام می­دهید.

در ادامه برخی دلایل رایج که چرا مردم آدامس می­جوند، همراه با گزینه­های جایگزین برای کمک به شما جهت از بین بردن این عادت، ارائه شده است، اما راحت باشید و راه­حل­های خلاقانه خود را در بخش نظرخواهی پایین بنویسید.

برای رهایی از استرس: بجای آدامس، این هشت راهنمایی کاهش استرس را همراه با تکنیک رهایی احساسی (EFT) امتحان کنید که برپایه این مفهوم است که یک انرژی حیاتی در تمام بدن شما همراه با مسیرهای نامرئی که بعنوان نصف النهار شناخته می­شوند، جریان دارند. EFT، نقطه­های نصف­النهاری متفاوتی از انرژی را در بدن شما از طریق فعالسازی آن­ها با نوک انگشتان تنظیم می­کند، و در عین حال از تصدیق­های کلامی خودساخته استفاده می­کند.

برای تازه­کردن نفس خود: مسواک و خمیردندان را همراه با خود داشته باشید تا بتوانید دندان­هایتان را حتی وقتی که درحال حرکت هستید مسواک بزنید. یک اسپری دهان طبیعی نیز به خوبی برای این هدف می­تواند مفید باشد.

برای غلبه بر ویار غذایی: فعالسازی و تصدیق­های مثبت EFT به دفعات در کاهش ویار غذایی موثر هستند.

برای بوی دهان: اگر شما بخاطر اینکه در مورد بوی دهان حساس هستید آدامس می­جوید، بیاد داشته باشید که هردوی عطرهای طبیعی و مصنوعی تلاش می­کنند تا بویی را تنظیم کنندکه بطور طبیعی و در حال حاضر در دهان شما وجود دارد. برای گزینه­های سالم­تر عطردهان، تلاش کنید یک لیوان آب دارای برگ­های تازه نعنا، دارچین یا مرکبات را بنوشید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید