دخترانه
مجله سلامت!

بیماری نگرانی بیش از حد

بیماری نگرانی بیش از حد

چگونه نگران بودن را متوقف کنیم و از زندگی خود برای همیشه لذت ببریم؟
نگرانی با افکار و احساسات منفی آغاز می شود و در نهایت به مشکلات فیزیکی می انجامد. نگران بودن باعث ایجاد عوارضی همچون ناتوانی در تصمیم گیری درست، کمبود تمرکز و حافظه، مشکل در انجام فعالیت های روزانه، مشکلات فیزیکی و روحی می شود. اگر چنین شرایطی خیلی سریع درمان نشود می تواند به افسردگی، درد و سایر مشکلات جدی منجر شود. روشی برای پیشگیری از نگرانی وجود ندارد اما می تواند این شرایط را کمتر کرد و با مدیریت افکار منفی آن را کنترل نمود.
چگونه نگرانی را متوقف کنیم و از زندگی خود لذت ببریم؟ تکنیک ها و راه حل های موثر که باید بدانید.
هر فردی در زندگی خود می تواند با شرایط نگران کننده روبرو شود. نگرانی های طبیعی نیازی به درمان ندارد زیرا کنترل چنین نگرانی هایی بسیار ساده خواهد بود. اگر نگرانی به شما کمک کند راه حل های درست را برای مشکلات خود پیدا کنید بسیار کمک کننده خواهد بود. با اینحال نگرانی بیش از حد که به آن GAD نیز گفته می شود شرایط دشواری است. این نوع نگرانی، اختلال اضطراب است. بیمارانی که از GAD رنج می برند بدون دلیل خوب یا واضحی نگران هستند. آن ها اغلب در مورد هر رویدادی در زندگی همچون مشکلات خانوادگی، امور مالی، سلامتی و درس نگران هستند.نگرانی و حملات درد می تواند بر روی هر فردی تاثیر بگذارد. با اینحال یک سوم از افرادی که از GAD رنج می برند می گویند که نشانه ها و علامت نگرانی در طول دوران کودکی یا بزرگسالی آغاز می شود. این بیماری می تواند در برخی از محیط ها یا بر اساس فاکتورهای ژنتیکی ایجاد شود. نشانه ها و علائم نگرانی شامل تنش عضلات، نگرانی بیش از حد در مورد فعالیت ها و فاکتورهایی همچون مدرسه، سلامت، کار، ناتوانی برای مواجهه با مشکلات، خستگی، سردرد، مشکل در تنفس، عرق کردن، حالت تهوع، بیماری، تحریک پذیری و اختلالات خواب است. نگرانی یا GAD ممکن است در طول رویدادهای استرس زای زندگی یا دوره ای از استرس ایجاد شود. برخی از استراتژی ها همچون مدیتیشن ، آرام سازی، تمرینات ورزشی می تواند به غلبه کردن بر نگرانی ها کمک کند. بنابراین،در این مقاله تلاش می کنیم برخی از تکنیک ها و راه حل های موثر در متوقف کردن نگرانی و لذت بردن از زندگی را بیان کنیم.

بیماری نگرانی بیش از حد
۱٫ از شر اعتیاد به دنیای آنلاین خلاص شوید:
زمانی که به دنیای آنلاین معتاد هستید، احتمال بروز نگرانی بیشتر می شود. در نتیجه افراد زمانی که از اینترنت دور می شوند احساس ناراحتی و نگرانی خواهند داشت. شما باید به جای اینکه تحت تاثیر فناوری های مدرن قرار بگیرید کنترلی بر روی آن ها داشته باشید. بنا به گفته متخصصان، یکی از روش های موثر برای کاهش نگرانی ها، دوری کردن از گوشی های تلفن همراه و رایانه است. ممکن است در ابتدا احساس ناراحتی داشته باشید اما با گذشت زمان از شر اعتیاد به دنیای آنلاین خلاص خواهید شد. این روش برای مبارزه با نگرانی عالی است.
۲٫ نگرانی خود را بپذیرید و تلاش کنید بر این نگرانی غلبه کنید:
هر فردی ممکن است تحت تاثیر نگرانی قرار بگیرد. با اینحال اگر بیش از حد نگران باشید ممکن است شرایطتان خطرناک شود. بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۰۵ در مجله Behaviour Research and Therapy منتشر شد، برخی از افکار ناخواسته و منفی می تواند شما را نگران سازد و همین امر به درد یا افسردگی منجر می شود. از سوی دیگر زمانی که افکار مهاجم و احساسات منفی را قبول می کنید می توانید روشی برای حل مشکل خود بیابید و گام موثری بردارید. بنابراین اگر می خواهید نگرانی خود را متوقف کنید و از زندگی خود لذت ببرید بهتر است خودتان را مجبور نکنید به سرعت از شر نگرانی خلاص شوید. استراتژی های مختلفی وجود دارد که می تواند به غلبه بر نگرانی ها و اضطراب کمک کند. یکی از این استراتژی ها پذیرش شرایط موجود و تلاش برای حل آن است.

بیماری نگرانی بیش از حد
۳٫ فهرستی از نگرانی های خود بنویسید:
بر اساس مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۱؛ نوشتن فهرستی از نگرانی ها بر روی کاغذ قبل از امتحان می تواند به شما کمک کند نگرانی ها مرتبط با امتحان را کمتر کنید. برخی از افراد بر این باورند که با نوشتن نگرانی ها احساس می کنند ذهنشان از ترس اضطراب خالی شده است. سیان بیلوک استاد دانشگاه شیکاگو بیان می کند که با هدف قرار دادن شرایط استرس زا و نوشتن آن، کمتر احساس اضطراب و نگرانی خواهید داشت. این رویکرد برای افرادی که در مورد مسائلی همچون مشکلات خانوادگی، کار ، سلامت و دستاوردهای شغلی نگران هستند نیز موثر خواهد بود. بنابراین شما می توانید این رویکرد را به عنوان یک روش موثر برای توقف نگرانی در نظر بگیرید.
۴٫ خودتان را مشغول نگه دارید:
بر اساس تحقیقاتی که در موسسه پژوهش پزشکی در انگلستان انجام شده است ، تعامل داشتن و مشغول نگه داشتن خود با فعالیت های روزانه می تواند حواس شما را از نگرانی و درد پرت کند. بنابراین افرادی که به طور مکرر با نگرانی و اضطراب روزانه مواجه می شوند، این نکته بسیار مهم خواهد بود.
۵٫ تمرینات مدیتیشن را انجام دهید:
متخصصان بر این باورند که مدیتیشن یک روش موثر برای کمک به پیشگیری و درمان بیماری های روحی و فیزیکی متعدد همچون افسردگی، خستگی، جوش و سردرد است. برای افرادی که اغلب از نگرانی و اضطراب رنج می برند، مدیتیشن می تواند یک گزینه موثر باشد. مطالعات بسیاری نشان داده است که تمرینات مدیتیشن نه تنها می تواند سطح استرس و اضطراب را بهبود ببخشد بلکه می تواند ناحیه ای از مغز که احساسات و تفکر را کنترل می کند تحت تاثیر خود قرار دهد. اگر به طور مداوم در مورد زندگی خود نگران هستید این رویکرد بسیار با ارزش خواهد بود.
۶٫ سبک تفکر خود را تغییر دهید:
تغییر سبک تفکر یا حضور ذهن داشتن می تواند یک روش موثر برای متوقف کردن نگرانی باشد. این موضوع به معنای آگاهی ناداورانه از احساسات و تفکرات است. در درمان شناختی رفتاری برای کمک به افراد برای غلبه بر ترس، فرد متخصص از افراد می خواهد سبک تفکر خود را تغییر دهند. معمولا روانشناسان افراد را تشویق می کنند تفکر مثبت و سازنده داشته باشند. این روش درمانی برای غلبه بر اضطراب و نگرانی موثر است. با تغییر نحوه تفکر می توانید احساسات خود را به گونه ای تغییر دهید که سازنده باشد.

بیماری نگرانی بیش از حد
۷٫ از فکر کردن به وزن خود پرهیز کنید:
برخی از اوقات مشکلات وزن باعث ایجاد نگرانی می شود. در نتیجه، برخی از زنانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند هیچ چیزی نمی خورند. نخوردن یک وعده غذایی باعث نمی شود بدن سالم تری داشته باشید. این موضوع به نگرانی بیشتر منجر می شود و باعث می گردد مشکلات فیزیکی و روحی بیشتری داشته باشید. برای به دست اوردن سلامت کامل روشی وجود ندارد. اما در حققیت شما بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید سالم هستید. هیچ چیزی بهتر از متوقف کردن تفکرات منفی در مورد وزن یا شکل بدنتان نیست.
۸٫ برای خودتان یک عادت ورزشی ایجاد کنید:
تمرینات ورزشی یک روش موثر برای متوقف کردن نگرانی است. بیشتر مطالعات نشان داده است که تمرینات ورزشی می تواند بر روی فعالیت سروتونین در مغز اثر بگذارد. این ماده شیمیایی را با نام ماده شادی می شناسند. در نتیجه تمرینات ورزشی به شما کمک خواهد کرد استرس و تنش خود را کاهش دهید. تمرینات ایروبیک اثر مشابهی با مصرف داروها دارد. در طولانی مدت تمرینات ورزشی موثرتر خواهد بود زیرا مصرف داروها، عوارض ناخواسته ای نیز در پی دارد. این ها ۸ روش و تکنیک برای متوقف کردن نگرانی و لذت بردن از زندگی بود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید