دخترانه
مجله سلامت!

اولین شب عروسی وپرده بکارت

 

۸ حقیقت درباره پرده بکارت شما و داشتن رابطه جنسی برای اولین بار درشب عروسی

مفهوم بکارت زن دارای سابقه پیچیده است.هیچ تعریف پزشکی برای “بکارت” وجود ندارد:  بکارت یک ساخت اجتماعی است، نه یک وضعیت پزشکی است. اما ما هنوز باید در مورد آن صحبت کنیم. “در حالی که هیچ تعریف پزشکی برای بکارت وجود ندارد، یک مفهوم مهم برای بسیاری از مردم است،” . “پرده بکارت توسط هنجارها و باورهای اجتماعی ساخته شده است حتی اگر مبنای علمی ندارد.”  برای بسیاری، بکارت به  معنی این است که شما هنوز رابطه  جنسی نداشته اید.”از دست دادن بکارت” لزوما به معنای ورود آلت تناسلی مرد نیست.

پرده بکارت یک غشا بسته نیست: در واقع، پرده بکارت یک غشاء نازک است که فقط در داخل دهانه واژن است. امادر وسط ان دارای یک شکاف است، به طوری که خون قاعدگی و ترشحات دیگر ازان خارج میشود. به ندرت، یک زن با  پرده ی بکارت بسته، که به نام “imperforate”، است که  نیاز به مداخله پزشکی دارد. فعالیتهایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری، ژیمناستیک، استفاده  از تامپون و انگشت، و خودارضایی  می تواند کشش و یا پارگی در پرده ایجاد کند.بکارت دختر به طور سنتی به عنوان حالت  بکارت دختر است که یک نهاد ملموس نیست.

پرده ی بکارت چیست؟

پرده ی بکارت یک بافت  نازک است از بافت مخاطی واقع در۱/۲ سانتی متر در داخل سوراخ واژن را احاطه کرده است که یا حتی ممکن است به طور کامل پوشش دهد . رنگ آن کمی صورتی است . وقتی که یک دختر وارد بلوغ میشود با شروع به تولید هورمون استروژن، می تواند باعث شود پرده بکارت  ضخیم شده و افزایش عرض دهد.. یک نوع از پرده بکارت وجود ندارد. آنها در بسیاری از اشکال و فرم های مختلف هستند.علاوه بر این، با وجود آن که بسیار نادر است، یک دختر ممکن است به طور کامل بدون پرده ی بکارت به دنیا آید.

چه کاری می تواند باعث پارگی در پرده بکارت شود؟

اولین بار که آلت تناسلی مرد وارد -مهبل (واژن)میشود، آمیزش جنسی، ممکن است که از نفوذ آلت تناسلی مرد به دهانه واژن باعث پارگی بافت بکارت شود. ممکن است باعث احساس  ناراحتی و  خونریزی شود.با این حال، کمتر از نیمی از زنان خونریزی اولین باردر مقاربت جنسی را تجربه میکنند. نکته مهم، فعالیت هایی  هم می تواندباعث پارگی در پرده بکارت باعث شود. شرکت در ورزش مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، و یا ژیمناستیک می توانید پارگی بکارت شود. درج یک تامپون، درج اسپکولوم را در یک معاینه زنان ومامایی ، درج انگشتان دست، و استمناء:.همچنین دریک پرده بکارت ارتجاعی بااینکه یک زن رابطه جنسی واژینال داشته باشد ، پرده بکارت هنوز هم می تواند دست نخورده باشد.

دو راه اصلی که ممکن است زنان برای شبیه سازی پرده بکارت خوددرصورت پارگی دراثر: مقاربت و دخول جنسی، فعالیت بدنی سخت، استفاده از تامپون و یا استمناء و تجاوز  وجود دارد.

۱-جراحی و ترمیم  پرده بکارت ، همچنین به عنوان hymenoplasty یا hymenorrgraphy شناخته شده است، یک عمل جراحی که بازسازی بقایای بافت بکارت  است. در این عمل جراحی باقی مانده از حلقه بکارت باهم بخیه زده میشود. بخیه جذب  خواهد شد و نه  قابل تشخیص است. این روش  بسیار به سادگی  که تنها نیاز به یک بی حسی موضعی است.با این حال، نتایج حاصل از این عملیات می تواند متفاوت باشد، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که خونریزی پس از رابطه جنسی رخ دهد .

۲- پرده بکارت مصنوعی درج کپسول  پلاستیکی است که خون جعلی با رابطه جنسی  منتشر میکند. همچنین معمولا به عنوان یک “پرده بکارت چینی” و یا “پرده بکارت جعلی” شناخته شده است. البته بیشتر به یک شوخی شبیه است.

نقض حقوق بشر:
تحمیل معاینه پرده بکارت یک معاینه فیزیکی اجباری، تهاجمی، و تحقیرآمیز است. این نقض حقوق بشر زنان که نقض اظهارات شناخته شده بین المللی، میثاق، و کنوانسیون است. بنابراین نقض ماده ۵ اعلامیه جهانی Rightswhichحقوق بشر می گوید، “هیچ کس نباید در معرض شکنجه یا رفتار خشن، غیر انسانی یا اهانت آمیز یا مجازات”.قرارگیرد.علاوه بر این، نتایج آزمون بکارت معمولا به خانواده نامزد، شوهر، یا زن داده میشود. این افشای اطلاعات بیمار نقض استاندارد اخلاقی پزشکی ست.

درد حین اولین سکس طبیعی است. هماطور که قبلا” گفته شد ممکن است با خونریزی همراه باشد. ولی بخاطر داشته باشید درد در همه خانم ها متفاوت است و نگرانی و هیجان درمورد درد فقط وضعیت را بدترمی کند. علاو براین، بعد ازمدت کمی درد ازبین می رود و شما احساس لذت می کنید. بنابراین، آرام باشید و لذت ببرید و تسلیم باشید- همه ش همین. آن نه تنها بخش آمیزشی را تحریک می کند بلکه باعث نرمی واژن شده و ورود را نرم تر و کمتر دردناک می کند.یک واژن خشک می  تواند باعث سکس دردناک بشود.همه خانم ها خونریزی نمی کنند، درهند ،ارزش بسیار زیادی برای دوشیزگی قائل هستند وبهترین راهی که می توانند آن را تشخیص دهند ، خونریزی داشتن در اولین مقاربت است. این فقط یک داستان است .بدلیل اینکه پرده بکارت بافت بی نهایت ظریفی دارد در دهانه واژن. این پرده به آسانی پاره می شود، حتی با انجام دادن عادی ترین کارها مثل دویدن، پریدن، دوچرخه سواری ،شناکردن ،ورزش کردن و انواع کارها. دربعضی خانمها ازبدو تولی این پرده وجود ندارد(مادرزادی). پس با خونریزی همراه نیست. اگر سوالی درمورد دوشیزگی دارید قبل ازانجام سکس مطرح کنید، نه بعدازآن.

 

دو نوع درد در هنگام اولین رابطه جنسی وجود دارد :

۱- درد به علت پاره شدن پرده بکارت

این درد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است . که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها هستند . برای کنترل یا کاهش درد ، بهترین کار ایجاد پیشنوازی طولانی است. این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم  برسد . رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل شود . مثلا  درزمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمیکند یا درد بسیار کم میشود.

۲- درد به علت دخول

این درد بدلیل  کشش دیواره واژن میباشد . شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، زور بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید. این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای اولین بار میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس میکند . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد بالا رود . برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده کنید.پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت واقعه خارجی جریانی است که باید آن را آغاز “زنانگی” و پایان “دوشیزگی” نامید.  غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع تازه عروس در این مرحله دچار نوعی ” شرم ” نیز هست .در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.

اول،  کمی زمان می برد تا طرفین به علایق هم پی برده و به راحتی برسند، آرامش پیداکنند و لذت ببرند ازیکدیگر. عجله در انجام مقاربت نداشته باشید. اجازه دهید خودبخود اتفاق بیفتد و با زور انجام نگیرد. اگر شما دوشیزه هستید و همسرتان خیر، به او بگویید. واقعیت را ازاو پنهان نکنید. به بگویید تا با شما ملایم و نرم رفتار کند تا نترسید. زمانی که مردی مطمئن می شود زنش آماده است ، او |(زن) خواهان است و اجباری درکارنیست.همچنین اگر درلحظه آخر منصرف می شود یا پس می زند این دلیل بر تمایل او نیست ، به این معناست که او(زن )آماده نیست. اینطور فکر کنید، اگر او ناراضی باشد ازتمام مراحل لذت نخواهد برد- درمورد هردو صادق است.

پیشنوازی/نحوه تحریک کردن یا آماده شدن به مهمی خود سکس کردن است.

مهمترین چیز درباره این قسمت تنها پیشنوازی ،است، درنتیجه لذت ببرید،درنتیجه این می توانید هرچیزی بجزالفاظ بد درحین لمس کردن و بوسیدن باشد.  ببینید طرف شما چه چیزی دوست دارد. و فراموش نکنید شما هم به او بگویید چه چیزی دوست دارید. اینکار نه تنها کمک می کند بلکه باعث می شود او حال خوبی پیدا کند. اگربرای اولین بار سکس دارید ممکن است درحین آماده شدن (انجام اعمالی تحریک آمیز قبل از سکس) زده شوید ، تنها یه وقفه کوتاه بدهید و مجددا” سعی کنید.

دوش بگیرید یا نه ، این ممکن است بنظر شهوانی برسد، ولی شاید نگرانیهایی درسرتان وجودداشته باشند مثل- آیا باید ملحفه اضافی دردسترس داشته باشم ؟ آیا باید ملحفه ها را تعویض کنم؟ آیا هردوی ما باید قبل/بعد سکس دوش بگیریم؟ بخصوص اگر هردوباکره باشند.خوب اینجا جواب شما این است اگر نیاز بود و لکه خون بود باید اینکار انجام شود. و اگر آلوده وکثیف نشد نیازی نیست. همچنین دوش قبل از سکس ایده خوبیست. دوش آب گرم نه تنها به حرارت و گرمی بین شما کمک می کند بلکه قسمتهای خصوصی را تمیز کرده و هردوی شما احساس تازگی می کنید. شما بعد از سکس هم می توانید دوش بگیرید و آلت تان را با آب گرم و صابون شستشو دهید.این مانع هرگونه عفونت می شود. یوگا به شما درغلبه بر مشکلات سکس کمک می کند.

حالت را جذاب کردن ،شما شاید برای اولین بار خودتان رامثل داستان افسانه ای تصورکنید . درنتیجه بهترین کارراانجام دهید. موزیک دلنشین و رومانتیکی بگذارید تا حالت و موقعیت را دلنشین کنید. شما می توانید شمع روشن کنید و شکلات برای تاثیر بیشتر اضافه کنید . یکی از بهترین راهها برای تند کردن شرایط تشویق یکدیگر به بیان خواسته ها است –این مانع بکاربردن الفاظ بد می شود. مهمتر اینکه به گفته دوستان توجه نکنید . بخاطر داشته باشید هرکس پاسخ متفاوتی دارد پس مسیر خودتان را بروید.

شب عروسی

                                 آیا درمورد اولین نزدیکی  جنسی نکته ای  میدانید؟

 

دراینجا ۱۰ توصیه برای اولین سکس وجوددارد. می توانم اقرار کنم که باتوصیه من به لذت بخش ترین تجربه خواهید رسید.

۱)اول ایمنی. چیزی با اهمیتتراز سکس امن وجود ندارد، ولی زمانی مطمئن هستید که از کاندوم استفاده کرده باشید(حتی اگرازقرص استفاده کنید)و درمورد پیشینه سکس خود صحبت کنید.

۲)انتظارات خیلی زیادی نداشته باشید.سکس بطورکلی با شناخت ازیکدیگر بیشترمی شود و تماس مطلوبترمی شود.درنتیجه احساس نکنید حتما ” بهترین شب باشد.

۳)تنفس . سکس باراول می تواند سخت و موجب خردشدن اعصاب باشدوگاهی دردناک.  نفس های عمیق می توانند به آرامش شما و ادامه این کار کمک کند.

۴)فراموش نکنید پیشنوازی خیلی مهم است .تمام افرادی که وارد مقاربت می شوند –بوسیدن، لمس کردن سکس زبانی – بخشی از تجربه سکس است فقط ازطریق دخول نیست.

۵)مطمئن شوید که تحریک و آماده هستید . نه تنها باید به اندازه کافی تحریک شوید بلکه باید به حدکافی نرم شده باشید تا مانع دخول نشوید ،واحساس رضایت کنید .بنابراین، از روغن مخصوص استفاده کنید درصورت لزوم .

۶)صحبت کنید تا او متوجه احساس خوب شماشود،آقایان مایل به فیدبک هستند پس خجالت نکشید و مطرح کنید.

۷)فکرنکنید او متخصص است . او شاید بیشتراطلاعاتش را ازپشت درهای بسته بدست آورده باشد و اگرتجربه هم داشته باشد ،هر مقاربت خاص خوداست.

۸)انتظارنداشته باشید به اوج شهوت برسید.البته، عالیست اگراینطورباشد.اما بار اول کمتر به اوج شهوت می رسید.حالت انزال ،حسی از آرامش و داشتن اطلاعات خاص نسبت به اندام یکدیگراست.

۹)گول نزنید. اگراین کاررا بکنید خود را فریب داده اید. اجازه دهید او بداند شما نزدیک شدید و می خواهید او را تحریک کنید.

۱۰)ممکن است اندام تناسلی او دچار نقص یا ناتوان باشد.گاهی در همخوابگی مردان امکان انزال زودهنگام اتفاق بیفتد یا دشواری در تحریک .درصورت بروز مشکل نگران نباشید و کاری انجام ندهید به احتمال زیاد آن حل خواهدشد.

بسیاری از زوج ها میگویند که شب اول عروسی با هم رابطه جنسی نداشته اند. خوب به هر حال این مورد اصلاً بد نیست. خودتان را در نظر بگیرید که ماهها برای این روز برنامه ریزی کرده اید و ترتیب کارهای مختلف را داده اید، و خودتان را برای بزرگترین روز زندگیتان آماده کرده اید. سنت های بیشمار، صورتحساب های بیشمارمراسم ازدواج ،به هر حال بسیا ری از افراد احساس خستگی شدیدی می کنند و فقط می خواهند آرام بوده و در کنار هم باشند.

وسایل مورد نیاز ماه عسل

۱*لباس زیر زیبا و جذاب

۲*آهنگ های عاشقانه که به شما آرامش می دهند

۳*تهیه آب نبات های طعم دار و شمع های خوشبو که فضا را عاشقانه تر کنند

۴*وان آب گرم. (هتل ها از ارائه این خدمات به شما خیلی خوشحال خواهند شد)

۵*عطرهای خوشبو و کرم های ماساژ

۶*قرص های کنترل بارداردی

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید