دخترانه
مجله سلامت!

پرده بکارت با تصویر واقعی

 

 

 پرده بکارت :

روزگاری مردم بر این باور بودند که پرده بکارت “علامت” پاکدامنی و عفت یک خانم تلقی میشود . لیکن در حقیقت پرده بکارت بافت بسیار نازکی است که ممکن است به طرق غیر جنسی بسیاری نیز که مرتبط با فعالیت های شدید و طاقت فرسا می گردد , و البته رابطه جنسی نخستین پاره گردد . مانند انجام حرکات ژیمناستیک , اسب سواری , دوچرخه سواری و یا حتی استفاده از تامپون ها ( نوار بهداشتی ها) .

برخی بانوان , بویژه بانوان در فرهنگ آمریکای لاتین و خاورمیانه بسیار نگران پاکدامنی و عفت خود هستند و اغلب به دلایل ذیل خواستار اصلاح و ترمیم پرده بکارت خویش میشوند :

*به خاطر اهداف فرهنگی یا مذهبی : در فرهنگ های خاص یک خانم بطور فیزیکی مورد معاینه قرار میگیرد تا اطمینان حاصل شود که پرده بکارتش بکر باقی مانده است – یعنی دلیلی بر عفت اوست .

*بعنوان بخشی از فرآیند بهبودی : زنانی که مورد هتک ناموس , زناء و سوء استفاده های جنسی واقع شده اند , اصلاح پرده بکارت را راهی به منظور بازیافتن اختیارات خود دانستند که بطور نمادین بازیافتن چیزی است که از آنها ستانده شده است .

*آسیب به پرده بکارت پیش از ازدواج : فعالیت های شدید و طاقت فرسا مثل حرکات ژیمناستیک , اسب سواری , دوچرخه سواری و یا حتی استفاده از تامپون ها ( نوار بهداشتی ها )

*دوشیزگی مجدد : بانوانی که مایلند به معشوق خود آن را بعنوان یک هدیه خاص تقدیم کنند .

چگونه ترمیم پرده بکارت انجام می شود؟

ترمیم پرده بکارت شامل دوخت لبه های پرده بکارت باقی مانده با هم و بازسازی بافت و پس از آن رشد لبه ها و در قالب پرده بکارت اصلی درمیاید.

به طور معمول، بیماران می توانند  به کار در روز بعد از عمل برگردند.و انهارا بایددر برابر کار شدید یا ورزش، هشدار داد. بیماران باید سه تا چهار هفته برای داشتن رابطه جنسی صبرکنند.
پرده بکارت تصویر واقعی

 

شکل A,B,C  نشان دهنده پرده بکارت طبیعی است , یعنی عضوی که بطور نسبی دهانه فرج را می پوشاند . شکل  d پرده بکارت بسته را نشان می دهد که بطور کامل واژن را مسدود کرده است .شکل E  نشان دهنده واژن خانمی است که زایمان کرده است .

۱- نکات مهم درباره ترمیم پرده بکارت :

ترمیم پرده بکارت یک رویه بسیار دقیق و موشکافانه است که حلقه و بافت بکارت را در مجاورت دقیق یکدیگر قرار می دهد . بخش هایی که دچار پارگی شده اند ( که معمولا” لایه فوقانی بافت هاست ) برداشته میشود . بعد از آنکه بافت های پاره برداشته میشوند , کناره های باقی مانده با همدیگر بخیه می خورند . این کار باعث شکل گیری مجدد حلقه بکارت ستاره ای شکل می گردد . این حلقه الگو گرفته شده از ساختار بکارت اصلی پیش از آسیب دیدگی می باشد . حلقه کوچک که به تازگی شکل گرفته به مرور زمان به هم جوش می خورد تا اینکه سرانجام کاملا” شبیه به بکارت اصلی میگردد . سوراخ موجود در آن بسیار کوچک خواهد بود , بنابراین بعد از ازدواج یا در هر موقعیت احتمالی بافت پاره خواهد شد و درست مثل دفعه قبل خونریزی ایجاد میشود . در برخی موارد خاص بافت لبه های واژن ممکن است پرده بکارت جدیدی را تشکیل دهند . این بافت مشتمل بر شبکه ای از سیاهرگ هاست که آن را جایگزین مناسبی برای پرده بکارت می کند و قادر است به هنگام پارگی دچار خونریزی گردد .

ترمیم پرده بکارت برای بانوانی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند مورد تجویز قرار نمی گیرد . ترمیم پرده بکارت گزینه مناسبی برای بانوانی که زایمان از راه رحم داشته اند , نمی باشد . ترجیحا” بانوان در این خصوص نبایستی هرگز باردار شده باشند . روند ترمیم پرده بکارت بسته به ساختار بکارت پیشین آن ممکن است منجر به ترمیم ناکامل حلقه آن گردد . از آنجا که بافت های بکارت بسیار نازک هستند , گاهی اوقات امکان تثبیت کامل حلقه بکارت وجود ندارد که در این صورت جراحی نیازمند ترمیم جراحی  پرینه   کف لگن را که سست شده بود , همزمان زنده کرده و دوباره سفت نماید .  و از این رو واژن جوان تر و به لحاظ ظاهری مطلوب تری را درست همانند پیش از آسیب آن موجب شود . این عمل با ایجاد پرده بکارت دوباره اصلاح شده با حداکثر اطمینان از جوانی بکارت تکمیل می گردد . درست همانند سایر جراحی ها , اصلاح پرده بکارت نیز محدودیت هایی دارد و همچنانکه عوامل بسیاری وجود دارند که بر موفقیت عمل تاثیر گذار هستند , کاملا” نمی توان با اطمینان از نتیجه و رضایت آن سخن گفت . در صورت بروز نتایج غیر مطلوب و پیچیدگی های مرتبط با آن , انجام جراحی ترمیمی مناسب و ممکن تلقی می گردد . در این خصوص فرد و پزشک مورد نظر مورد نظر بایستی برای حل مشکل با همدیگر به شور نشینند . چنانچه جراحی ترمیمی به علت پیچیدگی های جراحی ضرورت یابد , تمام هزینه ها و خدمات و درمان دیگر متوجه فرد نخواهد بود . با اینحال چنانچه نتایج نامطلوب بخاطر مشکلات فرد بیمار به علت احساس ناراحتی با تجویز های پزشک مربوطه بوجود آید , مطلقا” هزینه ها  به پای خود فرد خواهد بود .ترمیم پرده بکارت پزشک به مدت تقریبا” یک ساعت با استفاده از داروی آرام بخش درون وریدی intravenous (iv) sedation  و بی حسی موضعی local anesthesia  صورت می گیرد .

برای کاهش خطر تخلیه محتویات معده در طول و بعد از عمل جراحی , فرد بایستی از نوشیدن آب و یا خوردن غذا حداقل ۶ ساعت پیش از عمل اجتناب ورزد . این نکات بسیار مهم بوده و فرد بایستی دقیقا” توصیه ها را بطور جدی دنبال کند . به خاطر عدم وجود هرگونه تصادفی به علت سرگیجه ناشی از مصرف داروی آرام بخش , فرد در روز مربوطه نبایستی خودش بعد از جراحی رانندگی کند .

آمادگی های مهم که باید فرد باید پبش از ترمیم پرده بکارت بداند به شرح ذیل است :

ظرف ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی باید استراحت کند . ( از انجام هرگونه کاری خودداری کند) و آرام باشد تا محل جراحت سریعتر بهبود یابد . و به مدت یک هفته بعد از جراحی از انجام هرگونه حرکت کوچک تا حد ممکن خودداری نماید تا جراحت شدت نیابد . و به مدت ۸ هفته بعد از جراحی از انجام هرگونه تمرینات ورزشی که نیازمند حرکت ماهیچه های لگن می باشد و نیز ارتباط جنسی خودداری نماید .

ترمیم بکارت یکی از پیچیده ترین و دقیق ترین جراحی زیبایی است که امروزه صورت می گیرد . و مستلزم تجربه , دقت و درستی فراوانی است تا نتایج مطلوبی را که مورد رضایت و برازنده شماست به بار نشیند . بسیاری از جراح ها  تجارب بسیار اندک و یا حتی هیچ رابطه با  این نوع جراحی زیبایی پیشرفته ندارند . و شما بایستی در خصوص زمینه های آموزشی , مهارت و تجارب عمل پزشکی جراح خود تحقیق نموده و آگاهی لازم را کسب نمایید .

۲-پیش از ترمیم بکارت:

پیش از ترمیم بکارت شما به مشاوره پیش از جراحی دعوت می شویدکه در آنجا برای جراحی مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت  . در صورت وجود بیماری یا حساسیت های دارویی لطفا” پیش از عمل به اطلاع  پزشک خود برسانید . شما بایستی آماده بوده و هرگونه قرص یا دارویی را که در حال حاضر استفاده می کنید با خود همراه داشته باشید …….

ترمیم پرده بکارت (hymenoplasty) یک روش جراحی است که برای جراحی و بازسازی پرده بکارت  طراحی شده است. هدف از ترمیم پرده بکارت که برای بازسازی پرده بکارت بعد از پارگی ناشی از ورزش یا آسیب زدگی است که در برخی از فرهنگها، بازسازی پرده بکارت  به دلایل اجتماعی و یا دینی رخ میدهد.

حقایق صریح در مورد  پرده بکارت:

۱ – پرده بکارت  با قرار دادن تامپون پاره میشود.
۲ – پرده بکارت می تواند در حال دوچرخه سواری، اسب سواری یا ژیمناستیک پاره شود.
۳ – پرده بکارت به طور کامل قبل از تجربه مقاربت  پاره نمیشود.

 

چگونه ترمیم پرده بکارت انجام می شود؟

ترمیم پرده بکارت شامل دوخت لبه های پرده بکارت باقی مانده با هم و بازسازی بافت و پس از آن رشد لبه ها و در قالب پرده بکارت اصلی درمیاید.

به طور معمول، بیماران می توانند  به کار در روز بعد از عمل برگردند.و انهارا بایددر برابر کار شدید یا ورزش، هشدار داد. بیماران باید سه تا چهار هفته برای داشتن رابطه جنسی صبرکنند.

خطرات ترمیم پرده بکارت

 

خطرات شایع  مرتبط با ترمیم پرده بکارت عبارتند از کبودی، تورم، درد، و بی حسی موضع است. اگر چه عفونت با شیوع  کمتری  است.

نامزدهای خوبی برای این روش زنان با انتظارات واقع بینانه در رابطه با نتایج عمل جراحی هستند.

 

12 دیدگاه ها
 1. دلارام می گوید

  ممنون از مطالب خوبتون، فقط ی سوال از روی کنجکاوی برام پیش اومد که اگر مقدور هست پاسخ براتون، پاسخ بدید ممنون میشم. من شنیدم فقط ورود شی خارجی به واژن و در کل دخول باعث پارگی بکارت میشود و خودارضایی با مالش کلیتوریس و یا حالا به طرق تحریک خارجی دیگر باعث آسیب بکارت نمیشود؟ میخواستم ببینم واقعا این موضوع حقیقت داره و تا چه اندازه داری صحت علمی هست؟ و اینکه فعل و انفعال های واژن بعد از ارضا شدن ممکنه آسیبی به هایمن وارد کند؟ (سوالم برای یک تحقیق در این زمینه هست)….
  با تشکر

  1. دكتر مشاوره می گوید

   خیر فقط ورود شی یا ضربه محکم باعث پارگی میشود

 2. فائزه می گوید

  سلام ممنون از مطالب خوبتون.

 3. Sara می گوید

  سلام خسته نباشید
  من ۳۰ سالمه و ۴ ماه رابطه داشتم تصمیم دارم ترمیم کنم مدتی پیش یک page تو اینستا پیدا کردم برای ترمیم که نوشته بود فیلم از خودتون بفرستین اگر قابلیت ترمیم داشت به شما وقت میدیم و اگر بگیم قابلیت ترمیم نداره هیچ کس برای شما نمیتونه کاری کنه مگر اینکه دروغ بگه چون فقط تعدا د کمی میتونن ترمیم کنند
  منم فیلم رو فرستادم و گفتن آسیب زیاد دیده و نمیشه?یعنی من الان هیچ کاری نمیتونم بکنم؟پس چطور در سایت شما نوشته شده که حتی کسانی که زایمان هم کردن میتونن؟ممنون میشم جواب سوالمو بدین?

  1. دكتر مشاوره می گوید

   اول اینکه هیچ وقت عکس یا فیلم بدنتونو جایی نفرستید چون قابل تشخیص نیست و یک دکتر واقعی هیچ وقت ازین طریق به شما جواب نمیده چون واقعا بیکار نیست دوم اینکه هر بکارتی قابلیت ترمیم دارد ولو ترمیم موقت

  2. Sahar می گوید

   منم این پیجو دیدم بنظر منم کلاه برداریه

 4. ناشناس می گوید

  واقعا ب عنوان دختر امروزی چرا ما باید این همه نگرانی و اضطراب واسه یه تیکه گوشت اضافه داشته باشیم آدم از دختر و زن بودن پسیمون میشه

 5. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون از مطالب خوبتون یه سوال داشتم اگه پرده بکارت ترمیم بشه بعدش رابطه داشته باشیم خونریزی داره؟

 6. راشل می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من میخوام عمل ترمیم انجام بدم ولی قبلش میخواستم راجع به مراقبت های بعد از عمل مثل حمام و دستشویی رفتن، حالت خوابیدن و نشستن و بلند شدن و نوع نظافت بدونم. ممکنه لطفا کمکم کنید؟

 7. آرورا می گوید

  سلام ببخشید مزاحم شدم.یه اتفاقی برای من رخ داده که اول میخوام از دکتر سوال کنم.حدود یک ماه پیش که من هیچ چیز درباره رابطه نمیدانستم گول یه شخصی رو خوردم که نمیخوام نام ببرم و بهم یه ماژیک داد و گفت شب این رو ببر تو سوراخ واژنت منم نمیدونستم این کارو کردم ولی…😭😭😭میخوام بدونم برای پردم اتفاقی افتاده؟😭

 8. bita می گوید

  با سلام ممنون میشم که جواب سوال من رو بدین
  من یه دختر ۱۹ ساله هستم بعد شما تو مطلبتون نوشته بودین ممکنه پارگی ایجاد بشه از طریق تامپون ها میخواستم بپرسم واقعا اینطوری امکان داره ؟؟؟اگه اینطوری باشه پس همه دخترا باکره ی خودشون رو از دست دادن ؟؟
  پرده من کلا بسته و شکل گردو درازی داره و حالت اویزون و بسته و تا حالا هیچ رابطه ی نداشتم یا ورزش سنگینی انجام ندادم چند سریع بدن سازی رفتم ولی هیچ اتفاقی نیوفتاده از این بابت تامپون ها میترسم این بابت نگرانم که پاره شده یا نه

  1. دكتر مشاوره می گوید

   بله اگرتامپون گذاشته باشید پاره میشود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonجهت تماس کلیک کنید