دخترانه
مجله سلامت!

ترمیم پرده بکارت :هزینه ومراقبتهاچگونه است؟(۲۰۱۹)

 ترمیم بکارت :مراقبت وخونریزی بعداز ترمیم پرده بکارت، هایمنوپلاستی برای بازسازی و ترمیم غشای شبیه پرده ای که از بافت های هایمنال وپوست واژینال تشکیل شده است مورد استفاده قرار می گیرد. روش های متعددی برای اینکار وجود دارد اما همه این روش ها شبکه ای از پوست را ایجاد می کنند که در اولین دخول پاره میشود. توصیه می شود هایمنوپلاستی را ۱ ماه قبل از ازدواح انجام دهید. هر باری که پرده پاره می شود مقادیر اندکی از بافت های زخمی توسعه پیدا می کند و همین امر منبع خون در این ناحیه را کاهش می دهد. در چنین شرایطی احتمال خونریزی پس از تکرار هایمنوپلاستی اندک خواهد بود.

ترمیم  بکارت :هزینه ومراقبتها(۲۰۱۹)

نکته مهم: هر نوع ترمیم پرده بکارت توسط پزشک قانونی قابل تشخیص میباشد. تنها چیزی که از ترمیم پرده بکارت حاصل می شود خونریزی مجدد حین اولین دخول واژینال بعد از ترمیم است! بنابراین هیچ تضمینی برای مشخص نبودن جای عمل نیست .

ایا بعد از انجام جراحی ترمیم پرده بکارت خونریزی وجود خواهد داشت؟

افراد معمولا سوالات زیادی در مورد فرایند هایمنوپلاستی یا همان ترمیم پرده بکارت دارند. ایا بعد از جراحی و پس از مقاربت جنسی پاره شدن پرده باعث خونریزی می شود؟ باید از موارد مصنوعی استفاده شود؟ ایا این روش موثر خواهد بود؟
بعد از انجام هایمنوپلاستی به طور طبیعی خونریزی وجود خواهد داشت و به طور قطعی می توان گفت بیمار بعد از برقراری رابطه جنسی خونریزی خواهد داشت.

متاسفانه بیش از ۳۰ درصد بیمارانی که پرده بکارت خود را ترمیم میکنند در طول اولین مقاربت جنسی خود خونریزی تجربه نکرده اند و همین امر می تواند برای بیشتر افراد یک گزینه ازاردهنده و استرس زا باشد. توصیه می شود فعالیت های جنسی همچون مقاربت از طریق واژن حداقل ۴هفته پس از جراحی به تعویق انداخته شود.

زمانی که شما مقاربت جنسی انجام می دهید باید مطمئن باشید که خونریزی خواهید داشت. اگر در مورد نتایج این جراحی نگرانی دارید بهتر است با یک مشاوره خوب ومنطقی تماس بگیرید و در مورد این نگرانی ها با پزشک خود صحبت کنید.
بیشتر خانم هایی که هایمنوپلاستی را انجام داده اند بعد از اولین رابطه جنسی شان دچار خونریزی می شوند .

جراحی هایمنوپلاستی اگر توسط یک فرد متبحر و با تجربه انجام شود می تواند فرایند امنی برای افراد باشد.
خونریزی معمولا بعد از هایمنوپلاستی یا دوختن پرده بکارت رخ می دهد برخی از زنان ممکن است رگ های خونی بیشتری در این ناحیه نسبت به دیگران داشته باشند. افرادی که رگ های خونی اندکی در این ناحیه دارند ممکن است بعد از برقراری رابطه جنسی اصلا خونریزی نداشته باشند یا بسیار اندک باشد.

سوالات متداول درباره هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت

ترمیم بکارت :هزینه ومراقبتها(2019)

 1. ترمیم پرده بکارت بعد از اولین رابطه جنسی موفقیت آمیز خواهد بود؟

سلام. من بعد از ترمیم پرده بکارت رابطه جنسی داشته ام و فکر می کنم دخول دو دقیقه طول کشید. بعد از دخول خونریزی داشتم و احساس دردی را تجربه کردم. در فرهنگ ما خونریزی پس از دخول در شب عروسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . حالا نمی دانم دوباره خونریزی خواهم داشت یا خیر. لطفا کمکم کنید
سلام و از سوال شما بسیار ممنونم. هایمنوپلاستی همانطور که می دانید به دلایل مختلف فرهنگی و مذهبی انجام می شود ترمیم پرده بکارت در برگیرنده ترمیم پرده است تا بتواند به وضعیت قبلی خود باز گردد. برای اینکه فرایند درمان به خوبی انجام شود رابطه جنسی و مقاربت از طریق واژن باید ۴ هفته به تاخیر بیفتد. هر گونه دخولی می تواند عملکرد پرده ترمیم شده را مختل کند و باعث خونریزی شود.

در مقاربت های بعدی احتمال خونریزی بسیار اندک خواهد بود و شما باید قبل از ازدواج دوباره پرده بکارت خود را ترمیم کنید. توصیه می شود در این شرایط فعالیت جنسی خود همچون مقاربت از طریق واژن را حداقل ۴ هفته پس از جراحی به تاخیر بیندازید. زمانی که رابطه جنسی داشتید خونریزی ایجاد می شود که نشان دهنده موفقیت عمل جراحی است.

برخی از افراد در دفعات بعدی رابطه جنسی خونریزی تجربه نمی کنند. اگر نگرانی در مورد نتایج جراحی دارید بهتر است با مشاور خود تماس بگیرید و از او کمک بخواهید . پرده شما دوباره خونریزی نخواهد داشت مگر اینکه جراحی ترمیم پرده بکارت دوباره تکرار شود. اصلا مهم نیست چقدر زمان برای دخول سپری شده است. وقتی پرده پاره شد، خونریزی متوقف می شود.

۲- چگونه می توانم واژن خود را تنگ تر کنم؟

من می خواهم بعد از دو ماه عروسی کنم و قصد تنگ تر کردن واژن خود را دارم اما ترس زیادی از آن دارم. لطفا بگویید از چه کرم یا روشی برای اینکار استفاده کنیم.
شما اطلاعات مهمی که برای پاسخگویی به سوال نیاز بود را بیان نکرده بودید. هدف شما از اینکار دقیقا چیست؟ مسلمان هستید و می خواهید شب عروسی باکره به نظر برسید و می خواهید خونریزی داشته باشید؟ اگر چنین است باید هایمنوپلاستی را از همین حالا انجام دهید.

اگر محدودیت مذهبی ندارید و می خواهید واژن را تنگ تر کنید موضوع فرق می کند. قبلا رابطه جنسی زیادی داشته اید؟ شریک جنسی تان آلت تناسلی بزرگ داشته و همین امر باعث گشاد شدن واژن شده است؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است باید فرایندی را انجام دهید که شواهدی از برش در آن باقی نماند و در عین حال واژن تنگ تر شود.
تمرینات ورزشی کگل مفید خواهد بود اما کافی نیست. استفاده از کرم نیز اصلا فایده ای برایتان ندارد. اگر ترومای قبلی داشته اید و می خواهید این مشکل را برطرف کنید می توانید از جراحی استفاده کنید. اینکار نیازمند دوره ریکاوری ۶ هفته ای قبل از برقراری رابطه جنسی است. باز هم باید جراحی را چند ماه قبل از شب عروسی انجام دهید.
توصیه می کنیم با یک پزشک متبحر تماس بگیرید و در مورد شرایط خود با او مشورت کنید. جراح پلاستیک، تخصصی در ترمیم واژن و جوانسازی آن ندارد. این افراد نمی توانند نگرانی های جنسی زنان را هدف قرار دهند. پرده بکارت داخل ورودی واژن قرار دارد و ممکن است بقایای اضافی داشته باشد. همین امر به خاطر ظاهر و حس آن ها موجب نگرانی هایی می شود . این ناحیه می تواند تحریک گردد.

ممکن است با یک فرایند ساده از بین برود یا پاره شود. پرده بکارت را می توان دوباره ساخت. در برخی از فرهنگ ها وجود پرده بکارت ضروری است و قبل از ازدواج وجود آن مورد بررسی قرار می گیرد. متاسفانه کرمی که بتواند واژن را تنگ تر سازد وجود ندارد.

اگر تمرینات کگل برایتان کافی نبود می توانید برای رسیدن به نتایجی که به دنبالش هستید از فرایندهای جراحی استفاده کنید. در بیشتر موارد تنگ کردن واژن می تواند بخش امن و موثر جوانسازی واژینال باشد که به صورت بیهوشی عمومی یا بی حسی انجام می شود و ۴۵ دقیقه تا یک ساعت به طول می انجامد.

این روزها خانم های زیادی به دلایل مختلف به دنبال هایمنوپلاستی یا همان ترمیم پرده بکارت هستند. هایمنوپلاستی در اصل ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی است. همانطور که می دانید پرده بکارت غشایی است که به طور جزئی، دهانه واژن را می بندد. در بیشتر فرهنگ ها و مذاهب، پرده بکارت دست نخورده نشانگر بکارت و دوشیزگی فرد خواهد بود.
به خاطر موارد مختلفی به جز مقاربت جنسی( همچون تمرینات ورزشی شدید یا قرار دادن تامپون) ممکن است پرده بکارت پاره شود یا سوراخ گردد. در چنین شرایطی بیشتر خانم ها به دنبال فرایند هایمنوپلاستی می روند. مراکز درمانی مختلف این نیاز خانم ها را درک می کنند و شرایط و مشکلات خاص مرتبط با فرهنگ، جامعه یا مذاهب را مدنظر قرار می گیرند.

ترمیم بکارت

دلایلی که نشان دهنده نیاز به ترمیم بکارت است:

دلایل مختلفی برای انجام این فرآیند در میان زنان وجود دارد. برخی از این دلایل را در ادامه با هم مرور می کنیم:
• دلایل فرهنگی و مذهبی: در برخی از فرهنگ ها وجود پرده بکارت از اهمیت بسیار زیادی برخودار است زیرا نشانگر پاکدامنی و عفت یک زن است. پرده بکارت یک زن در طول فعالیت جنسی یا سایر شرایط ممکن است پاره شود. وجود جراحی زیبایی برای بازیابی این پرده می تواند به این افراد کمک کند.

• درمان روانی: اگر زنی از سوء استفاده جنسی رنج برده باشد احتمال بروز مشکلات روانی در او وجود خواهد داشت. در این شرایط احتمال دارد پرده بکارتش پاره شده باشد. برای بهبود چنین مشکلات روانی، برخی از خانم ها جراحی پرده بکارت را انتخاب می کنند تا بتوانند خود را از لحاظ فیزیکی و روحی به موقعیت قبل از سوء استفاده جنسی بازگردانند.
• اسیب به پرده بکارت: برای برخی از زنان وجود پرده بکارت که در طول اولین تجربه جنسی از بین رفته یا دچار مشکل شده است بسیار اهمیت دارد. در برخی از موارد، پرده بکارت ممکن است قبل از دخول پاره شود. استفاده از تامپون یا انجام تمرینات ورزشی سخت نیز می تواند بر روی پاره شدن این پرده اثر بگذارد. در مواردی که پرده بکارت به خاطر چنین فعالیت هایی پاره می شود، هایمنوپلاستی یک روش درمانی خواهد بود.

• زمانی که زن وارد رابطه جدیدی با همسر جدید خود می شود اما پرده بکارتش قبلا پاره شده است می تواند از هایمنوپلاستی برای ترمیم پرده بکارت خود استفاده کند.
دلیل شما برای انتخاب هایمنوپلاستی هر چیزی که باشد می توانید از یک مشاوره ومعاینه حرفه ای برای انجام آن کمک بگیرید.
خلاصه جراحی:
بیهوشی: بی حسی موضعی
طول جراحی: یک ساعت

ترمیم بکارت :هزینه ومراقبتها(2019)

 

ایا من کاندید مناسبی برای ترمیم بکارت هستم؟
بهترین کاندید برای این فرآیند زنان سالمی هستند که انتظار واقعی از چنین فرایندهایی دارند. ترمیم پرده بکارت می تواند ظاهر بکارت فرد را بهبود ببخشد و او را در موقعیت های فرهنگی و مذهبی یاری کند. برای زنانی که به دنبال انجام این جراحی هستند باید آن را حداقل ۴هفته قبل از روز عروسی انجام دهند.

وبرای دائمی بودن ترمیم باید یک روتوش بعداز ۲ماه مجددا انجام شود.از آنجایی که این جراحی از لحاظ پزشکی ضروری نیست افراد باید خودشان برای انجام آن رغبت کافی داشته باشند.
از ترمیم بکارت چه انتظاری می توانید داشته باشید؟
بهترین روش برای تعیین اینکه هایمنوپلاستی می تواند نتایجی که به دنبالش هستید را فراهم کند یا خیر، حرف زدن با یک مشاوره خوب است. شما می توانید اهداف و انتظاراتی که از این جراحی دارید را بیان کنید و هر سوالی که داشتید را بپرسید.

در طول مشاوره اولیه پزشک:
• سابقه پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید را مورد بررسی قرار خواهد داد
• در مورد فرایند و سایر فرآیندهای مرتبط بحث خواهد کرد
• توصیه هایی را بر اساس نیازها و اهداف شما ارائه خواهد کرد

او می تواند به نیازها، انتظارات و نتایجی که می خواهید برسید خوب گوش کند. پزشک در مورد این فرایند با شما بحث می کند و به سوالاتی که در ذهن دارید پاسخ می دهد. این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود. شما می توانید بعد از اتمام جراحی به منزل بازگردید. ترمیم پرده بکارت یک عمل جراحی برای ترمیم پرده پاره شده است.

در طول این جراحی پزشک لبه های پاره شده پرده را دقیقا مورد بررسی قرار می دهد و به کمک بخیه های قابل جذب و ریز آن را سر جایش قرار می دهد.زمانی که جراحی تکمیل شد، جای زخمی وجود نخواهد داشت ولی ممکن است پرده بکارت همانند روز اول نشود. بعد از جراحی اگر فرد دوباره رابطه جنسی داشته باشد ممکن است پرده خود را پاره کند.

فرآیند مراقبت های بعد از ترمیم بکارت

احتیاط‌های لازم بعد از جراحی ترمیم پرده بکارت کدامند؟

دستورالعملهای بعد از جراحی و مراقبتهایی بایستی بعد از همینوپلاستی در خانه صورت گیرد:

به شما آنتی‌بیوتیک و ملین و یک استامینوفن و داروی ضدالتهاب برای کنترل درد داده میشود شما بایستی دوره آنتی‌بیوتیک خود را که توسط پزشکتان به شما داده شده کامل کنید.

شما نباید یک تا دو روز بعد از جراحی دوش بگیرید زیرا باعث ایجاد عفونت میشود شما میتوانید بدن خود را از طریق یک پارچه تمیز مرطوب پاک کنید.

بعد از دو روز شما میتوانید دوش بگیرید منطقه پرینئوم(مقعدی) را با آب و صابون بشویید از قرار دادن چیزی در داخل واژن جلوگیری کنید همچنین از تمیز کردن داخل واژن نیز خودداری نمایید.

به مدت ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی کار نکنید و از حرکات اضافی خودداری نمایید تا از آسیب به زخم جلوگیری شود.

شما ممکن است ترشحات قرمز رنگی از واژن به مدت ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی داشته باشید و نبایستی از تامپون استفاده کنید و به جای آن نواربهداشتی به کار ببرید. اگر خونریزی شما شدید است و یا اینکه لخته‌های خون و تب بالا و تورم زخم مشاهده میکنید سریعا با جراح خود تماس بگیرید.

تا دو هفته بعد از جراحی ناحیه پرینئوم را بعد از ادرار با استفاده از شوینده‌های بهداشتی تمیز کنید و بعد از مدفوع از آب استفاده کنید و با کاغذ توالت تمیز خود را پاک نمایید. از مرطوب نگه داشتن ناحیه زخم جراحی خودداری کنید و آن را خشک نگه دارید تا سریع‌تر بهبود یابد.

شما بایستی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار حداقل دو هفته بعد از جراحی خودداری نمایید.

از آنجایی که هایمنوپلاستی یک فرایند غیر پیچیده است و می تواند ۳۰ دقیقه الی یک ساعت طول بکشد، فرایند ریکاوری نیز سریع تر خواهد بود. فرد ممکن است برای ۴۸ الی ۷۲ ساعت اول دچار لکه بینی و سوزش شود. بعد از جراحی فرد ممکن است درد و ناراحتی داشته باشد که می توان آن را به کمک مسکن مدیریت کرد.

درمان کامل ۶ هفته طول می کشد. شما می توانید بعد از عمل به خانه باز گردید و استراحت داشته باشید. از آنجایی که ترمیم این ناحیه به زمان نیاز دارد پس از جراحی باید مراقب آن باشید. عمل ترمیم و دوخت پرده بکارت پروتکل های ریکاوری منحصر به فرد خود را دارد که در برگیرنده موارد زیر است:

• دوری از رابطه جنسی: فعالیت جنسی می تواند درد این ناحیه را بدتر کند. بنابراین باید برای ۴هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید. هرگونه رابطه جنسی می تواند هایمنوپلاستی را خراب کند
• از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید. لباس زیری که بسیار تنگ است را برای ۲ الی ۴ هفته پس از جراحی نپوشید
• از کاربرد تامپون خودداری نمایید: برای شش هفته از نوارد بهداشتی در موارد ضروری استفاده کنید

24 دیدگاه ها
 1. م.صادری می گوید

  سلام.من دنبال ی دکتر خوب میگردم واس عمل ترمیم بکارت میشه راهنمایی کنین.ممنون میشم.من شاهرود زندگی میکنم ولی امکان عمل در تهران ودارم.

  1. دكتر مشاوره می گوید

   با شماره مشاوره سایت تماس بگیرید

 2. M.R می گوید

  سلام ببخشید من قراره که ترمیم بکارت انجام بدم مطلبتونو خوندم یه سوال واسم پیش اومده اونم اینه که من اگه الان ترمیم بکارتو انجام بدم ولی یکی دو سال دیگه بخوام ازدواج کنم و تو این مدت رابطه ی جنسی نداشته باشم نیازه که قبل از ازدواجم دوباره این عمل رو انجام بدم؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بستگی به تکنیک جراحی داره از پزشکتون بپرسید

 3. M.R می گوید

  یه سوال دیگه هم دارم من بدنسازی کار میکنم اگر که عمل هایمنوپلاستی رو انجام بدم میتونم مثل سابق کار با وزنه رو ادامه بدم یا نه؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   تا۲ماه خیر

 4. Somaie می گوید

  سلام.. من یکبار آلت تناسی رفت داخل واژنم… ولی فوری خارج شد… خون ریزی هم داشتم
  به نظرتون پارگی دادم. اگه دادم چطوری درمانش کنم که بعدا مشخص نباشه.

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله دچار پارگی شدید

 5. zahra می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من حدود ۶ ساله رابطه جنسی دارم با یکی الان ب دلایلی میخاهیم از هم جداشیم و مادرپدرم ب شدت مذهبی هستن میخاهن من رو ب یه خانواده مذهبی ترازخودمون بدن ک قبل ازدواج دفترسلامت میخواهندو بعدش ملحفه خونی .من اولین باری ک رابطه جنسی داشتم خون نیومد حتی اونقد دردهم نداشتم نمیدونم پرده من چی بوده خیلی ها گفتن ک ارتجاعیه هنوز پاره نشده موقع زایمان پاره میشه ولی خب بعد ۶ سال فک نکنم اثری ازش باقی مونده باشه من میخام پرده بکارتمو ترمیمم کنم تنگی واژن و موقع سکس خونریزی هم داشته باشم کجاباید مراجعه کنم برام پزشک معرفی کنید

 6. م.ا می گوید

  سلام میشه اصفهان یه پزشک معرفی بفرمایید

  1. دكتر مشاوره می گوید

   شرمنده عزیزم

 7. baran می گوید

  سلام ببخشید در صورت ترمیم شما برگه سلامت هم ميدين ؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   سلام بله

 8. سحر می گوید

  با سلام من در یک رابطه اجباری دخول باعث شد ک پرده حلقويم دچار آسیب بشه، دکترمعاينه کرد واما لیزر رو پیشنهاد داد .آیا دراین روش اثری از عمل باقی می مونه?

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر هیچ روش لیزری برای ترمیم بکارت وجود ندارد وهمه فریب تبلیغات میباشد

 9. مریم گلی می گوید

  اگه حتما لازم باشه برگه سلامت داشته باشیم سالها بعد ایا ترمیم میتونه باعث شه ماما برگه سلامت بده؟

 10. Nazanin می گوید

  من رابطه داشتم ولی خونریزی نذاشتم احتمالش هست پارگی نباشع؟

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر پارگی دارید

 11. Bonnie می گوید

  سلام میشه ادرستون رو لطف کنید

  1. دكتر مشاوره می گوید

   سلام ایمیل بزنید

  2. دكتر مشاوره می گوید

   با شماره ۰۹۳۸۷۸۱۲۵۸۹ تماس بگیرید

 12. zahra می گوید

  سلام میشه آدرس دقیق و شماره تلفن بدین ، ممنون

  1. دكتر مشاوره می گوید

   ۰۹۳۸۷۸۱۲۵۸۹

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید