دخترانه
مجله سلامت!

۹ گیاه طبیعی و دارویی برای درمان سردرد میگرنی

سردرد میگرنی: سردرد، مسلما، شایع­ترین شکل درد بدون علت است که اکثر افراد تجربه کرده­اند. خواب کافی نداشته­اید یا احساس مریضی می­کندی و اکنون به دنبال راه درمان هستید. اگر به سلامتی خود اهمیت می­دهید، باید از به جای داروهای شیمیایی معمول از گیاهان دارویی استفاده کنید.

سردرد میگرنی

در ادامه ۹ مورد گیاهان طبیعی و دارویی آورده شده است که به شما کمک می­کند تا از شر سردرد و میگرن خلاص شوید. این گیاهان دارویی طبیعی را در خانه نگه دارید. بنابراین دفعه بعد که دچار شدید، آنها در دسترستان خواهند بود.

  1. پوست درخت بید سفید

وقتی می­خواهید میگرن خود را سریع­تر درمان کنید، زیاد منتظر نمانید. هنگامی که دوزهای زیادی از این گیاه مصرف می­شود، پوست درخت بید سفید می­تواند تسکین درد تقریبا فوری ارائه دهد. می­توانید این مکمل را به شکل قرص یا چای خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که دوز توصیه شده با قد و وزن شما تناسب داشته باشد. در حقیقت، پوست درخت بید سفید چیزی فراتر از یک ضددرد است. بنابراین، برای اینکه بهترین نتایج حاصل شود بهتر است که آن را با گیاه دیگری ترکیب کنید که می­تواند علت اصلی سردرد را درمان کند. در هر صورت، تسکین دردی که پوست درخت بید سفید می­تواند به ارمغان بیاورد، واقعی است. این گیاه قطعا جایی در قفسه­ی دارویی خانه­ی شما خواهد داشت.

سردرد میگرنی

  1. بابونه

اگر نوشیدن چای را دوست دارید، احتمالا در مورد اثر آرام­بخش چای بابونه نیز می­دانید. چای بابونه کمک می­کند که استرس و اضطراب را از بین رفته و همچنین اعصاب را آرام می­کند. علاوه بر این، بابونه به عنوان ضدالتهاب نیز برای بدن عمل می­کند. این می­تواند سردردهای خاصی را از ریشه و اساسشان درمان کند. چای بابونه هیچ محدودیت سنی ندارد. حتی می­توانید آن را به فرزندان خود نیز بدهید.سردرد میگرنی

  1. کهن­دار یا جینکو

برخلاف بابونه، جینکو فقط برای افراد مسن توصیه می­شود. افراد جوانی که از جینکو به عنوان درمان­گر سردرد استفاده می­کنند ممکن است وضعیت را بدتر کند.  جینکو را می­توان در قالب قرص استفاده کرد یا می­توانید آن را به چای خود اضافه کنید. علاوه بر این، دانه­هایی نیز که از جینکو حاصل می­شوند، در کاهش درد موثرند. شما می توانید این دانه­ها را به سوپ یا فرنی خود اضافه کنید. در نتیجه، جینکو یک قاتل دردهای شدید است، اما باید بدانید در چه سنی مصرف آن توصیه می­شود.

  1. بابونه­ گاو چشمی (فیورفیو)

فیورفیو احتمالا یکی از بهترین داروهای شناخته شده­ی طبیعی برای سردرد و میگرن است. این گیاه می­تواند شما را آرام کند و سطح استرس­تان را کاهش دهد. بابونه­ی گاو چشمی می­تواند به صورت خام خورده شود، زیرا برگ­های آن خوشمزه است و یا می­توانید آن را به چای خود اضافه کنید. در واقع، این گیاه نه تنها می­تواند سردرد را تسکین دهد، بلکه از آن جلوگیری نیز می­کند. اگر هر روز سردرد دارید، سعی کنید این گیاه شگفت­انگیز را هر روز مصرف کنید. پس از یک ماه از افزودن این گیاه به چای یا غذا، تفاوت قابل توجهی را متوجه خواهید شد.

  1. نعنای بیابانی

نعنای بیابانی یکی از گیاهان طبیعی شناخته شده است. به طور سنتی، نعنای بیابانی در محصولات زیبایی استفاده شده است. با این حال، به تازگی مردم دریافته­اند که این گیاه در درمان سردرد نیز موثر است. می­توانید نعنای بیابانی را به چای خود اضافه کنید یا آن را به طور مستقیم به صورت خوراکی استفاده کنید. علاوه بر این، می­توانید چند قطره روغن اسانس نعناع را به آب داغ اضافه کنید و با آن بخور کنید.سردرد میگرنی

  1. کوهوش سیاه

کوهوش سیاه توسط بومیان آمریکایی به عنوان درمان سردرد برای صدها سال استفاده می­شد. به تازگی کشورهای غربی، خواص درمانی آن را یاد گرفته­اند. کوهوش سیاه به ویژه به خاطر اثراتی که بر روی استروژن دارد، برای زنان مؤثر است. به طور خاص، این گیاه را می ­وان برای مبارزه با افسردگی سیاه استفاده کرد. همانند بسیاری از گیاهان دارویی دیگر، می­توانید آن را به چای خود اضافه کنید یا آن را به صورت قرص مصرف کنید.

سردرد میگرنی

  1. اسطوخدوس

در حقیقت، ثابت شده است که بوی اسطوخودوس آرامش­بخش مثبتی برای درمان اضطراب است و همچنین احساس آرامش را به ارمغان می­آورد. اگر سردرد شما ناشی از استرس و اضطراب است، می­توانید روغن اسطوخودوس را به طور مستقیم بر روی پیشانی خود بمالید. علاوه بر این، می­توانید اسانس اسطوخودوس را به خوشبوکننده­های هوا اضافه کنید. با اینکه بوی اسطوخودوس موثر نیست، اما نشان داده شده است که علائم سردرد را کاهش می­دهد.

سردرد میگرنی

  1. زنجبیل

شما احتمالا در بسیاری از غذاها از زنجبیل استفاده می­کنید. احتمالا در حال حاضر بخواهید از آن برای درمان سردرد استفاده کنید. زنجبیل به ویژه برای سردردهایی که به نظر می­رسد در پیشانی شدیدترند، موثر است. شما می­توانید آن را به چای یا غذای خود اضافه کنید. همچنین به صورت پودر نیز موجود است.سردرد میگرنی

  1. گل ساعتی

گل ساعتی نیز درمانی طبیعی و قوی برای سردرد است. به طور سنتی، برای مبارزه با اضطراب و کمک به بی­خوابی مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، این گیاه برای کسانی که میگرن ناشی از استرس و خشم دارند، کاملا کارساز است. اگر سبک زندگی استرس­زایی را تجربه کرده­اید که منجر به سردردهای شدید می­شود، سعی کنید چای گیاهی گل ساعتی بخورید. شما باید درمان فوری را احساس کنید.

امیدواریم که چندین مورد از این گیاهان را به لیست خرید خود اضافه کنید. تا هنگامی که دفعه­ی بعد میگرن دارید یا دچار سردرد شدید، درمان­گری قوی و طبیعی داشته باشید. آیا کسی را می­شناسید که سردرد مکرر دارد؟ به ما اطمینان دهید که این مقاله را با آنها به اشتراک می­گذارید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید