دخترانه
مجله سلامت!

۲۱ نکته درباره غلبه بر اضطراب عملکرد جنسی

۲۱ نکته درباره غلبه بر اضطراب عملکرد جنسی

در این مقاله قصد داریم اطلاعات اساسی در مورد اضطراب عملکرد جنسی و نیز نحوه غلبه بر این اضطراب را بیان کنیم. در ادامه علت این شرایط را یاد خواهید گرفت و می توانید روش های طبیعی برای تسکین این اضطراب را بیاموزید.

  • چگونه می توان به اضطراب عملکرد جنسی غلبه کرد؟ دلایل اصلی

رابجه جنسی یکی از تجربه های لذت بخش در دنیاست اما اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث ایجاد اضطراب جنسی گردد. در حقیقت یکی از بزرگترین موانع برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، اضطراب عملکردی است. افرادی که چنین اضطرابی را دارند همیشه از خود می پرسند ایا من کارم را به درستی انجام دادم؟ ایا او از این رابطه لذت برد؟ نگرانی مداوم در مورد ظاهر و عملکرد خودتان در این رابطه می تواند آن را استرس زا کند. همین امر باعث می شود از برقراری رابطه خودداری کنید. در حقیقت، رابطه جنسی چیزی بیشتر از پاسخ های فیزیکی است. در واقع چنین تجربه ای به احساسات انسانی مرتبط است. زمانی که فردی استرس زیادی دارد، بدن اول نیز قادر نخواهد بود هیجان زده شود. دلایل زیادی وجود دارد که به اضطراب عملکرد جنسی منجر می شود. این دلایل عبارتند از :
احساسی که به شما می گوید نمی توانید فرد مقابل را راضی نگه دارید
• مشکلاتی که در رابطه شما وجود دارد
• مشکلاتی که در شکل بدن وجود دارد. به عنوان مثال نگرانی درباره وزن فعلی
• نگرانی مرد از آلت تناسلی اش
• نگرانی مرد در مورد خروج منی زودهنگام یا حتی زمان طولانی برای رسیدن به ارگاسم
• نگرانی زن در مورد نرسیدن به ارگاسم یا لذت نبردن از این رابطه


علاوه بر مواردی که بیان کردیم دلایل دیگری نیز باعث ایجاد اضطراب عملکرد جنسی می شود. این دلایل عبارتند از :
• فشار اجتماعی: در واقعیت فشار اجتماعی به عنوان یکی از رایج تری دلایل ایجاد این اضطراب محسوب می شود. بیشتر مردها نگران هستند که تواناییشان برای راضی کردن یک زن، بر روی درک آن ها توسط سایر افراد یا عموم تحت تاثیر قرار گیرد. این در حالیست که زنان نگران این موضوع هستند که مردان توانایی های آنان یا شکل بدنشان را مورد قضاوت قرار دهند. این نوع فشار معمولا بسیار ازاردهنده است.
• در تجربه: این موضوع باعث ناتوانی های جنسی اندکی می شود و در نهایت به اضطراب عملکرد منجر می گردد. به عنوان مثال انزال زودرس در افرادی که تجربه جنسی اندکی دارند یا اصلا تجربه ای ندارند شایع تر است. زمانی که صحبت از ناتوانی جنسی به میان می آید، توسعه این شرایط می تواند به توسعه اضطراب اجتماعی بیانجامد و مشکلات جنسی را بدتر نماید.
برخوردهای جنسی ناراحت کننده: در واقع رابطه جنسی در معرض ارتباط ها و انتظارات قرار دارد. زوج هایی که با هم جرو بحث، دعوا یا نزاعی دارند در برقراری رابطه جنسی نیز با هم دچار مشکل خواهند شد. همه ما به خوبی می دانیم که افراد در مورد توانایی های خود حساس هستند. این موضوع در مورد توانایی های بدنی و جنسی بیشتر دیده می شود. هر چیزی که این حساسیت را هدف قرار دهد می تواند به اضطراب منجر شود.
افرادی که این نگرانی ها را تجربه می کنند ممکن است بدنشان به طور خودکار واکنشی را ایجاد کند. علاوه بر این، هورمون های استرسی همجون نوراپی نفرین و اپی نفرین در بشتر واکنش هایی که در واقع برای آماده سازی بدن انسان برای مقابله با خطر یا تهدید طراحی شده است آغاز می گردد. واضح است که شریک شما تهدیدی برای شما نیست. این موضوع بدین معنی است که چنین واکنش هایی می تواند نگران کننده باشد. از سوی دیگر، اضطراب عملکرد جنسی عارضه جانبی داروهای اضطراب است و اضطراب عملکرد جنسی در افرادی که قبلا هرگر عاشق نشده اند بیشتر است زیرا فشار زیادی بر روی خودشان وارد می کنند.
بخش دوم: نشانه های رایج
در واقعیت ذهن افراد می تواند تاثیر زیادی بر روی توانایی های آن ها داشته باشد. حتی زمانی که با فردی رابطه جنسی لذت بخش دارید، نگرانی در مورد راضی نگه داشتن طرف مقابل می تواند رسیدن به این تجربه شیرین را غیر ممکن سازد. در مردان، یکی از اثرات هورمون های استرس، منقبض کردن رگ های خونی است. واقعیت این است که هر چقدر جریان خون کمتری به الت تناسلی مرد برسد ، انزال برایش دشوارتر خواهد بود. حتی برای مردانی که هیچ مشکلی در این باره ندارند نیز به هنگام وجود اضطراب عملکرد جنسی، احساس انزال نیز دشوارتر می شود.
بر اساس مطالعات انجام شده، اضطراب عملکرد جنسی اغلب تشخیص داده نمی شود. این موضوع می تواند زنان را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. چنین شرایطی می تواند مانع از روان و لیز بودن ناحیه واژن در زنان شود و لذت بردن از رابطه را کمتر نماید. اضطراب عملکرد جنسی هم مردان و هم زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است آن ها را از برقراری رابطه باز دارد. زمانی که فرد بیش از حد بر روی عملکرد خود تمرکز می کند نمی تواند بر روی کاری که قرار است در این رابطه انجام دهد تمرکز نماید. اضطراب عملکرد جنسی می تواند بر روی چرخه دائمی تاثیر دارد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید